Metropola, v ktorej sa kaviareň nachádza sa označuje za najväčšie kúpeľné mesto na svete. Rozprestiera sa na oboch brehoch Dunaja a v minulosti vzniklo spojením troch samostatných miest Pešt, Óbuda a Buda v jedno veľkomesto. Okrem impozantných historických pamiatok, skvelých reštaurácií, mesto disponuje aj veľkým množstvom výberových kaviarní. Dnes si predstavíme jednu z nich. Ozaj, viete o ktoré mesto sa jedná? Správne, je to Budapešť.

Prvou recenzovanou kaviarňou v rubrike je Tamp & Pull Espresso bar. Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o malý espresso bar, ktorý okrem možnosti to-go ponúka možnosť vychutnať si kávičku priamo aj v kaviarni. Aj napriek menšiemu priestoru je možnosť si v kaviarni posedieť, prečítať dobrú knihu či pracovať na laptope.

Interiér je dispozične menší a minimalistický, tak ako sa na takéto bary patrí. Nechýba tu ani navodenie príjemnej atmosféry rôznymi črepníkovými kvetmi na stoloch.

Myslím, že pohostinnosť pre Maďarov nieje vôbec neznámy pojem, pretože už pri príchode vás obsluha veľmi milo privíta a hneď sa vás spýta, čím dobrým vás môžu ponúknuť.

Na výber máte z klasických kávových nápojov aj ich sezónne nápoje. Aktuálne mali v ponuke matchu, horúcu čokoládu, chai latte, ale verím, že s príchodom teplejších období sa v ponuke špecialít objavia aj nejaké osviežujúce limonády alebo ľadové kávy. Ak vás pri pití a objavovaní chutí filtrovanej kávy zastihne hlad a radi by ste niečím okrem kávy posilnili, majú pre vás riešenie.Okrem plnených slaných croissantov, určite vyskúšajte cheesecake alebo koláč, ktoré sú rovnako skvelé ako ich káva.

Ako v správnej výberovej kaviarni, je aj tu možnosť si domov zaobstarať balíček čerstvo praženej kávy z pražiarne, ktorú majú aktuálne “na mlynčeku”. Taktiež je možnosť si zaobstarať rôzne keepcupy, zlepšováky na prípravu filtrovanej kávy v domácom prostredí. Tamp & Pull spolupracuje s pražiarňou One eleven z maďarského Sopronu.

Kaviareň sa nachádza na adrese Czuczor utca 3 v tesnej blízkosti Korvínovej univerzity Budapešť. Je to určite príjemná zastávka pri prechádzke brehmi Dunaja.

V okolí sa nachádza najznámejšia tržnica v Budapešti

/Vásárcsarnok/, ktorá svojimi lokálnymi produktmi láka množstvo turistov. Pešou chôdzou sa viete dostať k Maďarskému Národnému múzeu alebo cez krásny most Slobody k Citadelle, Budínskemu hradu a Rybárskej bašte. Najbližšia metro stanica je Fővám tér, linka metra č.4, ktorá sem pravidelne v krátkych intervaloch premáva z vlakovej stanice Keleti pályaudvar.

Ja osobne milujem tento typ espresso barov. Veľmi sa mi páčil minimalisticky riešený interiér, skvelo vyladená káva a príjemná obsluha. Čo viac potrebuje kávový milovník k tomu, aby mal ešte lepší deň? Hádam už len príjemnú spoločnosť. Určite odporúčam tento podnik navštíviť a na chvíľu si oddýchnuť od okolitého rušného mesta.

Lokácia kaviarne: https://www.google.com/maps/place/Tamp+%26+Pull+Espresso+Bar/@47.5105082,19.0298964,13z/data=!4m8!1m2!2m1!1stamp+and+pull!3m4!1s0x0:0x675d0a7be569a516!8m2!3d47.4845404!4d19.0610754

Sociálne siete:

FB: https://www.facebook.com/tamppull/

Instagram: https://www.instagram.com/tampandpull/