Premýšľam, kedy zasa budeme môcť len tak voľne prechádzať cez hranice štátov. A v tom mi napadol jeden krásny výlet, ktorý sme pochopiteľne absolvovali trochu dávnejšie. Auto sme zaparkovali niekde v Devínskej Novej Vsi a ďalej sme pokračovali pešo k zámku Schloss Hof. Zámok Schloss Hof je rakúsky zámok, ktorý sa nachádza v mestečku Engelhartstetten. Prechádzka na zámok je podľa môjho názoru nenáročná. Najzaujímavejším úsekom je prechod cyklistickým Mostom Slobody. Tento most je zároveň aj najvyšším prevýšením celej trasy. S pokojným tempom sa dá do zámku prísť takmer za hodinku. Je to ideálna trasa na prechádzku aj pre staršie ročníky alebo rodinky s deťmi. Zámok je naozaj nádherný, ostatne ako aj mnohé iné zámky v Rakúsku. Okrem samotného zámku sa v jeho areáli nachádzajú aj pasienky, stajne, hospodárske budovy a veľa iného. Schloss Hof patrí k najväčším barokovým komplexom tohto typu v Európe. Poprezerali sme si celý areál tohto zámku a potom sme sa vybrali nazad.

Na spiatočnej ceste sme už aj my pociťovali miernu únavu – tak sme sa rozhodli, že sa zastavíme niekde na kávičku. Na naše potešenie sme v Devínskej Novej Vsi na ulici Istrijská objavili krásnu kaviareň Penny Coffea. Kto v tejto kaviarni bol, mi isto dá za pravdu. Pamätám si, akoby to bolo dnes, že nás na terase privítal veľký psík. Túto kaviareň môžete nájsť v priestoroch starej radnice alebo mýtnice v blízkosti spomínaného Mostu Slobody. Penny Coffea je útulná kaviarnička, v ktorej okamžite nadobúdate pocit rodinnej atmosféry. Veľmi ma zaujal velocipéd – starý bicykel zostrojený niekedy v roku 1817, ktorý slúži ako logo tejto kaviarne. Taktiež ho nájdete ako dekoráciu na stene, na šálkach, na nápojovom lístku, na prospektoch, plastovom poháriku, ale aj ako miniatúrnu dekoráciu a neviem, kde všade ešte. Treba sa poriadne po kaviarni poobzerať. Priestor bol zariadený pekne, vkusne a s veľkou dávkou lásky. Na stoloch boli rezané kvety, čo veľmi pekne dotváralo celkovú atmosféru. Miestnosť zdobili rôzne drobné dekorácie. Barový pult je síce malý, ale milý a postačujúci. Viem o tom, že kaviareň ukrýva aj vkusnú terasu, ale tu som, žiaľ, nemala možnosť vidieť, snáď niekedy v budúcnosti. Malú terasu však ma aj pred vstupom do kaviarne. Kaviareň je jednoducho okúzľujúca.

Dávam pomyselný klobúk z hlavy dole pred ponukovým lístkom, ktorý ma naozaj veľmi štýlové prevedenie. Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino, ktoré bolo veľmi dobré a lahodné. Je vidieť, že celý koncept kaviarne je založený na čerstvých a sezónnych surovinách. Svoje menu menia podľa sezónnych surovín. Taktiež podporujú malých slovenských dodávateľov. Či už sú to vinárstva, pivovary alebo slovenské pražiarne kávy – čo mimochodom bolo na chuti kávy poznať. V ponuke majú široký výber kávových nápojov, víno, alkoholické ako aj nealkoholické nápoje, horúcu čokoládu, limonády, toasty, domáce vafle, torty, koláčiky, cheesecake-y, samozrejme niečo pod zub a veľa iného. Takže na svoje si tu príde naozaj každý. Obsluha bola veľmi príjemná a ústretová, čo pridáva kaviarni na úrovni. V kaviarni sa konajú aj rôzne akcie, čo kaviarni pridáva na atraktívnosti a obľúbenosti. Sedelo sa nám výborne a pohodlne, až sa nám nechcelo odchádzať preč. Až sa niekedy zasa ocitnem v Devínskej Novej Vsi, kaviarni Penny Coffea určite nedám košom. Takže ak pôjdete okolo, neváhajte vstúpiť, budete nadšení.

Adresa: Istrijská 5982/49, 841 07 Devínska Nová Ves

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po: Zatvorené, Ut – Štv: 8:30 – 19, Pia – So: 8:30 – 20, Ne: 8:30 – 19

Penny Coffea hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Penny Coffea celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?hl=sk&pb=!1s0x476cf30e2d0bb045%3A0xf291262908207ff3!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOnbR2Xyz4mpo6v9Yb1dtxVsiKatT9zfqmdA0x8%3Dw239-h160-k-no!5sPenny%20Coffea%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOnbR2Xyz4mpo6v9Yb1dtxVsiKatT9zfqmdA0x8&sa=X&ved=2ahUKEwir24SstL3pAhWeCWMBHU_lDXIQoiowCnoECA4QBg