Karlove Vary boli vždy významným centrom spoločenského života. Svojim návštevníkom okrem liečivých prameňov ponúkajú kultúrne a kulinárske zážitky, rovnako ako prírodné krásy, športové vyžitie a samozrejme liečebné procedúry. Byť v Karlových Varoch a nevyskúšať procedúry by bola naozaj veľká škoda. Lákadlom pre nás boli „Alžbětiny lázně“, ktoré patria k najkrajším architektonickým dominantám Karlových Varov. Kúpele boli založené v roku 1906 a pomenované po cisárovnej Elizabeth – Sissi. Už od svojho počiatku slúžila táto reprezentatívna budova na liečebné účely. V týchto kúpeľoch ponúkajú rôzne liečebné, relaxačné a wellness procedúry. Rozhodli sme sa pre soľnú jaskyňu, v ktorej panuje špeciálna mikroklíma, ktorá je charakteristická výnimočnou bakteriologickou čistotou a vlhkosťou vzduchu. V priebehu 45 minútovej seansy vdýchnete množstvo ionizovaného vzduchu zodpovedajúce trojdennému pobytu pri mori. Po tomto dokonalom relaxačnom zážitku sme pokračovali na obed a kávu.

Keďže sme boli naladení na prímorskú vlnu, vybrali sme sa do Ristorante Pizzeria Venezia. V reštaurácii to skutočne dýcha stredomorskou atmosférou. Vstupom do miestnosti máte pocit, že ste sa ocitli v talianskych Benátkach. Samozrejme, že Benátky sú Benátky, ale ako drobná náplasť je táto reštaurácia postačujúca. Na stenách sú zavesené nádherné obrazy rôznej veľkosti. Niektoré s motívom Benátok. Tieto obrazy neustále priťahovali moju pozornosť, pretože jeden bol krajší ako druhý. Najviac ma očaril veľký obraz v krásnom ráme, kde bolo zobrazené Námestie sv. Marka –Piazza San Marco, ktoré je najznámejším a najnavštevovanejším miestom Benátok. Námestie vzniklo niekedy v 9. storočí a dnešná podoba je zo 16. storočia. Zariadenie reštaurácie pôsobí historickým dojmom. Na strope a stenách je pekná štukatérska výzdoba. Zaujalo ma, že nad barovým pultom je vyhotovené poschodie. V miestnosti nájdete ozdobné vitríny s vínom, vešiaky, nádherné krištáľové lustre a lampy. Príjemné prostredie umocňuje pohľad zo štýlovej terasy s celoročnou prevádzkou. Terasa je celá presklená a ponúka výhľad na Dvořákovy sady a známy kúpeľný hotel Thermal.

Z danej ponuky sme si objednali pizzu, ktorá bola servírovaná na modernom drevenom podnose. Pizza bola mimochodom vynikajúca. Samozrejme, neodolali sme šálke kávy espressa v hodnote 50 Kč. Pripravujú kávu talianskej značky Lavazza. Spoločnosť Lavazza bola založená niekedy v roku 1895. V súčasnosti Lavazza patrí k lídrom na poli espressa v Taliansku. Káva bola dobrá. Espresso bolo servírované v malej šálke s logom spoločnosti Lavazza. Ku káve podávali smotanu a cukor, ale žiaľ, bez pohára s vodu. Vybrať si môžete z bohatej škály originálnych talianskych pokrmov špičkovej kvality, pizzu, pochutnáte si iste aj na domácich dezertoch či pravej talianskej zmrzline. Ponúkajú taktiež kvalitné talianske víno, kávu, čaj, alkoholické a nealkoholické nápoje. Aj napriek tomu, že bol práve čas obeda, reštaurácia bola prázdna. Čašník bol veľmi zdvorilý a milý. Ceny boli taktiež veľmi prijateľné. Ristorante Pizzeria Venezia jednoznačne odporúčam.

Adresa: Zahradní 60/43, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny: Po – Ne: 11 – 23

Pizzeriu Venezia hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Pizzeriu Venezia celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a09969fafb4899%3A0x93530659f3d107e3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO0aHfqsIZVHxKtFxqj8z2FHRqMSQv3mY1JiZa4%3Dw284-h160-k-no!5svenezia%20cefe%20karlove%20vary%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO0aHfqsIZVHxKtFxqj8z2FHRqMSQv3mY1JiZa4&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjWl5rgstLsAhVOUhoKHSPZBJQQoiowE3oECBEQAw