Milujem kávu a baví ma písanie, tak som si povedal, „prečo nie“? Prečo nespojiť príjemné s užitočným a nepodeliť sa s vami o príjemné pocity z jednej z najznámejších kaviarní v Púchove. Štefánka zdobí naše mesto a poskytuje nielen domácim, ale aj návštevníkom ten najlepší priestor na vychutnanie si kvalitnej a lahodnej kávy v príjemnom prostredí.

Káva je pre mnohých z nás tým najlepším spoločníkom v akejkoľvek situácii.

Vedeli ste ale, že už jedna šálka, čo je zhruba asi 240 ml kvalitnej kávy, obsahuje mierne dávky dnes veľmi dôležitých vitamínov skupiny B a množstvo antioxidantov? Skvelá správa pre naše telo. Dodáva nám však aj potrebný stimul a energiu, podporuje zdravie a zlepšuje náladu. Utužuje dlhoročné priateľstvá a pomáha vyriešiť mnohé konflikty.

A konečne nastal čas, kedy si ju zas a znova môžeme všetci spolu naplno užívať v našich obľúbených  kaviarňach.

Áno, automatický kávovar na kuchynskej linke má svoje čaro, ale atmosféra kaviarne je predsa len na nezaplatenie. Poďte sa preto spolu s nami pozrieť aj do tej našej. Prezradíme vám, prečo sa vám oplatí návštevu Púchova spojiť s príjemným posedením v Štefánke.

Ideálna poloha v centre mesta

Keďže v Púchove bývam, cesta do kaviarne mi vďaka jej výhodnej polohe v centre mesta veľa času nezaberie. V podstate to nie je ani 5 minút z akejkoľvek časti alebo sídliska. Pokiaľ mesto ale nepoznáte a cestujete sem napríklad vlakom, zo stanice vám to bude možno trvať trocha dlhšie. Môžete si ale vziať taxík alebo počkať na MHD.

Potom stačí vystúpiť na zastávke pri Kultúrnom Dome a behom minúty ste v Štefánke, ktorá sa nachádza v jeho tesnej blízkosti a pri reštaurácii Váh, konkrétne na Štefánikovej ulici 828.

Príjemný personál

Vplyv okolia na našu psychiku a pohodu je veľký, preto všetko, čím sa obklopujeme, pôsobí na naše city a vyvoláva v nás rôzne emócie. O tie najlepšie sa v Štefánke postará nielen zariadenie kaviarne, ale aj obsluhujúci personál, ktorý sa každý mesiac nemení, a tak dostanete za svoje peniaze ten najvyšší komfort a kvalitu.

Poteší aj rýchlosť obsluhy, čo znamená, že na kávu nebudete čakať dlhšie ako 5 minút ani v tej najväčšej sezóne. Samozrejme, závisí tiež od toho, čo všetko si objednáte, a že toho máte v Štefánke na výber naozaj veľa. Za seba hodnotím personál jednotkou a pevne verím, že tomu tak aj naďalej zostane, pretože dnes sa všetko veľmi rýchlo mení.

Originálne prostredie

Kaviareň je veľká a má na sedenie k dispozícii veľký počet miest v pohodlných kreslách, ktoré sú od seba dostatočne vzdialené, takže tu máte aj súkromie, ktoré sa ale v kaviarni riešiť určite neoplatí 🙂

Konkrétne sú to dve veľké sedacie súpravy, v ktorých si príjemne posedí partia 7 až 8 ľudí. Potom je tu 10 stolov, kde má každý z nich 4 miesta na sedenie. Ak by ste si chceli vychutnať kávičku na čerstvom vzduchu, k dispozícii je vám v letných mesiacoch terasa so 7 stolmi.

Čo sa týka vybavenia a štýlu kaviarne, majiteľka sa o navodenie správnej atmosféry neustále stará originálnou výzdobou, ktorá sa pravidelne a v závislosti od obdobia mení. Atmosféru dotvára zaujímavá tapeta a krásne veľké okná, ktoré pocit veľkoleposti ešte umocňujú. Nájdete tu aj klavír a vždy čerstvé kvety vo vázach alebo kvetináčoch, či nádherné umelecké diela v podobe originálnych obrazov.

Otváracie hodiny sú:

  • Pon-štvrtok 8:00-22:00;
  • Piatok          8:00-23:00;
  • Sobota         9:00-23:00;
  • Nedeľa        9:30 do 22:00.

Samozrejmosťou sú aj čisté a v rovnakom štýle kaviarne vybavené možno menšie, toalety. A aj keď to nie je až tak podstatný detail, vytvára o každom jednom zariadení určitý dojem. Tu sa ho naozaj báť nemusíte.

Hodnotiť ale prostredie kaviarne nie je jednoduché, pretože každému z nás sa páči niečo iné, príjemná atmosféra, množstvo svetla a čistota prostredia si jednotku rozhodne zaslúžia. Teda, ak nepotrebujete ku kávičke a pohodliu aj cigaretku, ktorú si v kaviarni nezapálite (na terase áno).

Veľká ponuka

Aby sme ale prešli konečne k ponuke, okrem kávy tu môžete ochutnať aj skvelé koláče a cheesecaky. Nechýba ani osvieženie v podobe veľmi obľúbenej „Bazovičky“ a iných chutných drinkov, nápojov alebo raw džúsov. Osviežujúce a lákavé sú tiež nádherne vyzdobené zmrzlinové poháre, ktoré si v lete určite zamilujete.

Kaviareň tiež máva svoje špeciálne dni a akcie pri rôznych udalostiach, kedy sa v ponuke objaví aj niečo netradičné. My sme mali tú česť v zime ochutnať napríklad domáci punč, ktorý bol skvelý.

Chutná káva

To najdôležitejšie v každej kaviarni je ale káva, preto nesmiete jej ochutnávku určite vynechať. So spomínanými koláčmi to bude pre vaše chuťové poháriky to najväčšie potešenie. Ku káve dostanete sladký darček, mliečko alebo cukor, presne tak, ako si objednáte.

Značka kávy je Piacetto, odroda Arabica, ktorú si mnohí z nás pre jej špecifickú a možno výraznú chuť obľúbili. Ako ale každý skúsený kávičkár určite vie, veľmi veľa záleží aj od prípravy a kávovaru.

V úvode sme ale spomínali, že personál sa v kaviarni často nemení, čo znamená, že milá obsluha má s používaním stroja a prípravou pressa, lunga či cappuccina dobré skúsenosti a nemalo by sa vám stať, že by bola káva zle namletá, kyslá alebo naopak neznesiteľne horká.

Pre maškrtné jazýčky odporúčame vyskúšať Cappuccino Štefánka. Deťom môžete objednať trocha viac sladkú čokoládu. Nahradiť sa ale dá aj dobrým bylinkovým čajom alebo zdravou limonádou.

Aj káva si rozhodne zaslúži pochvalu a jednotku.

Opísať kaviareň do najmenšieho detailu so všetkým sortimentom, ktorý vám ponúka, by bolo na dlhšie. Najlepšie preto urobíte, ak sa o kvalite ponúkaných služieb a všetkých spomínaných veciach z nášho článku presvedčíte sami a dáte nám za pravdu.

Kaviareň Štefánka v Púchove je pre mnohých obyvateľov mesta už tradícia, ktorá sa spája s dobrou kávou a príjemným posedením v tichej lokalite. Tak sa o tom presvedčte a kaviareň Štefánka v Púchove určite navštívte. V lete alebo zime, na tom vôbec nezáleží, pretože s úsmevom na tvári vás tu privítajú vždy 🙂