Novootvorená Caffé Italia v Žiline

Na slovenskom trhu funguje v súčasnosti množstvo skvelých kaviarničiek a jednou z nich je aj novootvorená Caffé Italia v Žiline, konkrétne na Ulici Antona Bernoláka 21 (Bulvár). Už na prvý pohľad si môžeme všimnúť, že kaviareň je veľmi útulná, moderne zariadená a pôsobí neuveriteľne upokojujúcim dojmom. Zákazníkov láka najmä na množstvo druhov káv, čajov a zákuskov, z ktorých si môžu vybrať, a to ani zďaleka nie je všetko! Čo sa mi počas návštevy kaviarne páčilo, a čo naopak nie?

Lahodná káva za priaznivú cenu

Primárnym dôvodom, prečo navštevujeme kaviarne, je záujem ochutnať výbornú a predovšetkým čerstvo namletú kávu, čo spĺňa aj Caffé Italia. Vybrať si môžete trebárs klasické presso s mliekom, lahodné cappuccino tých najrôznejších chutí (kokosové, karamelové, orieškové), tradičné caffè latte či caffè macchiato. Že sa ponáhľate a nestíhate si vašu obľúbenú kávu vychutnať priamo v kaviarni? Žiadny problém! Vždy usmievavá a priateľská obsluha vám pripraví váš nápoj do kelímku, ktorý si môžete vziať kdekoľvek so sebou. Dokonca si môžete čerstvo namletú kávičku zakúpiť vo väčších baleniach a niekomu podarovať, len tak pre radosť. Čo sa týka cien, tie ma milo prekvapili, keďže sú asi najnižšie v meste, a to už od jedného eura!

Niečo na zahryznutie musí byť!

Čo by ste povedali na domáce koláčiky, pri ktorých vám už len pri pohľade tečú slinky? Áno, Caffé Italia v Žiline nielen pripravuje domáce čokoládové zákusky či ovocné cheesecaky, ale tiež čerstvé bagety s lososom, šunkou či salámou, ktoré sa v kombinácií so šťavnatým šalátom a bylinkovým maslom rozplývajú v ústach. Priemerná cena sladkých i slaných dobrôt sa pohybuje od 2 € do 4 €, no za kvalitu sa oplatí priplatiť, však?

Príjemné prostredie, kde načerpáte novú energiu

Veľké výklady, z ktorých máte perfektný výhľad na pomerne rušnú ulicu považujem za ďalšie plus, aj keď nie každému to môže vyhovovať. Bohužiaľ, miest na sedenie nie je príliš veľa, čiže pokiaľ sa tu vyberiete v piatok poobede, je veľmi malá pravdepodobnosť, že nájdete voľný stôl. Celkovo je v kaviarni príliš veľa rôznych rekvizít, ktoré sú možno nadbytočné, no na druhej strane dopĺňajú vzhľad interiéru, čo samozrejme nemôžem nikomu zazlievať. Vešiak na kabáty, množstvo rôznorodých časopisov, mäkučké deky na prikrytie i pohodlný gauč (škoda, že len jeden) sú ďalšie z „drobností“, ktoré si určite zamilujete.

Aký bol môj celkový dojem?

Celkový dojem z kaviarne Caffé Italia v Žiline som mala veľmi dobrý, dokonca presiahol moje očakávania. Vytkla by som však hudbu, ktorá mi pripomína skôr soundtracky z hry Mafia, čiže ak nemusíte jazz, asi ani vás príliš nenadchne. Do budúcna by som privítala viacero miest na sedenie, keďže si myslím, že už teraz je táto kaviarnička obľúbeným miestom mnohých Žilinčanov!