Jednu sobotu som sa vybrala na plaváreň do Pezinka, Je to taký môj víkendový rituál počas zimných mesiacov. Po hodine strávenej plávaním som sa rozhodla zájsť do obchodného centra Molo a sadnúť si na poobednú šálku kávy.

Vybrala som si kaviareň Cafe In priamo v nákupnom centre.
Po otvorení vstupných dverí ma však zarazil cigaretový dym, ktorý by sa dal krájať. Som zarytý nefajčiar a cigaretový dym priamo nenávidím. Napriek tomu, že interiér kaviarne bol zariadený vkusne, tento fakt pokazil celkový dojem. Napriek tomu som vstúpila a usadila sa.

Steny kaviarne boli zdobené obrazmi kubánskeho revolucionára Che Guevara. Na stene bol pripevnený LCD televízor a hral nejaký seriál, ktorý ma vôbec nebavil. Celý priestor bol na môj vkus príliš tmavý. Farebne bol ladený do okrova, červena a tmavo modra. Kreslá boli pohodlné. V rohu kaviarne bol masívny drevený bar. V kaviarni ma čašníčka pomerne rýchlo obslúžila, bola milá a usmievala sa. Čo ma však zarazilo, nepriniesla mi žiadny nápojový lístok, takže som nemala žiadnu predstavu o ponuke, ani o cenách. Ako som si neskôr všimla, tak isto to spravila pri ostatných zákazníkoch kaviarne.

Obsluhu som požiadala o caffe latte. To mi aj o chvíľku priniesla. Servírovanie bolo vkusné. Moju kávu som dostala na striebornej tácke, s pohárom vody, keksíkom, hnedým a bielym cukrom. Slamka, ktorá bola súčasťou servírovania, sa však po chvíli v horúcom nápoji roztopila. Napadla ma iba známa hláška z nemenovaného českého filmu: “Soudruzi z NDR nekde udelali chybu“.

Čo sa týka mojej kávy, hodnotím ju jako priemer. Pena bola hustá a dobre našľahaná. Káva však nemala takú arómu, akú by som očakávala. Napriek usmievavej obsluhe ma žiaľ táto kaviareň veľmi nepresvečila. Ak budem niekedy v Pezinku chcieť stráviť popoludnie na káve, vyberiem si celkom určite inú kaviareň. Videla by som  to však ako priestor na zlepšenie smerovaný k majiteľom.