V Piešťanoch otvorili novú kaviareň, tak sme sa ju, samozrejme, vybrali navštíviť. Táto novootvorená kaviareň Color Caffe sa nachádza v srdci pešej zóny na Winterovej ulici. Majitelia tejto kaviarne majú ešte jednu prevádzku v Novom Meste nad Váhom pod názvom Mayer Caffe. Poďme sa ale pozrieť na zúbok kaviarne Color Caffe.

Kaviareň Color Caffe sa udomácnila v starej historickej budove. Keď som vošla do miestnosti, zostala som mierne prekvapená alebo, lepšie povedané, zaskočená. Priznávam sa, čakala som niečo úplne iné, niečo diametrálne odlišné od toho, čo tam v skutočnosti bolo. Miestnosť je síce krásna, ale vôbec nebol využitý jej potenciál. Keď si odmyslíte zariadenie, vidíte miestnosť, ktorá dýcha luxusom. Na stropoch je nádherne odvedená štukatérska práca, za ktorú by sa ani jeden majster nemusel hanbiť. Stropy sú naozaj prekrásne vyzdobené. Taktiež steny sú pekne vymaľované v kombinácii bielej a šedej farby a krásne ladia so štukatérskou výzdobou. Žiaľ, nábytok použili taký, aký použili. Tu sa mi do mysle vnára len jedna veta: „Aký mali, taký dali.“ Samozrejme, všetko je to otázka vkusu a možností, ale tu to tak bije do očí, až to človeka mrzí za tú kaviareň. Rázom máte pocit, že ste sa ocitli v nejakom lepšom bare. Možno v inej prevádzke by toto zariadenie pôsobilo dobre. Priestor je členený na dve miestnosti, pričom je jedna väčšia a jedna menšia. Použili tu čierne kožené kreslá a stoly, na ktorých sú nalepené tapety s kávovým motívom. Dokonca na nábytku je bádať zub času. Miestnosť dekorujú farebné vankúšiky a na stoloch nájdete svietniky. Vyzdvihnúť však musím barový pult, ktorý je jednoduchý, ale pôsobí veľmi decentne a to sa mi páči. Aby som nebola len kritická, pekný dojem vo mne zanechalo aj osvetlenie, ktoré pripomína pavúka. Podľa môjho názoru je tu veľký nesúlad medzi miestom, kde je kaviareň vsadená a nábytkom, ktorý do nej použili. Na druhej strane musím poznamenať, že kaviareň disponuje malou, ale vcelku peknou terasou. Nachádzajú sa na nej železné stoličky a stolíky. Na stoličkách sú fialové deky, čo pekne dotvára celkovú atmosféru. Pohodlne usadení na terase so svojím obľúbeným nápojom máte toto námestíčko ako na dani.

Hneď, ako sme sa usadili, prišla čašníčka. V podstate sme sa ani nestihli zorientovať, čo majú v ponukovom lístku, ktorý bol položený na stoloch. Kaviareň Color má vo svojej ponuke široký výber káv, alkoholické a nealkoholické nápoje, teplé nápoje, limonády, frappé, horúce maliny, francúzske palacinky. Prekvapilo ma, že chladnička s dezertmi bola prázdna, takže neviem povedať, aké dezerty majú vo svojej ponuke. To tiež považujem za nedostatok, nakoľko bola nedeľa a som presvedčená, že ľudia by si zákusok ku káve radi dali. Objednali sme si malé cappuccino v hodnote 2,10€. Tu však musím pochváliť chuť kávičky, ktorá bola veľmi dobrá. To som ani nečakala, že bude cappuccino také chutné. Natoľko som sa nechala pohltiť dizajnom, že som kaviareň zle odhadla. Ako sa hovorí, zdanie často klame. Používajú výbornú taliansku kávu značky Musetti, ktorá je na trhu už od roku 1934. Čašníčka bola mladá a sympatická, len som z nej mala pocit, že sa niekam ponáhľa. Len-len čo sme dopili kávu a už nám aj odnášala šálky. Káva jednoznačne zachránila dojem z kaviarne, ale na jej zariadení by sa isto dalo popracovať. Až čas ukáže, či dám tejto kaviarničke ešte jednu šancu.

Adresa: Winterova 1765/36, 921 01 Piešťany

 

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po: 9 – 0, Ut – Štv: 8 – 22, Pia – So: 8 – 0, Ne: 9 – 0

 

Color Caffe hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 3

 

Color Caffe celkovo hodnotím známkou 2-

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/dir//’48.5895795,17.8357465’/@48.5895794,17.8313691,16z/data=!4m6!4m5!1m0!1m3!2m2!1d17.8357465!2d48.5895795