Pred pár dňami som bola len tak využiť čas. Vonku bolo krásne, konečne teplo. Tak to človeka ťahá von. Rozhodla som sa, že pôjdem do kúpeľov. Zobrala som aj svoju rodinu. A po krásnej, dlhej prechádzke sme sa rozhodli, že sa zastavíme aj v kúpeľnej kaviarničke, ktorá sa nachádza pri hotely Mier, takže absolútne v centre kúpeľov. Prostredie to bolo krásne, ale sklamalo nás to. A prečo? Tak to sa dozviete už nižšie v článku…

Ako som spomínala vyššie, tak prostredie je krásne. Nachádza sa v centre kúpeľov, takže je tam rušno. Okolo sú samé stromy, máte na výber aj sedenie vo vnútri, no aj vonku – v chládku alebo aj na slnku. Má ta staré, železné stoličky a stoly, ktoré sú tvrdé, hoci sedíte na vankúšoch. Ale je tam jedna vychytávka, teda hojdačka, ktorá je nonstop obsadená, ale tak keď to vychytáte, tak budete mať super fotky. Vo vnútri je pár sedačiek, obyčajných stolov. Vo vnútri sa nachádza aj malý bar.

My sme tam boli okolo 15stej hodiny, cez sviatky. Bolo tam plno. Pobehovali tam 2 čašníčky, majiteľka robila kávy vo vnútri za barom. Samozrejme, nestíhali. Kým nás obslúžili, tak sme čakali 30 minút. Áno, dobre čítate. Skutočne to bolo 30 minút. Stopovali sme to. Kým nám doniesla objednávku, tak to trvalo ďalších 10 minút. Ono, tie čašníčky za to nemôžu. Bolo ich tam jednoducho málo. To je chyba tej majiteľky, ktorá tiež nestíhala za barom a keď nestíha, tak nech si tam niekoho zoberie ešte. Ale nie… radšej čakajte 30 minút. Ach. Každopádne, má jediné šťastie, že v kúpeľoch sa ľudia menia, lebo inak by sa už nevracali. Takže ako toto je veľké mínus. Čo sa týka obsluhy ako takej, tak tá bola milá. Bola ochotná všetko doniesť, mali toho dosť, no snažili sa.

Čo sa týka kávy ako takej, tak my sme si objednali viedenskú kávu. Viedenská káva vola výborná. Na tej sa nedá moc pokaziť. Šľahačka bola tiež výborná. Nemáme čo vytknúť. Keď si odmyslíme, že sme tak dlho čakali – aspoň nebola studená. Ďalej sme si objednali dva koláčiky, zmrzlinový pohár a jednu vineu. V ponuke majú alko aj nealko, rôzne pochutiny a iné výborné veci. A aké boli tieto ďalšie veci? Zmrzlinový pohár môžeme pochváliť. Bol super a aj so šľahačkou. Vinea – tam nie je o čom, čo riešiť. A koláčily – tam sme mali čučoriedkový, tak ten bol dobrý, trošku kyslý. Druhý sme mali Oreo. Tam to moc ako Oreo nechutilo. Ale bolo to dobré. Bolo cítiť, že trošku stáli na mieste a čerstvé nie sú – minimálne na tom slnku boli dlhšie akoby asi mali. A to nie je prvýkrát, čo sa nám toto podarilo.

A aké majú teda celkové hodnotenie? Prostredie dávam na jednotku. Tam to okolie je krásne, veď ste v kúpeľoch a tiež v blízkosti je aj jazierko. Vybavenie kaviarne hodnotím na takú trojku, čo spôsobilo to sedenie. Obsluha bola milá, snažila sa, takže jednotku, no čakanie na odbavenie trvá dlho –no za to môže majiteľka. A čo sa týka kávy a celkovo ponuky, tak to hodnotím na jednotku, lebo výber je tam dobrý. Kávy máte všetky možné v ponuke, takže pokojne vyberajte. A celkové hodnotenie dávam dvojku, čo je také obstojné. Ja sa tam už asi nevrátim, no možno vy budete mať lepšiu skúsenosť…

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/K%C3%BApe%C4%BEn%C3%A1+kaviarni%C4%8Dka/@48.7740596,18.5705872,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714c335502b0653:0xe9e97a204b9a4834!8m2!3d48.7740561!4d18.5727759   Pri hotely Mier.

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokJohn Caffee
Ďalší článokKaviarnička v Bojnickom dvore