V skorých ranných hodinách, pred školou či prácou, padne dobrá káva na úžitok.

Kaviareň Palette sa nachádza v Bratislave, presnejšie na Námestí Martina Benku 11. Už exteriér podniku pôsobí veľmi zaujímavo. Nejedno hladné oko pritiahnu veľké plagáty jedál a zaoblená sklenená vitrínka s rôznymi druhmi toastov. Pri vchode do podniku nájdete na veľkom bilboarde otváracie časy a to: PO-PI: 7:30-22:00. Cez víkend je kaviareň zatvorená. Každý si predsa potrebuje vydýchnuť. Interiér taktiež so svojou pôvabnosťou nezaláha.

Celý objekt je zväčša sklenený a rozdelený na dve časti. Na fajčiarsku a nefajčiarsku zónu, čo hodnotím veľmi kladne, nakoľko sa dá vyhovieť i fajčiarom aj nefajčiarom. Zariadenie interiéru sa nesie v tlmených farbách s pohodlným koženým vybavením. Cez letné počasie je možnosť posedenia si aj na veľkej letnej terase.

Vždy usmiaty personál Vás obslúži priamo pri stole, avšak účet sa platí pri odchode a to priamo pri bare. Prístup k baru a k samému plateniu je veľmi obmedzený, nakoľko sú pred barom stoly pre zákazníkov.

Ponukový lístok bol veľmi dobre farebne spracovaný – pripomínal paletu. Kaviareň ponúka rôzne druhy káv, teplé nápoje, nealkoholické nápoje, limonády a taktiež sú na  výber rôzne druhy jedál ako toasty na raňajky, croissanty, šaláty alebo dezerty. Pre lepšiu predstavivosť sa vo vnútri ponukového lístka nachádzajú reálne fotky všetkých toastov, ktoré ponúka kaviareň. Ceny sú veľmi prijateľné na Bratislavu.

Kaviareň ponúka taliansku kávu Bristot. V našom prípade sme testovali klasickú kávu espresso. Personál nám po krátkej dobe doniesol kávu na striebornom podnose, klasicky s vodou, mliekom, cukrom a keksíkom. Káva bola arómou aj chuťou veľmi príjemná a lahodná.

Počas celej doby v kaviarni ku nám neprišiel personál, či si ešte niečo nedáme alebo či sme so všetkým spokojný. Ak niečo chcete, treba si to ísť vypýtať k baru. Z jednej strany je to dobré, nakoľko Vás nikto opakovane neotravuje ale z druhej strany, komu sa chce ísť až k baru?

V kaviarni sa nenachádza WIFI pripojenie alebo som ho aspoň nezaregistrovala, čo mne osobne nevadí, nakoľko sa idem porozprávať, zabaviť s priateľmi a nie sa hrať na mobile. Čo sa týka toalety, neviem sa vyjadriť či sa v kaviarni nachádzala, nikde som nevidela žiadne označenie. Negatívne hodnotím to, že sa v kaviarni nedalo platiť kartou len v hotovosti.

Odporúčam túto kaviareň všetkými desiatimi. Kto nehľadá rušné miesta ale pohodu na porozprávanie sa s priateľmi pri dobrej káve a prípadne ešte pri niečom chutnom, určite si ju zamilujete ako ja.

Moje hodnotenie: personál=1, káva=1, prostredie=1.

Celkovo hodnotím kaviareň Palette veľmi kladne a to známkou 1.

 

Link podniku na google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Palette+Art+of+Tapas+Food+%26+Drink+Bar/@48.1529686,17.1199413,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c89496cf6ecd5:0xbb80bb70cdcb11af!8m2!3d48.152965!4d17.12213?hl=sk