Návšteva Pezinka:

Pezinok, malebné mestečko v Malokarpatskom regióne, sa nám páčil. Pezinok je situovaný v Bratislavskom kraji a je známy svojimi historickými pamiatkami, ako sú Pezinský zámok, mestské opevnenie, Stará radnica a evanjelický kostol. Okrem týchto historických skvostov tu môžete nájsť aj prekrásne prírodné scenérie ako Kúčišdorfskú priehradu či malokarpatské vinohrady. Po príjemnej prechádzke mestom sme zavítali do kaviarne Bonžúr Café, ktorá sa nachádza na ulici M. R. Štefánika 27. Chceli sme si vychutnávať kávu v krásnom a pokojnom prostredí.

Kaviareň Bonžúr Café

Kaviareň Bonžúr Café v Pezinku očarí návštevníkov svojím rustikálnym šarmom a pohodovou atmosférou zdôraznenou oranžovou farbou fasády a tradičnými oblúkovými vchodmi, ktoré budove dodávajú historický nádych. Pri vstupe vás privíta tabuľa s aktuálnou ponukou, zatiaľ čo nápis „Bonžúr Café“ na drevenej tabuli navodzuje domáci pocit. Okrasné prvky ako veniec a kvetinové aranžmány na fasáde pridávajú exteriéru estetický vzhľad. Interiér kaviarne je útulne zariadený s dôrazom na detail. Drevené podlahy a pestrofarebný nábytok od tradičných drevených stolov po stoličky s farebnými sedákmi, vytvárajú príjemné prostredie. Steny sú zdobené umením vrátane obrazov a drobných umeleckých diel, ktoré priestoru dodávajú charakter a štýl. Svetlé farebné tóny a priestrannosť interiéru zabezpečujú, že kaviareň je vzdušná a svetlá. Exteriér kaviarne Bonžúr Café je neodolateľný. Pred kaviarňou sa rozprestiera očarujúca letná terasa s drevenými stolmi a železnými stoličkami ideálnymi na užívanie si slnečných dní. Tento vonkajší priestor je doplnený dekoratívnymi rastlinami a kvetinovými úpravami, ktoré pridávajú k prírodnej kráse miesta. Pridané elegantné slnečníky poskytujú nevyhnutný tieň a ochranu, čo umožňuje návštevníkom pohodlne relaxovať.

Kaviarenská ponuka

Jedálny a nápojový lístok v kaviarni Bonžúr Café ponúka široký výber nápojov a občerstvenia. Zaujímavým prvkom je ponuka “domácich špecialít”, ktorá zahŕňa jemné pochúťky ako RAW torty a rôzne sezónne dezerty. Objednali sme si cappuccino, ktoré bolo pripravené z kvalitnej kávy značky “Bozin Roastery”, ako to naznačuje logo na šálke. Cappuccino bolo lahodné s bohatou krémovou penou a silným, ale vyváženým chuťovým profilom, ktorý milovníci kávy určite ocenia. Káva bola podávaná v elegantnej bielo-modrej porcelánovej šálke na podnose, spolu s pohárom čistej vody, čo je príjemný zvyk, ktorý zdôrazňuje zážitok z pitia kávy. K tomu sme si dali domácu limonádu s čerstvým ovocím, ktorá bola podávaná vo veľkom sklenenom džbáne ozdobenom plátkami citrónu a bobuľami. Limonáda bola svieža a osviežujúca. Značka kávy “Bozin Roastery” sa inšpirovala historickými názvami vinohradníckeho mesta Pezinok, ako sú Bozin, Bozen či Bosin. Táto lokálna pražiareň kávy je známa pod názvom “Pezinská Pražiareň”. Značka sa zameriava na kvalitu a autentickosť ponúkajúc zákazníkom možnosť vychutnať si rôznorodé chutné zmesi káv z rôznych častí sveta. Naša návšteva v Bonžúr Café bola nielen chutným zážitkom, ale aj príjemným odpočinkom, ktorý doplnil naše objavovanie krás Pezinku. Tento kút Slovenska a jeho kaviareň určite stojí za to navštíviť.

Adresa: M. R. Štefánika 27, 902 01 Pezinok

Bonžúr Café hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Bonžúr Café celkovo hodnotím známkou: 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Bon%C5%BE%C3%BAr+Caf%C3%A9&oq=Bon%C5%BE%C3%BAr+Caf%C3%A9&aqs=chrome..69i57j46i175i199i512j0i22i30j0i512i546l4.1569j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8