Dobre zvolené vonkajšie rolety vám zaisťujú komfort, pocit bezpečia, svetelnú aj tepelnú pohodu v lete i v zime. Aké sú ich ďalšie benefity?

Kvalitné vonkajšie rolety majú obrovské množstvo výhod. Užijete si vďaka nim bezpečie, pokojný spánok a súkromie, ochránia interiér pred ostrými slnečnými lúčmi, ušetríte s nimi energie na vykurovanie i zútulníte interiér. Je veľa dobrých dôvodov, prečo si ich nechať domov nainštalovať.

Čo všetko si pri roletách môžete zvoliť?

Pri ich výbere sa zamerajte na materiál. Moderné vonkajšie rolety sú vyrábané z hliníka, ktorý dobre odoláva poveternostným vplyvom a izoluje, ponúka lepšiu bezpečnosť, dlhšiu životnosť a poskytuje lepšiu ochranu voči UV žiareniu. Kvalita výrobcu je druhým podstatným kritériom, vďaka ktorému si pri roletách užijete ich dlhšiu životnosť. Dnes si už môžete vybrať z typov vhodných pre každý typ stavby – či už sú to predokenné, nadokenné, zabudovateľné do systémových prekladov alebo zaomietateľné rolety.

Zaizolované lamely šetria v zime energie na vykurovanie, v lete chránia pred teplom a potrebou chladenia priestorov klimatizáciou. Ak zvolíte elektrické ovládanie roliet, docielite maximálny komfort, ktorý si môžete užívať aj na diaľku. Navyše, tento spôsob ovládania je šetrnejší k lamelovým zámkom a predlžuje životnosť vonkajších roliet. Avšak, dostupné je aj ovládanie pomocou šnúry, popruhu, kľuky či pružiny. Farba vonkajších roliet môže ladiť s farbou fasády a ďalšími prvkami stavby.

Vyberie si však každý – k dispozícii je 7 prevedení drevodekorov, 18 základných odtieňov RAL vrátane metalických typov. Dožičiť svojmu bývaniu môžete aj neštandardné prevedenie v akejkoľvek farbe RAL. Chcete „zabiť dve muchy jednou ranou? Objednajte si rolety s integrovanou protihmyzovou sieťou a zbavte sa neželaných návštevníkov!

Rolety ako izolácia

Exteriérové tienenie účinne funguje ako tepelná izolácia. Lamely, z ktorých sú rolety zložené, ideálne izolujú pred teplom i chladom. Vedeli ste, že vďaka nim môžete ušetriť až 70 % tepelnej energie, ktorá vám inak uniká práve oknami? Premýšľate správne, až 30 % energií ročne usporíte. Vonkajšie rolety majú tiež vysokú účinnosť pri regulovaní slnečného žiarenia. V horúcich letných dňoch dokážu zablokovať až 90 % tepla!

To však nie je všetko, tiež zaistia perfektnú ochranu pred UV žiarením a chránia vybavenie domácnosti pred znehodnotením slnečnými lúčmi. Tiež fungujú ako spoľahlivá hluková izolácia, počas spánku vás nebude rušiť hluk ani svetlo, a ak využijete vetranie cez perforované otvory, budete si môcť dopriať aj prísun čerstvého vzduchu.

Populárne exteriérové rolety môžu byť tiež vybavené slnečnými i veternými čidlami alebo tiež programovateľnými hodinami pre vaše dokonalé každodenné pohodlie.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com