Bicykel je nielen dopravný prostriedok, ktorým sa dostanete do práce, ale aj stroj, ktorý vám pomôže spáliť nadbytočný tuk. Či už klasický, elektrický alebo stacionárny, doma by ste ho mali mať určite aj vy.

Doprajte si naozajstnú jazdu priamo v obývačke

Rozhodli ste sa, že chcete spáliť tuky a najlepší spôsob, ako na to je bicyklovanie? V tom prípade ste sa rozhodli správne, pretože bicyklovať nemusíte len po cestách a v prírode, ale aj doma. Umožnia vám to stacionárne bicykle, prinášajúce pocit naozajstnej jazdy. Tento spôsob cyklistiky je výhodný aj z finančného hľadiska, pretože nepotrebujete bezpečnostné prvky, prilbu a okrem toho vám nehrozí kolízia s motorovým vozidlom. Bezpečný je aj pre deti, ktoré máte doma pod dohľadom. Nie vždy je vhodné počasie na vykonávanie športov, no vďaka stacionárnemu bicyklu si zajazdíte vždy, kedy máte chuť a čas.  Ani zďaleka nejde len o spaľovanie tukov, ale aj o zlepšovanie a vypracovanie svalstva. Tento pohyb je výborný na tónovanie stehien, zadku a bokov, ktoré je treba celý čas zapájať. Nejde len o napodobeninu klasického bicykla, pretože v prednej časti stroja je zotrvačník poskytujúci odpor, čím sa budete cítiť, ako na naozajstnej ceste.

Ako používať stacionárny bicykel

Hoci ide o univerzálny stroj vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých, mali by ste sa riadiť určitými radami a tipmi. V prípade, že s cyklistikou ešte len začínate, zamerajte sa skôr na dlhší, ale za to menej intenzívny tréning. Práve na začiatku je potrebné vybudovať si kondíciu, ale aj svalovú vytrvalosť. Bez nich sa nikam nepohnete a v rámci tréningu sa nedokážete zlepšovať. Dôležité je však poznanie aj správnej techniky, s ktorou vám pomôže inštruktor alebo odborník. Požiadajte ho, aby vám nastavil bicykel presne do polohy podľa vašej postavy, čím budete šetriť kĺby a celkové vaše zdravie.  Myslieť treba aj na pohodlie, pretože pri dlhodobom sedení na bicykli by ste to bez neho ďaleko nedotiahli.

Ak chcete prejsť čo najdlhšiu trasu, je dobré sa pri bicyklovaní nejako odreagovať. Zabudnete tak na vyčerpanosť a silu, ktorú vám to berie. Doma si napríklad zapnite televízor alebo hudbu, ktoré vás zaujmú. Zmeny v postave uvidí každý človek po inom čase, no ak budete bicyklovať pravidelne a správne, dostavia sa už o pár týždňov. Stacionárne bicykle môžete zakúpiť u športového predajcu inSPORTline, ktorý má v ponuke aj iné typy bicyklov. V lete môžete používať celoodpružené bicykle, horské alebo cestné.