Kaviareň kina Metropol v Olomouci sa nachádza priamo v centre mesta. Ide o pekný, rozľahlý a nefajčiarsky priestor, preto, keď sa rozhodnete navštíviť práve toto unikátne mesto, skúste sa na chvíľku zastaviť v tejto kaviarni, ktorá vám na oplátku pripraví poctivú a lahodnú kávu. Kaviareň patrí kinu Metropol, je však otvorená po celý deň, keďže neslúži výhradne len návštevníkom kina, i keď aj tí sa tu radi zastavia pred samotným premietaním.

Knižnica priamo v kaviarni

Priestorovo je kaviareň celkom štedrá, nachádzajú sa tu samostatne stojace stoly pre maximálne štyroch ľudí. Stoly sú však od seba naozaj ďaleko, takže každý sa tu cíti maximálne komfortne. Pre väčšie skupiny je v kaviarni vyčlenený oddelený priestor s lavicami. Po stenách sú zavesené obrazy filmových hrdinov, z bývalého krbu tu spravili vskutku neštandardnú knižnicu, ktorou sa môže pochváliť už len máloktorý podnik.

Čisté prostredie už od prvého momentu!

Čo sa týka čistoty, myslím, že prihliadnuc k faktu, že sa tu behom dňa a hlavne večera premiesi skutočne veľký počet ľudí, všetky stoly boli upratané a stoličky na svojom mieste. Na väčšine stolov sa nachádza živá rastlina a na večer tu pridávajú čajovú sviečku kvôli navodeniu romantickej atmosféry. Personál je milý, pokiaľ však prídete v čase premietania, je lepšie si objednať priamo na bare, nakoľko obsluha nestíha chodiť k stolom a objednávať.

Výborná chuť kávy

Objednávka znela “veľké cappuccino”. Čašník sa s ním skutočne pohral, pena bola výborne našľahaná, chuťovo bola káva veľmi lahodná. Servírovanie kávy by mohli ešte trošku doladiť, ku káve totiž nedostanete pohár vody, cukor ponúkajú iba biely, čo mne však až tak nevadilo, na druhej strane si myslím, že určitá variabilita aj v tomto smere nie je na škodu.

Hodnotenie všetkých aspektov kaviarne dohromady je na známku 1 – pekný čistý priestor, obsluha tiež fajn, najviac mi samozrejme ulahodili kávou, ktorú by som hodnotila na -1, a to len z dôvodu, že naozaj pohár vody sa mi ku káve pýta vždy.

 

Presná adresa: Sokolská 25, Olomouc

Google maps: https://www.google.com/maps/place/Kino+METROPOL/@49.596303,17.2500543,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47124ef3654f8727:0xbcc7f20d18fbe0f8!8m2!3d49.596303!4d17.252243