Partizánske, kedysi nazývané Baťovany, je okresné mesto ležiace na juhu Trenčianskeho kraja. Prechádzali sme sa a ako sme tak obdivovali architektúru, nadobudli sme pocit, že sa v tomto meste zastavil čas. Po príjemnej prechádzke sme sa rozhodli skočiť niekam na dobrú kávičku. Na naše šťastie sme objavili štýlovú kaviareň. Kultury Coffee je malá kaviarnička ukrytá priamo v dome kultúry. Kaviareň patrí dvom bratom. Bratia Belianski sa rozhodli do svojho rodného mesta priniesť čerstvú a kvalitnú kávu.

Interiér kaviarničky je malý, ale pôsobí veľmi útulne. Kaviareň Kultury Coffee disponuje letnou terasou. Vnútorné priestory kaviarne sú rozdelené na dve menšie miestnosti, ktoré predeľuje chodba. V jednej z miestností je barový pult, tento priestor je považovaný za srdce kaviarne. Druhá miestnosť ponúka len miesta na sedenie. Usadili sme sa v hlavnej miestnosti. Koncept kaviarne je veľmi vkusný a moderný. Na stenách v miestnostiach je krásny tehlový obklad alebo prekrásne maľby, ktoré dodávajú kaviarni život. V oknách sú zavesené pekné záclony, ktoré priestor zútulňujú. Barový pult je síce malý, ale dômyselne zhotovený. Kaviareň zdobia dekorácie, akými sú sviečky, vankúše, vázičky a iné dekoračné prvky. Vitrína zo zákuskami je umiestnená na chodbe, čo považujem za dobrý nápad, pretože má zákazník možnosť v pokoji si vybrať z ponuky. Kaviareň dýcha domácou atmosférou.

V Kultury Coffee majú skutočne široký výber kávových nápojov. Z lákavej ponuky sme si vybrali cappuccino a domácu limonádu. Bola som očarená z kreatívneho spôsobu servírovania. Kávičku a limonádu nám priniesli na malej drevenej palete. Cappuccino bolo naservírované v elegantnej červenej šálke s cukrom, napolitánkou a pohárom vody. Kávu servírujú zo slovenskej pražiarne 9 GRAMS COFFEE, ktorá je pôvodom zo Žiliny. Ich kávové zrná pochádzajú z rôznych častí celého sveta a pri všetkých vedia pôvod, spôsob spracovania, farmu a prístup k životnému prostrediu. Považujem za sympatické, že sa rozhodli pre slovenského dodávateľa. Na mlynčeku však nájdete aj iné slovenské pražiarne, ale objavila sa tu aj káva z berlínskej pražiarne The Barn. Milovníci kávy si tu prídu na svoje aj vďaka výbornej filtrovanej káve. Objednať si môžete alkoholické a nealkoholické nápoje, limonády a veľa iného. V kaviarni vám taktiež pripravia skvelé raňajky. Vybrať si môžete zo sladkých alebo slaných raňajok, záleží na vašich preferenciách a chuťových pohárikoch. K raňajkám vám pripravia kávu alebo čaj. V kaviarni podávajú organický čaj Low organic. V Kultury Coffee ponúkajú zákusky, dezerty, ale aj raw koláče a maškrty bez lepku a bez laktózy, čím myslia aj na ľudí, ktorí trpia rôznymi intoleranciami. Musím poznamenať, že sa mi veľmi páčilo prevedenie nápojového lístku, ktoré bolo veľmi originálne. Kaviareň Kultury Coffee je naozaj miestom kultúry. Majitelia v kaviarni organizujú rôzne spoločenské podujatia. Kaviareň je skvelé miesto na stretávanie sa s priateľmi, rodinou, ale je aj vhodným miestom na pracovné stretnutia. Kultury Coffee je bezpochyby pýchou Partizánskeho. Kaviareň si ma jednoznačne získala. Ak sa v budúcnosti do týchto končín zatúlam, Kultury Coffee určite navštívim.

Adresa: Makarenkova 2, 958 01 Partizánske

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Štv: 7:30 – 21, Pia: 7:30 – 23,  So: 8 – 23, Ne: 13:30 – 21

Kultury Coffee hodnotím: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1

Kultury Coffee celkovo hodnotím známkou 1

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4714cea436a9bf99%3A0xeafc7686f06d6813!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOzNgdjtWYwQ73EJMJAROPgr0wHt1TVNLbnhXFz%3Dw213-h160-k-no!5sKultury%20Coffee%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOzNgdjtWYwQ73EJMJAROPgr0wHt1TVNLbnhXFz&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiJ2PO-4aPuAhVowosKHdgAAYcQoiowCnoECBUQAw