Je to už dávnejšie, čo sme navštívili Pezinok. Pezinok je pekné okresné mestečko ležiace na juhozápade Slovenska. Poprechádzali sme sa úchvatným zámockým parkom, pokračovali sme do centra mesta, vystáli sme si rad na dobrú zmrzlinu a išli sme hľadať kaviareň. Na naše šťastie sme natrafili na Pezinskú Kaviareň. Táto kaviareň má v rámci Pezinka výbornú lokalitu, nakoľko sa nachádza na Radničnom námestie priamo v historickom centre mesta.

Pezinská Kaviareň sa nachádza v priestoroch starej radnice. Nie je to len kaviareň, ale aj predajňa zrnkovej kávy v Pezinku. Po usadení na príjemnej slnečnej terase prišiel milý čašník, u ktorého sme si objednali 2x cappuccino. Naše cappuccino nám naservírovali do krásne veľkej pomaľovanej šálky, káva z nej o to viac chutila. Kávu priniesol na podnose s pohárom vody, cukrom a keksom. A čašník si nezabudol pribaliť aj milý úsmev. Cappuccino bolo naozaj vynikajúce. Takže čo viac si človek môže priať. V ponuke majú kávu BONOMI a BOZIN ROASTERY. Pražiareň BONOMI praží kávu už od roku 1886nv Miláne. BOZIN ROASTERY je lokálna, lepšie povedané PEZINSKÁ pražiareň, kde sa venujú výberu vysokokvalitných káv a ich následnému praženiu s veľkou vášňou a 100% prístupom. Kaviareň má v ponuke rôzne kávové nápoje, horúcu čokoládu, víno, ale aj varené víno, čaj, alkoholické a nealkoholické nápoje, limonády, raňajky, zákusky, jednoducho niečo dobré na zahryznutie. V Pezinskej Kaviarni sme síce nestrávili až tak veľa času a súdim len z jednej návštevy, ale podľa môjho názoru sa jedná o kaviareň, ktorej záleží na každom jednom zákazníkovi a ponúka im kvalitné produkty.

Nakoľko sme sa hneď usadili na letnej terase, interiér kaviarne som si nemala možnosť veľmi poobzerať. Všimla som si, že to bola malá miestnosť, ale zariadená bola príjemne. Nachádzal sa tam drevený nábytok, vitríny s kávou, vankúše a drobné dekorácie. Za malú nevýhodu považujem, že toalety majú spoločné s ďalšími podnikmi. Z kaviarne sme mali skvelý výhľad okrem iného aj na Kostol Premenenia Pána, kde sa v čase našej návštevy konala svadba. Pamätám si, že svadobčania dosť dlho boli pred kostolom, blahoželali mladomanželom a fotili sa. Táto svadba stále pútala naše pohľady. V čase našej návštevy sa na terase nachádzali čierne stoličky. Samozrejmosťou na terase boli aj slnečníky. Vtedy mi hlavou preblesklo, že by si terasa zaslúžila nový dizajn. Na moje potešenie som si minule na ich FB stránke všimla, že dali na terasu nové pohodlné sedenie. Teraz sú tam stoličky farebné, čo krásne rozjasňuje celú terasu. Tú ich FB stránku som si pozerala predovšetkým preto, že sme sa opäť chystali do Pezinka a chceli sme opäť navštíviť túto unikátnu kaviareň. No nakoniec z výletu z Pezinka a tým pádom aj z návštevy kaviarne zišlo. Ale verím, že sa do Pezinskej Kaviarne čo nevidieť vrátim a vyskúšam ich nové sedenie. Ale viac sa teším na šálku ich výbornej kávy.

Adresa: Radničné námestie 42, 902 01 Pezinok

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 7 – 22

Pezinskú kaviareň hodnotím: personál = 2, káva = 1, prostredie = 2-

Pezinskú kaviareň celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476c90b8a2732519%3A0x6e7adab247a63705!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipM8hNU_Im7s_tAh4V4jbXqgaVRCdQ8NTf51axAu%3Dw213-h160-k-no!5sPezinsk%C3%A1%20Kaviare%C5%88%20v%20Pezinku%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipM8hNU_Im7s_tAh4V4jbXqgaVRCdQ8NTf51axAu&sa=X&ved=2ahUKEwj38fmGtr3pAhUH0uAKHWUoCRkQoiowCnoECA4QBg