Všetci cestovatelia milujú lokálne nekomerčné kaviarne, ktoré nie sú jednou z pobočiek veľkých kaviarenských reťazcov. Doslova ich vyhľadávajú a dôvod je úplne očividný. Môžu tak nasávať atmosféru a kultúru mesta, v ktorom sa sa práve nachádzajú, priamo s domácimi a v útulných priestoroch, kde okrem kávy môžu vyskúšať aj tradičné domáce koláče. Ak sa chystáte do Prahy, potom je jednou z takýchto lokálnych kaviarní Park Café.

Interiér prístupný pre každého

Park Café je menšia útulná kaviareň v pražskej časti Střížkov na ulici Teplická 610, kam sa dostanete z červenej linky metra. Je vzdialená len päť minúť peši od zastávky. Kaviareň je umiestnená v menšom parku a má dve poschodia, plus malé sedenie vonku. Lokalitu hodnotím z turistického pohľadu na trojku, pretože je pomerne ďaleko z centra mesta, no na jednotku s hviezdičkou z pohľadu domácich, ktorí si sem môžu z okolia zaskočiť a ujsť z víru veľkomesta. Ako veľké plus hodnotím dostatok miesta vo vstupnej miestnosti pre mamičky s kočíkmi.

Ideálne na prácu i posedenie s priateľmi

Kaviareň má dve poschodia. Na prízemí je len jeden väčší stôl, ideálny teda pre bezbariérové sedenie, ak je vonku zima. Druhé poschodie je pomerne veľké a ideálne na posedenie aj vo väčšej skupine ľudí, dobre sa tu i pracuje. Je tu aj výber kníh na čítanie. Interiér je dostatočne presvetlený. Obsluha je v Park Café naozaj vynikajúca. Ide o rodinne založený podnik, kde sa obsluha naozaj venuje zákazníkom. Vybavenie, priestory a obsluha má teda skvelé hodnotenie za jeden.

Park Café je otvorené každý deň aj cez víkendy a okrem skvelej kávy, horúcej čokolády či čaju si tu môžete v zimnom období vychutnať varené vínko či celoročne je v menu zahrnutá aj ponuka alkoholických nápojov. Ponuka koláčov je široká, často sa obmieňa a ďalší bod k plusu ide za domáce tradičné české čajové pečivo – linecké koláče a celoročne sú v ponuke chutné medovníky.

Iná ako ostatné

Čo je pri Park Café menšou nevýhodou je neskoršia otváracia doba, ktorá začína až o jednej hodine poobede, takže kávu si tu ráno nevychutnáte. Avšak, počas otváracích hodín si ju môžete zobrať aj so sebou. Kaviareň Park Café zatvára každý deň o devätnástej.

Skvelou špecialitou Café Park je horúca čokoláda, ku ktorej dostanete na paličke kúsok čokolády, ktorú si vo vriacom nápoji rozpustíte. V menu je aj občerstvenie v podobe toastov alebo pizze. Menu hodnotím za jedna.

Kaviareň Park Café je výnimočná aj v tom, že si tu môžete kúpiť milé darčeky vo forme Park Café tričiek či hrnčekov. Pri pokladni si môžete vybrať aj z ponuky náušníc. Naozaj príjemná kaviareň ideálna pre každého milovníka kvalitnej kávy či čokolády!