Hotel Pax:

Trenčianske Teplice je kúpeľné mesto v Trenčianskom kraji na západe Slovenska patriace do regiónu Stredné Považie. Mesto je známe svojimi termálnymi prameňmi, ktoré prilákajú návštevníkov z celého Slovenska a zahraničia. Počas našej poslednej návštevy sme sa zastavili v kaviarni PAX Cafe, ktorá sa nachádza na adrese Kúpeľná 580/15-17. Kaviareň je súčasťou miestneho hotela a je umiestnená na prízemí, čo z nej robí príjemné miesto na relax po prechádzkach mestom alebo po kúpeľných procedúrach. V hoteli Pax sa nachádza aj ďalšia kaviareň s názvom PAX Panoráma, ktorá je umiestnená na 6. poschodí. Hoci sme v nej zatiaľ neboli, plánujeme ju navštíviť počas našej najbližšej návštevy. Priestor kaviarne je ideálny na relax a oddych, čo podčiarkujú jej príjemné vonkajšie terasy, kde si môžete vychutnať svoj nápoj v pokojnom prostredí s výhľadom na mesto.

Poloha a atmosféra

Kaviareň má moderný a štýlový interiér s dizajnovými prvkami. Táto kombinácia vytvára živú a dynamickú atmosféru. Pohodlné kožené sedačky a jedinečné dekorácie poskytujú príjemný pocit a moderný vzhľad. Exteriér kaviarne sa otvára na krytú letnú terasu, ktorá je zasklená a chráni návštevníkov pred poveternostnými podmienkami, zároveň im poskytuje nádherný výhľad na mestský ruch. Terasa ponúka výhľad na synagógu, čo je jedna z významných architektonických pamiatok v oblasti. Toto umiestnenie umožňuje návštevníkom vychutnať si nielen kávu alebo občerstvenie, ale aj pohľad na historické a kultúrne dedičstvo mesta.

Ponuka nápojov a jedál

Kaviareň PAX ponúka rozmanitý výber káv, čajov a rôznych alkoholických, nealkoholických nápojov, dezertov a pre milovníkov slaného napríklad vedia pripraviť zapekanú bagetu. Keďže sme sa ponáhľali, rozhodli sme sa vziať si cappuccino so sebou. Bohužiaľ, tento raz nás cappuccino neohúrilo, nebolo podľa našich očakávaní. Hoci je pohodlné mať možnosť nápoj zobrať so sebou, tentokrát to nebola tá správna chuť, v ktorú sme dúfali. V kaviarni servírujú kávu značky Danesi Caffè, ktorá je známa svojou kvalitou a bohatou arómou. Danesi Caffè je talianska značka, ktorá vznikla v Ríme v roku 1905. Zakladateľom tejto značky bol Alfredo Danesi, známy pionier talianskeho espressa, ktorý mal záujem o výrobu a distribúciu kávy. Od svojho založenia sa Danesi Caffè zameriava na vytváranie vynikajúcej kávy, ktorá spĺňa nároky kávových milovníkov po celom svete. Personál bol tiež veľmi ochotný. Či už si vyberiete pohodlie PAX Cafe alebo výhľady z PAX Panorámy, oboje miesta sú ideálne na to, aby ste si oddýchli a načerpali nové sily počas návštevy mesta. Príjemné prostredie, kvalitné nápoje a pohostinnosť sú zárukou, že vaša návšteva bude stáť za to. Pri mojej ďalšej návšteve určite zavítam do ich kaviarne s panoramatickým výhľadom.

Adresa: Hotel Pax – Kúpeľná 580/15-17, 914 51 Trenčianske Teplice

PAX Cafe hodnotím: personál = 1-, káva = 2, prostredie = 2

PAX Cafe celkovo hodnotím známkou: 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=PAX+Caf%C3%A9+reb%C4%8Dianske+teplice&oq=PAX+Caf%C3%A9+reb%C4%8Dianske+teplice&aqs=chrome..69i57j33i10i160l2j33i671.8349j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8