Táto výnimočná kaviareň sa nachádza v Prahe. Pri mojej návšteve Prahy nikdy nezabudnem zájsť do tejto kaviarne. Kaviareň nájdete hneď na Václavskom námestí, ale aj smerom k Pražskému orloju.

Kaviareň si hneď všimnete, pretože vidíte presklený výklad, biele nápisy Paul na čiernom pozadí. V kaviarni si môžete dať aj raňajky. Predávajú tu pečivo sladké, slané, chlebíky, rožky, ktoré sami pečú v kaviarni. Taktiež tu máte možnosť si kúpiť aj plnené croisanty, bagety, žemle, ktoré pripravuje taktiež oni. Ak náhodou nemáte chuť na takého  raňajky, viete si tu kúpiť aj ovocné poháre z čerstvého ovocia, cereálie s ovocím a jogurtom. Ak náhodou prídete do kaviarne poobede, alebo máte chuť na koláč tak to tu tiež nájdete. Priestor kaviarne je veľký, priestranný. Zariadená je v starom štýle, ale veľmi to tu pasuje. Hneď keď prídete dnu vidíte čo všetko majú v ponuke. Vidíte napísanú ponuku na tabuli, ale aj na pultoch čo všetko ponúkajú. Kaviareň je priestranná, počas leta má aj vonku pár stolov – ale objednať si musíte ísť dnu.

Pri mojej návšteve som si dala cappuccino a francúzsku bagetu s čokoládovými kúskami. Pri ďalšej návšteve som si dala latte macciato a ich vlastnú domácu limonádu. Cappuccino malo výbornú penu, dostala som k nemu aj pohár vody, biely a hnedý cukor a rovnako to bolo aj pri latte. Bageta bola vynikajúca, chrumkavá a hlavne čerstvá ?. Obsluha je usmievavá, ochotná, len možno taká veľmi malá chyba je, že hneď oslovujú zákazníkov po anglicky. Každú svoju objednávku dostanete na čierne tácke s ich názvom. V kaviarni sú moderné kožené lavice, stoličky a stoly.

Celkovo kaviareň pôsobí veľmi rušno, pretože za krátky čas sa tadiaľ vystrieda veľmi veľa ľudí. Niektorí preto, že to využívajú na kúpu čerstvých raňajok, niektorí na kávu so sebou a niektorí na posedenia s priateľmi. Myslím, že nejaká takáto sieť kaviarní by mala prísť aj na Slovensko. Dokonca sa mi stalo, že ma v tento kaviarni obsluhoval Slovák, čo veľmi potešilo. V kaviarni viete platiť českými korunami, eurami a aj kreditnou kartou. Pre svojich stálych zákazníkov majú aj bonusový program a aj kartičku pravdepodobne so zľavou. Pri najbližšej návšteve Prahy tu určite znova zavítam. Môžete tu stretnúť rôzne národnosti, rôzne typy ľudí a všetko si to môžete vychutnať pri šálke dobrej kávy a pri dobrom koláčiku.

Celkové hodnotenie: obsluha: 1, káva: 1, kaviareň: 1.

Adresa: Václavské máměstí, Nové město Praha 1, 11000 Praha 1, Česko

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Paul/@50.065956,14.3041323,11z/data=!4m8!1m2!2m1!1spaul+praha+!3m4!1s0x470b9492b19c97ab:0x71b1614f0efbd2f!8m2!3d50.0809304!4d14.4274041

Otváracie hodiny: Po – Pia: 07:00 – 22:00, So – Ne: 08:00 – 22:00