Dnes by som vás zobrala do najkrajšieho miesta, ktoré poznám. A to teda poznám tých miest veľmi veľa a Slovensko mám precestované zo všetkých strán. Dnes vás spolu zoberiem do mesta Bojnice. Mesto Bojnice je slávne svojím zámkom, ktorý patrí medzi najkrajšie v celej Európe. Šialené. A ja bývam vedľa neho. Neviem čo na ňom vidia. Robím si srandu. Ale okrem toho je mesto Bojnice známe aj vďaka Zoo či práve kvôli kúpeľom. A o tých tu dnes bude reč. Kúpele Bojnice. Možno nie najkrajšie, ale isto sa posúvajú vpred. Veď máme tam čoraz viac návštevníkov, no aj hotelov, atrakcii, parkovísk. A mne sa to páči. Len nech idú ďalej. A človek by povedal, že kaviarne v kúpeľoch sú iba pre hostí. Ale to je veľký omyl. Čoraz častejšie otvárajú svoje brány tieto hotely aj pre verejnosť. Okrem zdravého kúpania si môžete dopriať aj kávičku. A ja vás zoberiem do hotela Lysec. Tak poďme na to…

Prostredie kaviarne je také veľmi elegantné. Veď sme v hotely. Samozrejme. Logické. Ale aby som to trošku aj opísala. Nachádzajú sa tam štýlovo staršie sedačky, ktoré sú veľmi pohodlné a pôsobia veľmi elegantne, romanticky. Mne sa to aj páči. Všetci čašníci sú veľmi milí a snažia sa zanechať dobrý dojem. Tak by to malo byť.

Ponuka je dosť veľká, keďže sa jedná o hotel. Môžete sa tam najesť, dať si koláčik, ale aj nejaké tie slané veci. Samozrejme alko či nealko je taká rutina. A čo sa týka káv, tak tu máte také väčší klasický výber. Úplne zázraky nečakajte, ale určite si vyberiete. Nájdete tam úplne klasiky. My sme si dali až dve kávy a to teda jedno capuccino a tiež klasickú zalievanú kávu.

Káva – tak ako som spomínala vyššie, tak my sme si dali capuccino a zalievanú kávu. Taká klasika. Už nás opustilo latte. Ale prešli sme na capuccino. Dlho mi nerobilo dobre to mlieko, ktoré nie vždy bolo dobre vyšľahané. A tak som prešla hoci stále na kávu s mliekom, ale je tam toho menej. Moje telo si normálne muselo zvykať na kofeín. Aspoň vidím ten rozdiel. Ale potrebovala som to, aby som sa trošku prebrala konečne ráno. A toto capuccino bolo skutočne dobré. Pena bola taká skôr redšia, ale to nebralo na chuti. Chuťovo to bolo fakt dobré a ako bolo cítiť aj horkosť. Samozrejme sme ku káve dostali cukor a vodu.

Ceny by človek čakal nejaké veľké. Veď sme v hotely. V kúpeľoch. Ale opak je pravdou. Ceny sú úplne bežné ako niekde inde, čo mňa osobne dosť prekvapilo. Káva nás vyšla jedna na 2 eurá, čo je v našej lokácii úplne bežná cena.

Celkové hodnotenie kaviarne je dobré. To je na takú dvojku. Káva bola dobrá, no tá pena ma trošku odradila dať jednotku, takže dávam dvojku. Ale inak všetky ostatné atribúty sú na jednotku. Určite vám ju môžem odporučiť a pozrite sa aj vy sem tam do hotela. Pri najhoršom vás vyhodia, ale môžete nájsť naozaj klenoty. Za mňa veľké áno a odporúčam túto kaviareň.

 

Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Kupele+Bojnice/@48.7743133,18.5640552,15z/data=!4m8!1m2!2m1!1sBojnice+kupele+!3m4!1s0x4714c34aba68eb41:0xa53747b8cebcb1d7!8m2!3d48.7726934!4d18.5715036 Hotel v kúpeľoch Bojnice, hneď pri vstupe z hora