Kaffee Magazin sa rozprestiera priamo uprostred námestia Becherplatz v Karlových Varoch. Becherplatz nájdete na ulici T. G. Masaryka. Becherplatz vznikol prestavbou starej továrne, kde sa vyrábal známy likér Becherovka. Inšpiráciou pri vybudovaní tohto originálneho turistického miesta sa stal „Zlatý vek“. Zlatým vekom Karlových Varov bolo obdobie konca 19. a začiatok 20. storočia. Becherplatz je vstupnou bránou do čias minulých, do doby najväčšieho rozkvetu mesta, do doby Zlatého veku. Becherplatz svojím výzorom pripomína historické námestia z 19. storočia. Na tomto starobylom námestí objavíte múzeum Becherovky, kaviareň Kaffee Magazin, reštauráciu KAREL IV., obchod Jana Bechera, obchodík so suvenírmi. Jednoducho, kto nenavštívil Becherplatz, akoby v Karlových Varoch ani nebol.

V okamihu, ako som vstúpila na námestie Becherplatz, upútala ma dobová kaviareň Kaffee Magazin. Čas sa ako keby zrazu zastavil. Dokonca nielen zastavil, ale ako keby ma duch času preniesol do dávnej minulosti. Kaviarnička Magazin je ako vystrihnutá zo starodávneho časopisu. Všade bolo cítiť vôňu čerstvo zomletej kávy, tomu sa jednoducho nedalo odolať a túto jedinečnú kaviarničku sme museli navštíviť. Kaffee Magazin ponúka atmosféru kaviarní z 19.storočia. Ratanové kreslá a kaviarenské stoličky vás priam nabádajú k tomu, aby ste nachvíľku spomalili a pri šálke skvelej kávy, zákusku alebo nápoja podľa chuti načerpali novú energiu. Kaffee Magazin je miesto ako z rozprávky. Nádherné a dômyselné zhotovenie pultu podčiarkovala váza s veľkou kyticou mojich obľúbených tulipánov, ktorá bola položená priamo na vitríne so zákuskami. V kaviarni stál očarujúci klavír, len mi pri ňom chýbal hudobník, ktorý by rozozvučal jeho ladné tóny. Môj obdiv jednoznačne získal stĺp, kde boli nalepené staré čiernobiele noviny, čo tomuto miestu dodávalo historickú atmosféru. Dávam dole pomyselný klobúk pred nápaditosťou stvoriteľov tejto dokonalej kaviarne.

Kaffee Magazin vám ponúka vynikajúcu kávu, rôzne čaje, skvelé pivo Karel IV., víno, miešané drinky, limonády, výborné zákusky, dezerty, zmrzlinové poháre, koláče, bagety, sendviče a toasty,  špecialitou je ich domáca pivná zmrzlina. Pani čašníčka bola veľmi ochotná, zhovorčivá a príjemná. Objednali sme si cappuccino v hodnote 52 Kč. V Kaffee Magazin pripravujú taliansku kávu značky Zicaffé. Príbeh kávy Zicaffé sa začína písať niekedy v roku 1929, kedy Vito Zichittella, milovník a predovšetkým znalec kávy, otvoril malú pražiareň v meste Marsala ležiacom v západnej časti Sicílie. Táto káva sa stala veľmi obľúbenou a postupne ju začali distribuovať aj do iných miest západnej Sicílie. V roku 1977 však svoju produkciu rozšírili po celom Taliansku a neskôr aj do sveta. Kávové zrná kávy Zicaffé pochádzajú zo Strednej Ameriky a Indie. Spoločnosť Zicaffé kladie veľký dôraz na kvalitné praženie kávových zŕn a správnu kombináciu kávových druhov Arabica a Robusta. Kávička bola naozaj veľmi lahodná a krémová. Z vitríny ma veľmi lákali rôzne zákusky a dezerty, ktoré nielen krásne vyzerali, určite aj úžasne chutili, ale predovšetkým boli za ľudové ceny. Celkovo ceny v tejto kaviarni ma veľmi milo prekvapili. No nakoľko sme mali v hoteli bohaté raňajky, na zákusok mi nezostalo voľné miesto. Veľmi sa mi páčil prekrásny vozík so zmrzlinou, na ktorej bol tematicky namaľovaný roztomilý tučniak so zmrzlinou. Aby som však bola objektívna, ku káve mi chýbal pohár s vodou a drobná maškrta. Inak tejto kaviarni nemám skutočne čo vytknúť. Kaffee Magazin je čarovné miesto, ktoré rozpráva dávno zabudnutý príbeh, stačí sa len započúvať. Káva v tejto historickej atmosfére chutí akosi inak. Veď príďte sa sami presvedčiť.

Adresa: T. G. Masaryka 282/57, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Kaffee Magazin hodnotím: personál = 1, káva = 1-, prostredie = 1

Kaffee Magazin celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a099d85db95795%3A0x7958eedc70f4715f!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMagLluYau9V025zvOqgMhDJoePgf9gEiBC1iEL%3Dw213-h160-k-no!5sKaffee%20Magazin%20%E2%80%93%20Becherplatz%20v%20Karlov%C3%BDch%20Varoch%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMagLluYau9V025zvOqgMhDJoePgf9gEiBC1iEL&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjyhr6wi9XrAhVHMewKHbt7DGYQoiowE3oECBIQBg