Kaviareň a bar Nebra sa nachádza v Košiciach v malej bočnej ulici. Ulica sa nachádza neďaleko štátneho konzervatória. Vchod do tejto kaviarne tvoria sklenené dvere, na ktorých je napísané uzavretá spoločnosť, vstup len na klubovú kartu. Tento nápis má svoje odôvodnenie, pretože kedysi to bol čisto podnik len pre konzervatoristov.

Keď prídete dnu do kaviarne, hneď pri dverách vás pozdraví milý personál a vidíte barový pult a barové stoličky. V okolí sa nachádzajú koláče vo vitríne, príchute do nápojov. Celá kaviareň pôsobí temným dojmom, ale môže to byť aj tým, že steny sú vymaľované v egyptskom štýle. V každej miestnosti sa nachádzajú gauče so stolíkmi, stoličky, obrazovky. Ak máte záujem, môžete ísť aj na terasu, ktorá je vo dvore, je krytá a môžete tam byť aj v lete a aj v zime. Po celom podniku po celý čas hrá hudba. Kaviareň má prvú miestnosť určenú pre nefajčiarov a zvyšné miestnosti sú určené pre fajčiarov. K dispozícii je tu aj wifi sieť, kde heslo si musíte opýtať.

Keď som prišla do kaviarne, rozhodla som sa pre úplne poslednú miestnosť, kde som si sadla do veľkého gauča s výhľadom na ulicu. Vedľa gauča sa nachádza ešte veľký stôl pre viacerých zákazníkov. Na stenách sú pomaľované egyptské motívy. V priebehu niekoľkých minút prišla ku mne usmievavá obsluha – zhodou náhod majiteľka podniku, s nápojovým lístkom a s otázkou či viem čo si chcem objednať. Nápojový lístok majú napísaný prehľadne, ale viac zameraný na alkoholické drinky, ako na kávy. Ak máte záujem o rôzne zaujímavé druhy alkoholických nápojov Nebra je to správne miesto. Po krátkom čase prišla ku mne majiteľka. Vybrala som si ochutené latte, ale nevedela som ešte a akou príchuťou a výber príchute som nechala na pani majiteľke. O niekoľko minút som mala na stoje moje latte s príchuťou melón, bielu vineu a koláčik na ochutnávku ako grátis. Latte malo výborne našľahanú mliečnu penu, chuť kávy bola mierne silnejšia ako som zvyknutá. Príchuť melónu bola veľmi zaujíma a výborná v spojení s kávou a mliekom. V ponuke majú aj cappuccino, ktoré tiež môže byť ochutené, všetky kávy vám vedia spraviť aj ako ľadové, v ponuke je aj ochutené frappé, klasické espresso. Čo sa týka príchutí do kávy je tam veľké množstvo, a každá jedna príchuť je aj dostupná, čiže nemôže sa stať, že to čo si vyberiete nebude aktuálne. Medzi aktuálne príchute patria: spomínaný melón, jahoda, malina, banán, kokos, karamel, biela čokoláda, liči, lieskový orech, vanilka. Dokonca je tu možnosť si skombinovať aj dve príchute spolu.

Celková atmosféra v kaviarni je výborná, pani majiteľka je veľmi milá. Brigádničky, ktoré tam pracujú sú tiež milé, ochotné a vždy usmievavé. Veľmi milo ma prekvapilo, že ku káve som dostala koláčik grátis. Až neskôr som si všimla, že v podniku dávajú každému niečo grátis – buď to je koláč alebo arašidové chrumky – záleží na tom, čo máte objednané. Podnik je vhodný na malé stretnutia, na oslavy, rýchlu kávu.

 

Celkovo podnik hodnotím výborne: 1, atmosféra je výborná: 1, obsluha výborná: 1, káva výborná: 1.

Otváracie hodiny: Po: 24 hodín, Ut – Pia: 10:00 – 00:00, So: 16:00 – 00:00, Ne: 18:00 – 00:00

Adresa: Bočná 11, 040 01 Košice – Straré Mesto
Google mapy:

https://www.google.sk/maps?q=nebra+cafe+kosice&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwjgpMCSytHcAhXPJVAKHcG-CTgQ_AUICigB

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokMcCaffé Košice
Ďalší článokPeople cafe v Michalovciach