Tohtoročnú dovolenku sme sa rozhodli stráviť u našich susedov v Česku, presnejšie v Karlových Varoch. Karlove Vary sú mesto v západných Čechách a sú metropolou Karlovarského kraja. Karlove Vary sú svetovým unikátom v počte liečivých horúcich prameňov. Je to veľmi významné kúpeľné mesto. Hneď po príchode do Karlových Varov sme sa vybrali na obed do reštaurácie „U Tomáše“.

Nakoľko sme mali časový sklz a chceli sme stihnúť obedové menu, reštauráciu sme si ešte pred príchodom do Karlových Varov vyhľadali na internete. Takže hneď po zaparkovaní sme presne vedeli, kam budú smerovať naše ďalšie kroky. Reštaurácia U Tomáše sa nachádza priamo v centre mesta na pešej zóne. Nájdete ju konkrétne na ulici Zeyerova. V letných mesiacoch si tak môžete posedieť na letnej terase, z ktorej môžete nerušene sledovať dianie v meste. Pokiaľ však chcete vstúpiť do vnútorných priestorov reštaurácie, musíte zdolať niekoľko schodov. Vstupom do reštaurácie pocítite závan histórie. Vo vstupnej miestnosti nájdete dominantný barový pult s barovými stoličkami. Priestor reštaurácie je rozdelený na viacero menších miestností. Reštaurácia je zariadená v drevenom štýle a je doplnená o kamenný obklad. Táto kombinácia je veľmi príjemná. Na stenách sú obrazy s historickou tematikou. Na stoličkách a laviciach je pekný karovaný poťah. U Tomáše sme sa cítili príjemne.

Ako už bolo načrtnuté, usadili sme sa v interiéri reštaurácie. K obedovému menu som si objednala samozrejme aj kávu. No lepšie povedané, kávičku v podobe malého espressa v hodnote 40 Kč. Káva bola servírovaná v malej bielej šálke, so smotanou do kávy a napolitánkou. Chýbal mi pohár s vodou, ale nakoľko som nebola v kaviarni, tento malý nedostatok akceptujem. Pripravujú kávu značky Douwe Egberts. Káva mala dobrú chuť. Personál bol milý, priateľský a ochotný. Takže veľkým plusom tejto reštaurácie je bezpochyby skvelá obsluha. Ceny v reštaurácii majú takisto ľudové a jedlo bolo veľmi dobré. V reštaurácii sa zameriavajú na staročeskú kuchyňu. Ponúkajú široký výber hotových aj minútkových jedál, špeciality českej, ale tiež medzinárodnej kuchyne. Bohatý výber polievok, predjedál, rýb, chuťoviek. Veľký výber alkoholických a nealkoholických nápojov, kávy a samozrejme pivo. V reštaurácii vám vedia pripraviť rodinnú oslavu alebo firemný večierok. Je to taktiež vhodné miesto na posedenie s priateľmi. U Tomáše sa mi páčilo, ale len kvôli šálke kávy by som tam cestu nemerala. Tým určite nechcem povedať, že káva bola zlá, ale v Karlových Varoch je nespočetné množstvo úžasných kaviarní, ktoré stoja minimálne za vyskúšanie.

Adresa: Zeyerova 934/3, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – So: 10 – 0, Ne: 11 – 0

U Tomáše hodnotím: personál = 1, káva = 2-, prostredie = 2-

U Tomáše celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47a0996bfe3c881b%3A0x82a9890f17d7e041!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPLfp2kgFx88KTuH5PcrAoL0ZSLtUXlxTsht3Px%3Dw284-h160-k-no!5zUmXFoXRhdXLDoWNpYSDigJ5VIFRvbcOhxaFl4oCcIC0gS2FybG92ZSBWYXJ5IC0gSMS-YWRhxaUgR29vZ2xvbQ!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPLfp2kgFx88KTuH5PcrAoL0ZSLtUXlxTsht3Px&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwi4-qa3_9TrAhXQC-wKHddaDcYQoiowE3oECBMQBg