Mojím obľúbeným miestom sú Trenčianske Teplice. Kúpeľné mestečko Trenčianske Teplice ležia v Trenčianskom kraji. Tieto kúpele patria medzi najnavštevovanejšie na Slovensku. Toto mesto prekypuje skvelou atmosférou. Poprechádzali sme sa kúpeľným parkom okolo známeho Mosta Slávy, pokračovali sme rozsiahlym parkom až po krásne jazierko Baračka a zasa naspäť. Cestou sme si kúpili výbornú kúpeľnú oplátku – jednoducho jej nikdy neviem odolať. Na spiatočnej ceste sme v kúpeľnom parku objavili dizajnovú Likérku a zastavili sme sa tam na šálku kávy.

Likérka nás zaujala predovšetkým úžasnou lokalitou. Liehovar Likérka vznikla v roku 2019. Majitelia premenili starý meštiacky dom z 20. rokov na štýlový podnik. Zamilovali si jeho atmosféru, pokoj a pohodu. Radi tam trávili čas s priateľmi, a preto si povedali, že vytvoria miesto, v ktorom spoja dizajn, skvelú ponuku a perfektnú lokalitu. Likérka sa nachádza na promenáde, ale vďaka svojej veľkej terase zároveň v kúpeľnom parku s neopakovateľným výhľadom. Kaviareň je zariadená veľmi moderne a nadčasovo s originálnymi prvkami. Interiér kaviarne nás veľmi zaujal, ale my sme sa usadili na letnej terase pod korunami stromov. Likérka je jedinečným miestom, kde si môžete dať ráno kávičku a večer svoj obľúbený nápoj s priateľmi.

Likérka je bar a kaviareň spojená s remeselnou výrobou prémiového slovenského ginu TOISON a bylinného likéru Dr. Kramer. Svoje produkty vyrábajú čisto prírodným spôsobom bez použitia chemických prísad. Vo výrobe môžete vidieť prvotriedne destilačné zariadenie Holstein a aj kameninové nádoby z čias Československa, v ktorých nechávajú po destilácii svoj gin odpočívať. Likérka sa špecializuje sa na gin a likér. TOISON remeselný gin sa vyrába maceráciou borievok, kvetov a bylín s obilným spiritom v prvotriednom destilačnom zariadení Holstein. Gin následne odpočíva v starožitných kameninových nádobách z bývalého Československa. TOISON sa radí k prémiovým ginom. Bylinný likér Dr. Kramer v sebe ukrýva dary rozkvitnutých slovenských lúk, silu kúpeľných prameňov a poctivú ručnú výrobu. V ponuke nájdete tiež gin & tonic v rôznych kombináciách a drinky, ktoré vznikli spojením ginu a vybraných ingrediencií. Vybrať si môžete aj z viacerých druhov vína, piva, nealkoholických a alkoholických nápojov, čaju a kávy. V Likérke prikladajú dôraz na kvalitu, originalitu a profesionálny servis. Svoje nápoje miešajú z poctivých surovín, čerstvých byliniek, korenín, ovocia či zeleniny. Radi skúšajú netradičné kombinácie. Svoju ponuku nápojov majú doplnenú o snacky a dezerty. Z nápojovej ponuky sme si vybrali cappuccino v hodnote 2,40€. V Likérke pripravujú kávu holandskej značky SMIT&DORLAS. Káva SMIT&DORLAS je jedinečná holandská káva priamo z Amsterdamu. Firma SMIT&DORLAS je jednou z najvýznamnejších kávových spoločností v Holandsku. Cappuccino bolo naozaj výborné. Kávu servírujú v bielej šálke so žltým logom spoločnosti SMIT&DORLAS s cukrom, pohárom vody a koláčikom. Ceny v Likérke boli síce vyššie, ale prijateľné. V Likérke sa nám veľmi páčilo a už teraz sa teším, kedy sa do Trenčianskych Teplíc znovu vrátim.

Adresa: Kúpeľná 574/1, 914 51 Trenčianske Teplice

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 12 – 18

Likérku hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Likérku celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47149940b48bc5c9%3A0x7ff7167a53305268!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMVfw77AAixaZjq-3Ef90aWZ2Y8Kb1S6ll0AEKS%3Dw240-h160-k-no!5zTGlrw6lya2EgdiAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipMVfw77AAixaZjq-3Ef90aWZ2Y8Kb1S6ll0AEKS&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjOkejH3Z7wAhWYAxAIHcWwAx4QoiowE3oECDsQAw