Popíjanie kvalitnej kávy je vždy zážitkom, no ak si ju vychutnávate na nejakom špeciálnom mieste, vaše pocity sa ešte umocnia. Ste kaviarenské typy? Potom vás bude zaujímať, ktoré kaviarne hodnotí DonAppetit ako najlepšie.

Káva v galérii. DOT. Espresso bar

Nech vkročíte do akejkoľvek kaviarne v Bratislave, každá vás ohromí neodolateľnou vôňou kávy a typickou atmosférou pokoja. Pitie kávy je rituál a oddávajú sa mu už aj mladšie vekové kategórie. Niekto si ju vychutnáva sám, iný pri čítaní knihy alebo novín, ďalší pri rozhovore s priateľmi, a niekto dobrú kávu ocení, aj keď prvotne nebola jeho cieľom ona, ale umenie. DOT. Espresso bar je miesto, kde si šálku životobudiča vychutnáte popri prehliadke obrazov a ilustrácií, pretože kaviareň je spojená s galériou súčasného umenia. Možno vás to inšpiruje aj k vlastnej tvorbe alebo vám to minimálne rozšíri obzory. Kultúrne sa „vyjašiť“ predsa v našom živote potrebujeme v rovnakej miere ako šálku obľúbenej kávy. V kaviarni DOT. Espresso bar budete vítaní aj s domácim miláčikom a bez problémov sa pripojíte na WiFi sieť. Stačí sa pohodlne usadiť a o zvyšok sa už postará atmosféra kaviarne, jej moderné vybavenie a okolité obrazy.

Kapucíno na Kapucínskej

Hľadáte v Bratislave takú kaviareň, kde si okrem kvalitnej kávy môžete navyše zamaškrtiť na dobrej zmrzline alebo zákusku? V kaviarni Kapucíno bude každá šálka kávy chutiť ako u vás doma, iba s tým rozdielom, že bude pripravená profesionálne. Základom je značková talianska káva a zručnosť baristu, ktorý z nej dokáže vykúzliť ten najlepší nápoj, aký ste kedy premieľali na jazyku. A to pokojne aj každý deň! Je príjemné pravidelne sa vracať na miesto, kde sa cítime pohodlne a pozitívne myslenie cítime nielen z personálu, ale aj z farieb a zariadenia kaviarne. Ak do kaviarne vstúpite sami, zabaví vás pripojenie na WiFi, no útulné prostredie kaviarne oceníte aj v prípade, že si do nej idete posedieť s rodinou alebo so svojou láskou. DonAppetit rozhodne odporúča!

Enjoy coffee s vlastnou pekárňou

Staromestská časť Bratislavy vás zaujme nielen historickou atmosférou, ale tiež kaviarňami na vysokej úrovni. Jednou z nich je aj Enjoy coffee s dizajnovo zaujímavým prostredím a vždy čerstvými nápadmi a ingredienciami. Nielenže tu nájdete širokú ponuku rôznych druhov kávy, ale sa do kaviarne môžete prísť denne naraňajkovať, dať si zdravú desiatu i sa naobedovať. Zháňate darček na poslednú chvíľu alebo si chcete zo svojej obľúbenej kaviarne odniesť suvenír? Nech sa páči, krásne bytové doplnky vám nielen spríjemnia pobyt v kaviarni, ale tiež darujú osobitné čaro vašej domácnosti či pracovni. V Enjoy coffee sa budú cítiť dobre i vaše deti, o zábavu majú v detskom kútiku postarané. Koláčik do ruky, bio čaj na stôl a môžu si užívať kuchynku, knižky i maľovanky.