Cestou z Dubnice nad Váhom sme sa ešte zastavili v Trenčianskych Tepliciach. Kúpele Trenčianske Teplice patria k najnavštevovanejším a zároveň k najstarším kúpeľom na Slovensku. Poprechádzali sme sa týmto kúpeľným mestečkom a zakotvili sme v kaviarni. Pre dnešné kávičkovanie sme si vybrali Caffe Brigitt.

Kaviareň Caffe Brigitt je situovaná priamo na začiatku kúpeľného parku v Trenčianskych Tepliciach. Kaviareň nájdete na adrese 17. Novembra 557. Budova kaviarne je síce maličká, ale sýto oranžová, preto ju určite neprehliadnete. Interiér kaviarne je zariadený v retro štýle. Retro štýl vyžaruje určitú nostalgiu a ak obľubujete ikonický dizajn polovice 20. storočia, určite si ho zamilujete. Tento štýl je stále v móde. Ľudia sa radi vracajú do čias minulých. Vnútorné priestory kaviarne pripomínajú prvorepublikové kaviarne. V Kaviarni ma zaujalo, že na stene bolo veľa obrazov, na ktorých boli rôzne historické zobrazenia a výjavy. Exteriér je naopak zariadený moderne a sviežo. No malú výhradu mám k oranžovým podsedákom, ktoré pôsobia nemoderne, až staro. Ale podľa toho ako bola terasa plná, prezrádza že Caffe Brigitt je obľúbeným miestom kúpeľných hostí. Caffe Brigitt navyše ponúka nádherné výhľady na kúpeľný park a historické budovy.

Usadení na letnej terase sme pozorovali korzujúcich sa ľudí po kúpeľnom mestečku a vychutnávali sme si náš obľúbený kávový nápoj. Obsluha bola milá, ale asi by som od kúpeľnej kaviarne čakala o trošičku viac úsmevu a prívetivosti. V kaviarni si pochutnáte na talianskej káve značky Goppion Caffé, ku ktorej si môžete dopriať kvalitný zákusok alebo dezert z prvotriednych surovín. V ponuke majú aj bezlepkové zákusky a raw-torty. Ďalej majú v ponuke vína netradičných značiek predovšetkým od slovenských a českých vinárov, miešané nealkoholické a alkoholické nápoje, limonády, kávy, kávové špeciality a veľa iného. Z kaviarenskej ponuky sme si vybrali cappuccino 8g v hodnote 2,10€ a espresso lungo 8g za 1,70€. Káva bola servírovaná na striebornom podnose s pohárom vody a cukrom. Cappuccino bolo servírované v oranžovej šálke a espresso lungo v bielej šálke s logom spoločnosti Goppion Caffé.

 

V roku 1859 Luigi Goppion sníval o vlastnej kaviarni. Kaviareň napokon otvoril na hlavnom námestí v mestečku Lughignano na brehu rieky Sile. Táto kaviareň bola zároveň aj poštou a potravinami. V tomto podniku začal pražiť kávu na železnej panvici nad ohňom. Netrvalo dlho a kaviareň sa stala srdcom mesta. V kaviarni mu začal pomáhať jeho syn a neskôr aj jeho vnuci. Ich láska ku káve ich poháňala za cieľom nájsť tú najlepšiu kávu. V roku 1948 kúpili v meste Treviso fabriku. V súčasnosti má vedenie firmy na starosti piata generácia rodiny Goppion. Goppion Caffé nie je produktom masovej výroby, ktorú môžete nájsť v supermarketoch. Goppion Caffé vyberá kávu z najlepších plantáží na svete. Káva pochádza z kávových plantáží Strednej a Južnej Ameriky, Etiópie, Jamajky a iných. V Goppion Caffé si vytvoril svoju vlastnú kávovú kultúru. A takúto výbornú kávičku s krásnym príbehom a históriou si môžete v Caffe Brigitt vychutnať. Kaviareň často pripravuje zaujímavé ochutnávkové akcie a degustácie. V Trenčianskych Tepliciach ostáva veľa kaviarní, ktoré som nenavštívila. Ale pevne verím, že aj do Caffe Brigitt sa ešte niekedy vrátim.

Adresa: 17. Novembra 557, 914 51 Trenčianske Teplice

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 9 – 22

Caffe Brigitt hodnotím: personál = 2-, káva = 1-, prostredie = 2

Caffe Brigitt celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x471498025e1a49a3%3A0xf25fef86cbde573b!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNZO3lNO_KePrOTxVSp0UKe_Qvx_N1yxcsS72F0%3Dw284-h160-k-no!5scaffe%20brigitt%20trencianske%20teplice%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNZO3lNO_KePrOTxVSp0UKe_Qvx_N1yxcsS72F0&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjTuIy3i-LxAhVLsaQKHa6TDaUQoiowCnoECEIQAw