Posledný večer našej dovolenky v Karlových Varoch sme objavili originálny podnik Bali Coffee Bar. Úprimne ma mrzí, že sme túto, povedzme, kaviareň nenašli skôr. Spomínaný Bali Coffee Bar nájdete na ulici Dr. Davida Bechera. Túto kaviareň spoznáte podľa toho, že sa ukrýva v tehlovej budove. Bali Coffee Bar určite neprehliadnete, pretože pred jej hlavným vchodom sa pyšne týčia cudzokrajné palmy. Náhodným okoloidúcim možno palmy nekorešpondujú s touto nenápadnou uličkou, ale keď vstúpite do vnútorných priestorov, pochopíte, že tieto cudzozemské stromy krásne zapadajú do celkového konceptu kaviarne.

Kaviareň Bali ma exotický výraz. Dizajn tejto prevádzky ma doslova vtiahol do svojho deja. Vstupom do tejto kaviarničky som sa razom preniesla do ďalekých prímorských krajín. To mi v týchto časoch, ktoré cestovaniu neprajú, padlo veľmi vhod. Na stenách sa nachádzajú tehly v kombinácii s čiernymi stenami, na ktoré sa dá písať farebnými kriedami. A ako tak pozerám na steny, musím povedať, že ich potenciál využili na 100%. Na stenách sú zobrazené rôzne kresby, mapy, texty a v neposlednom rade ponukový lístok. Je očividné, že „fantázii sa medze nekladú“. V miestnosti sa nachádzajú obrazy, sudy, črepníková zeleň, sošky, rôzne tabuľky, vankúše, lano, hodiny a veľa iných dekorácií. Za najkrajší dizajnérsky prvok v tejto kaviarni jednoznačne považujem krásny barový pult. V kaviarni je aj Jukebox, kde si hostia radi prehrávajú svoju obľúbenú hudbu. A veľká LED obrazovka slúži predovšetkým na vysielanie športových prenosov. Celý priestor je krásne a farebne podsvietený. Vo veľkých oknách sa nachádzajú svetielka, ktoré tejto kaviarni dodávajú príjemnú atmosféru. Cez deň je kaviareň ideálnym miestom na prácu, alebo na odpočinok. Večer podnik ožíva atmosférou večernej party.

V kaviarni ponúkajú rôzne druhy zákuskov, alkoholických i nealkoholických nápojov, široký výber káv, limonád a miešaných drinkov. Taktiež ponúkajú víno, čapované a fľaškové pivo, destiláty a samozrejme, skvelé moderné pokrmy, raňajky, ale aj sendviče a veľa iného. Zo širokej a zároveň lákavej ponuky som si objednala cappuccino v hodnote 50 Kč. Dokonca mali v ponukovom lístku možnosť, že cappuccino a torta za 100 Kč, čo je naozaj veľmi výhodná ponuka. Nakoľko však bola pokročilá hodina, zákusku som radšej odolala. Kávičku naservírovali do krásnej tyrkysovej šálky. Ku káve podávajú biely a trstinový cukor a malú čokoládu. Káva bola naozaj vynikajúca. Malé mínus vidím v tom, že ku kávičke nepodávajú vodu. Taká kvalitná a výborná káva si to priam vyžaduje. Pripravujú pravú taliansku kávu značky Caffé Hardy. Jedného chladného rána v roku 1954 v milánskej štvrti Giambellino sa vzduchom vznášala vôňa kávy a ľudia netrpezlivo čakali na otvorenie dverí. Bratia Efraim a Lindo Maya v toto nezabudnuteľné ráno po prvýkrát svojim hosťom ponúkli v maličkej kaviarni pravú taliansku kávičku. Títo muži vtedy ani len netušili, že sa práve začal písať príbeh úspešného rodinného podniku. Bratia však nezostali len pri kaviarni. Nakoľko túžili vylepšovať chuť kávy, vyberať tie najlepšie zmesi a prinášať svojim zákazníkom tú najvyššiu kvalitu, založili svoju vlastnú pražiareň. Tak vznikla značka Caffé Hardy. Káva Caffé Hardy sa v súčasnosti podáva v najlepších milánskych kaviarňach a ich symbol „CAFFE DI MILANO“ prezentujú s radosťou a hrdosťou. Preto výber tejto značky v Bali Coffee Bar považujem za veľmi dobré rozhodnutie. Táto maličká kaviareň si ma získala svojím duchom. Pokiaľ sa ešte niekedy do Karlových Varov vrátim, do tejto kaviarne budú určite smerovať moje kroky.

Adresa: Dr. Davida Bechera 151/24, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 8 – 21:30, Pia: 8 – 2,  So: 13 – 1, Ne: 13 – 21

Bali Coffee Bar hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1-

Bali Coffee Bar celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0996c0258cee9%3A0xeaccfbb2636ae20f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOeLr55QRwwdu79cuNc16kVfgIWA5IzlVfHM267%3Dw160-h160-k-no!5sBali%20Coffee%20Bar%2C%20Karlove%20Vary%2C%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOeLr55QRwwdu79cuNc16kVfgIWA5IzlVfHM267&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjV3N3Bt_HsAhVQUhoKHX4PBKIQoiowE3oECBIQAw