Villa Vodička je krásna historická budova postavená v roku 1890. Stará vila sa ukrýva na Námestí Slobody. Tento veľkolepý dom vám ponúka ubytovanie, wellness a kaviareň. Kaviareň Vodička sa nachádza na prízemí vily. Keď prejdete bránkou, dostanete sa na malú záhradku, ktorá v letných mesiacoch slúži ako terasa. Krásna fontána, vinič na stene, biely kovový nábytok a stará tehlová stena tomuto miestu dodáva nezabudnuteľného ducha minulosti.

Pri vstupe do kaviarne Vodička sa vrátite o storočie späť. Prenesiete sa do obdobia, kedy muži boli gavalieri a ženy boli dámami. Vtedy, keď mal človek ešte čas na šálku kávy alebo čaju s priateľmi. V kaviarni objavíte kráľovský salón, pánsky salón a, samozrejme dámsky salón. V tejto kaviarni máte pocit, ako keby ste sa rázom ocitli niekde na zámku. Až som bola v rozpakoch kvôli tomu, že som mala na sebe všedné oblečenie. Priamo pri vchode do miestnosti uzriete barový pult, vitrínu s dezertmi, krištáľové lustre. V presklených skrinkách sa ukrýva pozlátený servis. Ďalej pokračujete do kráľovského salónu, ktorý je očarujúci a je považovaný za srdce kaviarne. Taktiež tu nájdete kazetový strop, ktorý dokresľuje v tejto miestnosti romantickú atmosféru. Kráľovský salón je dekorovaný starými obrazmi a svietnikmi. Zrkadlá tomu priestoru dodávajú čaro. My sme sa usadili do pánskeho salónu. Tento salón ponúka šachový stolík, kde si môžete zahrať partičku šachu. Oči mi blúdili po stenách, kde sú zavesené staré pohľadnice, ktoré pôsobia fascinujúco.

Na okamih som sa zasnívala, ako ľudia v tých časoch asi žili. V salóne je aj malá knižnica, v ktorej som objavila zväzok Angelika, dokonalý titulok do tohto prostredia. Človek by sa v tomto salóniku pri šálke kávy ľahko stratil v deji knihy. Samozrejme, nemôžem opomenúť dámsky salónik, ktorý by sa mohol pomenovať aj ako ružový alebo hudobný salón. Na stenách nájdete hudobné nástroje a ak by ste mali chuť, môžete si na nich zahrať. Celá kaviareň je zariadená prekrásnym barokovým nábytkom. Nedá mi to a musím vyzdvihnúť, že na toaletách sa nachádzajú malé bavlnené uteráčiky na utretie rúk, ktoré po použití vhodíte do koša na pranie. Tento nepatrný detail veľmi oceňujem, nakoľko je vidieť, že vo Ville Vodička okrem toho, že dbajú na hygienu, šetria aj životné prostredie. Avšak každá minca má dve strany. Za veľký nedostatok považujem ponukový lístok, z ktorého som bola sklamaná. Takýto ponukový lístok nenájdete ani v krčme. Okrem toho, že obal pôsobí lacno, keď ho otvoríte, nájdete v ňom prelepené a prepísané ceny a to sa do takéhoto krásneho prostredia vôbec nehodí. Aj keď sa to môže niekomu zdať ako banalita, opak je pravdou. Nakoľko práve takéto drobnosti dotvárajú celok. Atmosféra v kaviarni je úžasná, čas tu uteká akosi pomalšie a človek aspoň na pár minút zabúda na každodenné starosti.

Po usadení k nám prišla veľmi milá, usmiata a ochotná čašníčka. Prekvapilo nás, že nám nedoniesla ponukový lístok, tak sme si ho vypýtali, pretože sme nevedeli, čo majú v ponuke. Keď som toľkokrát spomínaný ponukový lístok zbadala, tak som pochopila, prečo nám ho nedoniesla hneď. Objednali sme si cappuccino v hodnote 2,90€. Cena je celkom vysoká, ale povedala som si, že aj za vstupenku do zámku si človek musí zaplatiť. A v tejto kaviarni máte zámocké prostredie v podstate zdarma. Cappuccino bolo skvelé. Páči sa mi, že kávička bola servírovaná v starodávnych servisoch. Používajú výbornú kávu značky Franco Caffe. Vo vami zvolenom salóniku si tak môžete vychutnať čaj alebo kávu v porceláne, víno, pivo, domáce limonády, kvalitný rum, whisky, miešaný koktail alebo dezert. Taktiež sám pán majiteľ bol v kaviarni a bolo vidieť, že mu na spokojnosti svojich hostí záleží. V tejto kaviarni dýcha história zo všetkých strán. Preto ak máte radi túto starodávnu atmosféru, vo Ville Vodička ste srdečne vítaní.

Adresa: Námestie Slobody 1712/23, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny: Po – Ne: 10 – 22

 

Villu Vodička hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1-

 

Celkovo hodnotím Villu Vodička známkou 1-

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b5485c3b92167%3A0xbd77f7418f108277!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMjoXqF7zMPP74LinIMfnmr6NFwCuayzEkVSqP2%3Dw90-h160-k-no!5zdmlsbGEgdm9kacSNa2Ega2F2aWFyZcWIIC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMjoXqF7zMPP74LinIMfnmr6NFwCuayzEkVSqP2&sa=X&ved=2ahUKEwjPs–N7_PlAhWNaVAKHYZ7DZAQoiowC3oECA0QBg