Na potulkách zimnou Račou sme narazili na túto zaujímavú kaviareň. Jej unikátnosť spočíva v tom, že sa nachádza v takmer 300 ročnom dome, navyše tu ponúkajú pre mňa výbornú slovenskú kávu “Štrbské presso”. Kaviareň je ľahko dostupná, nakoľko sa nachádza v centre Rače. Priestorovo je rozdelená na dve časti – tá predná je určená skôr na konverzáciu pri víne alebo dobrej kávičke, tá zadná je určená deťom a ich rodičom. Pokiaľ si budete chcieť dať ku káve aj niečo sladké, odporúčam bratislavské rožky, štrúdľu alebo fantastické čerstvé koláče.

Obsluha a prostredie kaviarne 

V kaviarni je možné si zakúpiť ponúkanú kávu, rovnako ako aj doplnkový sortiment v podobe kávových pohárov, šálok a podšálok. Čo sa týka obsluhy, slečna baristka bola pohotová a veľmi príjemná, kaviareň pôsobila útulným a čistým dojmom. Objednali sme si presso a už vyššie vychválený raw koláčik. Samotné servírovanie, či už jedla alebo kávy, je skutočne oku lahodiace – všetky taniere a šálky sú z dielne značky Štrbské presso, ktorá sa vyznačuje originálnym logom s kvetom Slovenského horca.

Lahodná káva

Samotná káva bola lahodná, ocenila som aj nádobku s horúcou vodou, ktorú ste si v prípade potreby mohli sami doliať do kávy, pohár vody na zapitie taktiež nechýbal, čo vždy hodnotím ako plus.

Celkový dojem

Ak by som mala kaviareň hodnotiť ako celok, dala by som jej známku 1, keďže je vkusne zariadená, rovnako aj rozdelenie priestoru na prednú a zadnú časť mi príde veľmi praktické. Samotnej káve nemám absolútne čo vytknúť, chuťovo je to jedna z najvyváženejších zmesí, ktoré slovenský trh vôbec ponúka, čiže opäť hodnotím za 1.

Odkaz na google maps: https://www.google.sk/maps/place/%C5%A0trbsk%C3%A9+Presso/@48.1857519,17.1083415,13z/data=!4m8!1m2!2m1!1skaviaren+raca,+alstrova+234!3m4!1s0x0:0xbfd62c878f4c0ec8!8m2!3d48.2128991!4d17.1498835?hl=sk

Presná adresa: Alstrova 234, Bratislava

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokCafé San Marco
Ďalší článokKaviareň v Yeme – KávičkuYeme