Prekrásnu kolibu TRI GROŠE nájdete v dedinke Ratnovce, blízko kúpeľného mesta Piešťany. Keď majitelia vymýšľali názov pre svoju kolibu, pravdepodobne sa inšpirovali slovenským rozprávkarom a okrem iného aj zberateľom ľudovej slovesnosti Pavlom Dobšinským. Poznáte Dobšinského príbeh o Troch grošoch: „Je to krásne a inšpirujúce rozprávanie o sedliakovi, ktorý prvý groš vracia svojmu otcovi, ktorý ho vychoval, druhý groš požičiava svojmu synovi, aby mu ich jedného dňa vráti, keď zostarne a z tretieho žije on sám.“  Nielenže táto koliba nesie názov podľa slovenskej ľudovej rozprávky, ale aj jej celý koncept je v tradičnom ľudovom šate.

Koliba TRI GROŠE v Ratnovciach patrí medzi naše obľúbené miesta. Radi tam vodievame svoje návštevy. Nakoľko ku nám prišla návšteva z Anglicka, voľba, kam ich zobrať, bola jednoznačná. Drevená koliba s popisným číslom 394 je zariadená v ľudovom štýle. Nábytok v miestnosti je samozrejme drevený. V reštaurácii nájdete ľudové kroje, lampáše, krb, záclony, šípové ruže vo vázach, kožušiny, drevené trámy a stĺpy, krčahy, drevený vešiak, džbány, taniere, dreveného koníka, vitrínu s vínom, obrazy, sviečky, kvetinové obrusy, zvonce, starodávne žehličky a iné starobylé dekorácie. V kolibe sa pyšne týči krásny barový pult obložený kameňom. Drevo a kameň je z môjho pohľadu prekrásna kombinácia. Koliba disponuje aj s rozsiahlou terasou, na ktorej nájdete okrem záhradného nábytku a slnečníkov aj hojdačky, drevené sochy, krásnu studňu, ktorej prameň stráži zlatá žaba, kvety v črepníkoch, muškáty, pekne upravený trávnik. Interiér, ako aj exteriér kaviarne, je kúzelný. Koliba TRI GROŠE pôsobí priam rozprávkovo.

Koliba je široko-ďaleko známa pre svoju vynikajúcu tradičnú kuchyňu. V reštaurácii si môžete vybrať zo širokej ponuky jedál. Z polievok majú v ponuke slepačí vývar, cesnakovú s opraženým chlebom, kapustnicu “KOLIBA”, držkovú, domácu fazuľovú v bosniaku. Taktiež nájdete v jedálnom lístku predjedlá, jedlá z hovädzieho mäsa, jedlá z bravčového mäsa, jedlá z kuracieho mäsa, detské menu, ryby, bezmäsité jedlá, tradičné slovenské špeciality, cestoviny, šaláty, dezerty a výbornú pizzu. Z nápojov si môžete objednať aperitív, šumivé víno, likéry, destiláty, whisky, brandy, koňaky, čapované pivo, fľaškové pivo a rôzne nealkoholické nápoje. Z kávovej ponuky si môžete vybrať presso kávu, presso kávu s mliekom, bezkofeínovú kávu, tureckú kávu, cappuccino, cappuccino bezkofeínové, viedenskú kávu, café latte, café latte bezkofeínové. Aj napriek tomu, že som v tejto kolibe bola veľakrát, kávičku som si tu dala poprvýkrát. Zo širokej ponuky som si vybrala cappuccino v hodnote 2€. Ale ak mám byť úprimná, chuť cappuccina ma sklamala. Káva bola servírovaná v bielej šálke s logom kávy Lavazza. Za nedostatok považujem, že ku kávičke nepodávali pohár s vodou. Ako už bolo naznačené, v kolibe servírujú kvalitnú taliansku kávu značky Lavazza, ktorá však nepatrí práve k mojim obľúbeným. Káva ma síce neohúrila, ale aj tak patrí táto koliba k mojim srdcovým miestam. V reštaurácii vás srdečne privíta príjemný a profesionálny personál. Už teraz sa teším, kedy si zasa posedíme na čarovnej terase koliby TRI GROŠE.

Adresa: Ratnovce 378, 922 31 Ratnovce

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Ne: 10 – 22

TRI GROŠE hodnotím: personál = 1-, káva = 3, prostredie = 1

TRI GROŠE celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b538ade5e5ec7%3A0x6660237237179b88!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOsAnFlEAo5YzseUI9CHsIsgkVtLKV2rcifey4A%3Dw284-h160-k-no!5stri%20grose%20restauracia%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipOsAnFlEAo5YzseUI9CHsIsgkVtLKV2rcifey4A&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjX_amw257wAhXowosKHUs1BqMQoiowEnoECDwQAw