V Café Dias sme sa mali po dlhej dobe stretnúť s našimi kamarátmi. Nakoľko sú pracovne vyťažení, zhodli sme sa, že z časového hľadiska bude najrozumnejšie stretnúť sa práve v tejto kaviarni. Café Dias sa nachádza priamo v Auparku v Piešťanoch, tak nebude žiadny problém zaparkovať. Ja inak kaviarne v obchodných domoch veľmi neobľubujem, ale boli sme vďační, že si na nás vyhradili čas. Koniec – koncov, na mieste stretnutia vôbec nezáleží. Alebo žeby predsa len áno? To sa dočítate ďalej.

Café Dias patrí pod sieť kníhkupectiev Panta Rhei. Z toho vyplýva, že sú tieto kaviarne rozmiestnené po celom Slovensku. Kaviarne Dias dostali svoj názov podľa portugalského cestovateľa Bartolomea Diaza, ktorý ako prvý oboplával Mys dobrej nádeje, najjužnejší cíp Afriky. Ak máte radi skvelú kávu a kvalitnú knihu, tak v Café Dias ste na tom správnom mieste. Považujem sa za milovníčku ako kníh, tak i kávy, preto prepojenie tohto konceptu kaviarne s knižnicou považujem za skvelý nápad. Usadiť sa môžete do oranžových, hnedých alebo čiernych pohodlných kresiel, ktoré sú pekne doplnené tmavohnedými stolmi. Zaujímavým prvkom sú drevené vitríny s vínom. Na stenách môžete vidieť rôzne tapety a maľby, ktoré dodávajú kaviarni akýsi cestovateľský nádych. Aj keď je v kaviarni bádať zub času, pôsobí veľmi príjemne. Už len zobrať nejakú skvelú knihu do rúk a zážitok sa môže začať.

Do Café Dias nechodím často, tak neviem objektívne zhodnotiť personál. Preto musím hodnotiť z danej situácie. Žiaľ, musím podotknúť, že sme neboli so servisom príliš spokojní. Obsluhoval nás mladý personál, ale očividne mali v našej objednávke chaos. Možno sme mali len šťastie na nie príliš profesionálnu obsluhu alebo, jednoducho, nemali čašníčky svoj deň. Z ponuky sme si vybrali caffé latte a na naše prekvapenie sme dostali caffé macchiato, tak som sa čašníčky spýtala, že či sa náhodou nepoplietla a na to mi povedala, že to je jedno – to je to isté. Pritom aj v ponukovom lístku majú jasne nakreslené, ako sa majú dané kávové nápoje servírovať. Ešte teraz mám úsmev na tvári, keď si na tú jej odpoveď spomeniem. Samozrejme, že by som to nechcela vymeniť, ale slušnosť káže aspoň sa ospravedlniť. Na margo kaviarne ale musím povedať, že kávičku majú naozaj výbornú. Kávu pripravujú z ich vlastnej zmesi. Caffé latte stojí 2,39€, čo sa mi aj napriek lahodnej chuti zdá prehnané. Ku kávičke servírujú chutný koláčik a pohár vody. V tejto kaviarni nájdete skvelé kávy zo všetkých kútov sveta. Jedinečnou je káva Dias 100% arabika, ktorá je špeciálne miešaná a pražená pre ich kaviarne.

Za perličku považujem, že kamarátka si objednala vraj „limonádu z granátového jablka a marakuje“. To, čo jej čašníčka priniesla, však vyzeralo skôr ako prifarbená voda, ktorá bola dokonca úplne bez chuti. Samozrejme, nedalo mi to a túto „excelentnú limonádu“ som ochutnala. Absencia granátového jablka bola očividná, zato tam plávali nejaké ťažko definované kúsky ovocia, snáď kúsky pomaranča a grepu. Keďže moja kamarátka si len tak niečo nenechá páčiť, slušne sa spýtala čašníčky na svoju limonádu a kde má granátové jablko. Na to jej rozhodná „slečna čašníčka“ odpovedala, že sa tam používa sirup z granátového jablka, že granátové jablko do toho nejde. Lenže granátové jablko sme necítili ani z chute, možno nás zradili naše chuťové poháriky. A kde zostala marakuja, nám zostáva do dnešného dňa záhadou. Aj napriek tomu, že sme v kaviarni sedeli dlhšiu dobu s prázdnymi pohármi, čašníčka sa nás už neprišla spýtať, či si ešte niečo dáme. Asi mala z takých „náročných hostí“ obavu. Je to škoda, pretože inak je to kaviareň na dobrej úrovni. Nemôžem povedať, že by nám táto skúsenosť pokazila inak príjemný čas strávený s kamarátmi, ale určite ma to zaskočilo. Aj napriek tomu som presvedčená, že Café Dias si zaslúži ešte jednu šancu minimálne preto, aby som si o tejto kaviarni urobila objektívnejší názor.

Adresa: Aupark, Nitrianska 7555/18, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 21

 

Café Dias hodnotím: personál = 3, káva = 2, prostredie = 2

 

Café Dias celkovo hodnotím známkou 2-

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476b55334c1c700f%3A0x7b96522e491423ae!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipP7uuBCZjQ3g9u2OvkUI2RvvLG1au4_hr7VX6Wq%3Dw213-h160-k-no!5zY2FmZSBkaWFzIHBpZcWhxaVhbnkgLSBIxL5hZGHFpSBHb29nbG9t!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipP7uuBCZjQ3g9u2OvkUI2RvvLG1au4_hr7VX6Wq&sa=X&ved=2ahUKEwiorp2S0LzmAhWIAGMBHUYIADkQoiowCnoECA4QBg