Štýlová Kaviareň v nákupnom centre Aupark Bratislava

0
2364

Kaviareň je pre mňa do určitej miery posvätné miesto, kde sa oddychuje, rozpráva, čítajú sa noviny alebo knihy, no hlavne stretáva priateľov či známych ľudí. Je rušná vravou, inokedy tichá, ale hlavne voňavá.

Prekvapivo rozľahlé posedenie

Aupark v Bratislave ako nákupné centrum plné uponáhľaných ľudí krúžiacich sem a tam moju predstavu o kaviarni do určitej miery narúša. Na prvom poschodí pri sklenenom výťahu je však v rohu “malá veľká” kaviareň Julius Meinl. Prečo “malá veľká”? Predajňa kávy vyzerá trochu malo, ale posedenie pred ňou je zas prekvapivo rozľahlé. Vhodné teda aj pre mamičky s kočíkmi i ľudí na invalidných vozíkoch.  Fajčiari majú tiež svoj kútik. Čo sa mi však najviac páči na priestoroch, okoloidúci kávičkára vôbec nerušia. Škoda len tej atmosféry, ruchu a vône nákupného centra.

Stránka na sociálnej sieti

Výhodou tejto kaviarne je tiež stránka na sociálnej sieti, kde som sa už pred príchodom dozvedela nielen otváracie hodiny, ale aj možnosti platby a služby, či originálne akcie typu zaplať básňou. Ocenila by som však, ak by na stránke bolo uvedené aj menu.

Profesionálna a usmievavá obsluha

Obsluha je  však v tejto kaviarni parádna, krásna ako z módneho katalógu, usmiata, milá a profesionálna. Keď som prišla, práve boli dievčatá v družnom rozhovore. Čo riešili, netuším. Možno platbu posledného zákazníka a možno „srdcové záležitosti“. Podstatné bolo, že len čo som sa zjavila s požiadavkou môjho obľúbeného latté, hneď sa usmiali a už ich šikovný mladý kolega pripravoval horúci nápoj pre mňa. Okrem latté majú v ponuke všeličo. Klasiku ako espresso, cappuccino, ľadové kávy  a latté s rôznymi sladkými príchuťami dopĺňajú kávy s likérmi. Čo by som však v ponuke kaviarne nečakala, tak to sú waffle. Uprednostnila by som totiž kúsok torty alebo štrúdle. V ponuke síce majú aj zákusky, ale nebolo to pre mňa. V tomto prípade bola ponuka pre mňa trocha netradičná. Cena 2,50 € za kávu bola relatívne prijateľná. Pohybujú sa niekde v strede. Už si odo mňa v kaviarňach pýtali za rovnaký nápoj aj viac, ale i o 0,70 € menej.

Výborná kávička, ktorá stála za to!

Po krátkej chvíli som si so sebou odnášala latté. Cukor v káve mi nechutí, preto je pre mňa prvý dúšok dôležitý. Hneď viem, či si kávu vychutnám alebo len vypijem. V tomto prípade mi pri ochutnaní kávy duša podskočila radosťou. Intenzita kávy bola tak akurát, chuť kávy a mlieka sa príjemne dopĺňali. Obyčajne po vypití kávy ani neviem, že som nejakú mala. V tomto prípade sa jej účinky objavovali postupne a asi po tridsiatich minútach som mala energie na rozdávanie. Trocha až priveľmi. Efekt naspídovanej veveričky sa však našťastie nedostavil.

Aké je moje hodnotenie?

Celkovo je kaviareň  veľmi príjemná, štýlová a obsluha profesionálna, ale aby som si v nej oddýchla, jej chýba atmosféra pohody. Tú v nákupnom centre asi ťažko dosiahnem. Všade to tam totiž dýcha biznisom, nákupmi, peniazmi. Celkovo je  teda atmosféra kaviarne Julius Meinl v Auparku na dvojku, obsluha získava výbornú a káva rovnako výbornú.