Kaviareň Café New One v Olomouci som prvýkrát navštívila ešte na konci roka 2018. V tej dobe sme boli v Olomouci na silvestrovskom pobyte. Len škoda, že sme túto unikátnu kaviareň objavili až na konci našej dovolenky. Táto kaviareň si ma okamžite získala svojou atmosférou. Nasledujúcu jar sme sa do Olomouca vrátili, nakoľko je to veľmi atraktívne mestečko. Olomouc je univerzitné mesto a je považovaný za historický metropol celej Moravy. Mesto je známe svojimi pamiatkami. Na mňa najviac zapôsobil Stĺp Najsvätejšej Trojice, radnica s orlojom, Arcidiecézne múzeum, Katedrála svätého Václava a samozrejme kaviareň Café New One, o ktorej si v nasledujúcich riadkoch povieme niečo viac.

 

Café New One sa nachádza v centre Olomouca. Kaviarnička sídli v krásnej historickej budove. Hneď pri vstupe do jej priestorov som zostala očarená z jej dizajnového prevedenia. Je to kaviareň s krásnym štýlovým interiérom. Kaviareň pozostáva z dvoch veľkých miestností na prízemí. Vkusným schodiskom sa dostanete na poschodie, kde priestory kaviarne pokračujú. V čase našej návštevy nebolo poschodie využité, inak by sme sa určite usadili tam. Kaviareň má vysoké stropy, stĺpy a obrovské klenbové okná. Nájdete tu kreslá, chrómové stoličky, pohovku, guľaté stoly, dva obrovské obrazy s tvárou ženy, dizajnové osvetlenie. Steny sú betónové, čo tomuto priestoru dodáva priemyselný charakter. Počas vianočných sviatkov bol interiér, ako aj exteriér kaviarne krásne vyzdobený rôznymi vianočnými ozdobami, svetielkami a takisto nechýbal ani prekrásny vianočný stromček. Aj napriek tomu, že je kaviareň vskutku rozsiahla, pôsobí veľmi útulne. Jediné, čo by som podniku vytkla je, že všetka kvetinová dekorácia, ktorá sa v miestnosti nachádza, je umelá alebo sušená. Tento honosný priestor si priam žiada živé kvety. Ak mám byť úprimná, väčší dojem vo mne kaviareň zanechala práve v zimnom období, nakoľko vonku bola tma a priestor bol romanticky vysvietený. Čaro vianočného obdobia tu bolo bádať na každom kroku. Aby som však bola objektívna, keď sme túto kaviareň navštívili v jarných mesiacoch, veľmi sa mi páčila výzdoba na sklách okien, ktorá mala motív jari. Preto si dovolím povedať, že si v tejto kaviarni prídete na svoje v akýkoľvek deň v roku.

Café New One je skvelá kaviareň, kde si môžete dopriať výborné raňajky, vychutnať si kávu, alkoholické a nealkoholické nápoje, rôzne koktaily, limonády, dezerty, obedové menu, ale tiež stredomorské a talianske pokrmy. Objednali sme si cappuccino značky Lamborghini, ktoré malo veľmi lahodnú chuť. Tonino Lamborghini je veľmi známa a tradičná talianska značka. Káva bola podávaná na klasickom striebornom podnose a servírovaná bola v šálke tiež značky Tonino Lamborghini s pohárom vody a domácim keksom. Dokonca keď sme boli v kaviarni cez vianočné obdobie, ku káve nám podávali domáci medovník. Ceny sa mi vzhľadom na lokalitu a lukratívnosť kaviarne zdajú primerané. Personál, ktorý pracuje v tomto podniku je veľmi ochotný, ústretový a milý. Aspoň my sme na takýchto zamestnancov mali vždy šťastie. Túto kaviareň môžem s čistým svedomím odporúčať ďalej. Keď budem mať opäť „túlavé čižmy“ a objavím sa v Olomouci, okrem pamiatok určite navštívim aj kaviareň Café New One.

Adresa: tř. Svobody 21, 779 00 Olomouc, Česko

 

Otváracie hodiny: Po – Štv: 7:30 – 23, Pia – So: 7:30 – 0, Ne: 8 – 20

 

Cafe New One hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

 

Celkovo hodnotím Cafe New One známkou 1

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x47124ef44b3a7b1f%3A0x1e0ebdd869aafea6!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOb3yd6Fxpm7m6UJ3kxnoAQRDbuU4xCEQkDIryq%3Dw120-h160-k-no!5sCafe%20New%20One%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOb3yd6Fxpm7m6UJ3kxnoAQRDbuU4xCEQkDIryq&sa=X&ved=2ahUKEwi83IXg0uTlAhWELVAKHRP7CccQoiowFHoECAwQBg