Večerná prechádzka Karlovými Varmi nás zaviedla na terasu reštaurácie Baron. Reštauráciu Baron nájdete v peknej budove hotela Františka Palackého v historickom centre mesta. Nachádza sa konkrétne na adrese Stará Louka s popisným číslom 339. Letná terasa sa rozprestiera na brehu rieky Teplá. Rieka Teplá pramení pri Mariánskych Lázňach, preteká mestami Teplá a Bečov nad Teplou. V Karlových Varoch tečie pozdĺž kolonády a u Ostrovského mosta sa vlieva do rieky Ohře. Celková dĺžka rieky je 65,1 km. Z terasy si môžete taktiež vychutnať výhľad na krásne karlovarské divadlo, kostol Svätej Márie Magdalény, Vřídelní kolonádu, Grand Hotel Pupp a mnoho ďalších unikátov tohto starobylého mesta, ktoré bolo založené, viete kým? Áno, presne tak – Karlom IV.

Posadili sme sa na peknej krytej terase. Onedlho nás prišiel obslúžiť starší čašník. Pán čašník bol úctivý. Povedala by som, že ešte stará dobrá škola, len sa mi zdal trochu unavený. Hneď nás upozornil, že nevaria. No nám to vôbec neprekážalo, nakoľko sme si chceli len posedieť pri nejakom dobrom nápoji. Nakoniec sme si objednali cappuccino za 60 Kč a miešaný nápoj Cuba Libre. Kávu pripravujú značky Lucaffé. Cappuccino bolo servírované v bielej šálke s červeným logom spoločnosti Lucaffé. Na moje prekvapenie bola káva chutná a krémová. Značka Lucaffé je nezameniteľná vďaka logu s veselým Jamajčanom. Jej príbeh sa začína písať v roku 1996, kedy Gian Luca Venturelli otvoril svoju prvú pražiareň v mestečku Padenghe na brehu Lago di Garda. Značka Lucaffé si získala aj náročnejších zákazníkov vďaka starostlivému výberu dodávateľov a poctivosti pri pražení kávy. Majiteľ dodnes ochutnáva všetky vzorky kávy a pravidelne navštevuje plantáže. Záruka výnimočnej chuti tejto kávy spočíva v jemnom a dlhšom pražení pri nižšej teplote, tým vyniknú tie najlepšie chuťové vlastnosti kávových zŕn. V tejto reštaurácii by som určite trocha popracovala na prevedení nápojového lístka. Reštaurácia Baron ponúka široký výber kávových nápojov, limonády, miešané nápoje, destiláty, pivá, vína, sekty a rôzne nealkoholické a alkoholické nápoje, horúcu čokoládu, čaje. S radosťou vám pripravia výdatný obed alebo ľahkú večeru. Pripravujú polievky, vždy čerstvé ryby, panenku, rôzne steaky, cestoviny, tatársky biftek, kačicu a iné skvelé špeciality. Nakoľko sme v reštaurácii nejedli, chuť jedla neviem zhodnotiť. Ale to už nechávam na každom z vás.

Letnú terasu zahaľovala noc a nám sa sedelo veľmi dobre. Koniec-koncov, mali sme dovolenku, tak sme sa ani nemuseli nikam ponáhľať. Celá scenéria pôsobila veľmi pôvabne až romanticky. Terasa bola zariadená ratanovým nábytkom. Na každej stoličke bola teplá deka, ktorou sa môžu hostia v prípade chladného večera zakryť. Terasa disponuje taktiež vonkajšími ohrievačmi, to považujem za veľké plus a predovšetkým nevyhnutnú súčasť, keď sa vonku ochladí. Hostia si tak aj v chladnejšom počasí môžu vychutnať posedenie na terase s čarovným výhľadom. Okolie terasy bolo dozdobené črepníkovými kvetmi a zeleňou. V blízkom okolí boli palmy a veľa listnatých stromov, čo dotváralo príjemnú atmosféru. Vnútorné priestory reštaurácie som si nebola pozrieť, takže tie opísať neviem. V ďalších dňoch sme už síce túto terasu nenavštívili, ale to len z dôvodu, že sme chceli objaviť viaceré miestečka, ktoré Karlove Vary ponúkajú.

Adresa: Stará Louka 339, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 10 – 20, Pia – So: 10 – 21, Ne: 10 – 20

Reštauráciau Baron hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Reštauráciu Baron celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0995b6e6a4809%3A0xfd583b88c3c1b49d!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNgEgwbHz850FRZg1Ijt8lOao6Kf32EfSZceqGe%3Dw241-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpYSBCYXJvbiDigJMgS2FybG92ZSBWYXJ5IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNgEgwbHz850FRZg1Ijt8lOao6Kf32EfSZceqGe&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjT–_s1tTrAhXQC-wKHddaDcYQoiowE3oECBYQBg