Kaviareň Ječmínek v obchodnom centre Kotva v Prahe je jednou kaviarňou zo siete Ječmínek. Kaviareň Ječmínek podobne ako Paul sú dve najrozšírenejšie v Prahe, ale s tým rozdielom, že Ječmínek je aj mimo Prahy. Čo sa týka tejto kaviarne, ktorá sa nachádza v obchodnom dome Kotva. Nachádza sa na prízemí, hneď ako vojdete dnu, vás oslovia a prilákajú dobroty, ktoré ponúkajú.

Chrumkavé, čerstvé pečivo, koláče, croisanty, jogurty s cereáliami. Ak tu zavítate ráno, tak na výber majú aj raňajkové menu. Pripravia vám aj vajíčka na rôzne spôsoby, pečivo a dokonca aj klasiku ako je jogurt s ovocím a cereáliami a k tomu domáce teplé kakao – na raňajky ako stvorené. Kaviareň má pomenej miest na sedenie – ale to vôbec nevadí. Pri pulte si hneď objednáte o čo máte záujem a obsluha vám povie, že sa môžete pokojne posadiť a že objednávku vám donesú. Veľkou výhodou je to, že na pulte sa nachádzajú džbány s čistou vodou a citrónom – každý kto chce si môže naliať z tejto vody, či už ku káve alebo len koláču. Kaviareň je zariadená jednoducho a zároveň veľmi pekne. Všetko dostanete krásne naservírované na tácke a na servítke si môžete všimnúť krásne logo kaviarne.

My sme do tejto kaviarne zavítali hneď v prvý deň výletu v Prahe. Kaviareň nás zaujala hneď svojimi koláčmi a ďalšími pochúťkami. Preto sme tu hneď využili možnosť raňajok. Na raňajky sme si vybrali – jogurt s cereáliami, presso s mliekom a pomarančový džús. Raňajky boli výborné, chutné a s milým úsmevom obsluhy. Na to, že tam bolo ráno veľa zákazníkov, šlo im to veľmi rýchlo a na našu objednávku sme vôbec nečakali dlho. Boli sme veľmi milo prekvapené, že tak rýchlo sme mali svoju objednávku.

Presso s mliekom bolo výborné, chutné – vôbec nebolo silné a ani horké. Cukor sme ku káve dostali, ale ak by niekto potreboval ešte viac cukru  nie je problém si ho ísť vypýtať. Aj napriek tomu, že je táto kaviareň v nákupnom centre, nevadí mi, že ľudia vkuse chodia okolo. V Prahe to je iné. Výhodou pre turistov je aj dostupné wifi, kde heslo vám veľmi rada poskytne obsluha. Platiť je tu možné eurami, a aj českými korunami samozrejme a taktiež aj kreditnými kartami. Celá kaviareň je nefajčiarska, čo je veľmi dobré. Atmosféra je tu super, človek sa tu cíti príjemne a oddýchne tu po dlhých prechádzkach Prahou. Pri vašej návšteve odporúčam navštíviť túto kaviareň.      

Celkové hodnotenie: káva: 1, kaviareň: 1, obsluha: 1

 

Adresa: Náměstí Republiky 656/8, 110 00 Praha 1

Google maps:

https://www.google.com/maps?q=jecminek+praha+kotva&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwik-Z3A5LDfAhVR_aQKHZSJBRoQ_AUIDigB 

Otváracie hodiny: Po – Ne: 09:00 – 20:00

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokGio caffe Nitra
Ďalší článokKaviareň Enjoy v Michalovciach