Sladký život v srdci obce:

Dávnejšie sme cestovali do Slovenskej Ľupče, obce na Slovensku, situovanej v krásnej prírode Banskobystrického kraja. Pred návštevou hradu Ľupča sme si dali pauzu v kaviarni Sladký život, ktorá sa nachádza na adrese Czambelova 316/6, v samotnom srdci obce. Táto kaviareň je známa svojou priateľskou atmosférou a dobrou kávou.

Dizajnové črty kaviarne

Budova kaviarne Sladký život je pôsobivá svojou rustikálnou eleganciou. Hlavný vchod zdobí veľké okrúhle logo kaviarne umiestnené na prírodných drevených doskách, ktoré sú súčasťou fasády a dodávajú exteriéru tradičný a teplý vzhľad. Drevo na fasáde je v tmavších odtieňoch, čo umocňuje pocit útulnosti a spojenia s prírodou, zatiaľ čo okná a dvere sú zarámované jemne a esteticky, čím sa zvyšuje atraktivita celého objektu. Kaviareň vyžaruje atmosféru pohody, čo láka návštevníkov, aby si užili chvíle relaxu v jej útulných priestoroch alebo na príjemnej terase. Celkovo má budova kaviarne výrazný charakter, ktorý skvele korešponduje s okolím. Interiér kaviarne je zariadený v modernom štýle, kde dominujú tmavé drevené prvky spolu s jemnými odtieňmi šedej a modrej, ktoré dodávajú priestoru príjemného ducha. Barový pult z tmavého dreva je centrálnym bodom kaviarne a je plne vybavený širokou škálou nápojov, zdobený efektívnymi policami a priemyselným osvetlením. Sedacie priestory sú rôzne, od pohodlných modrých a sivých kresiel po dlhé pohovky s množstvom vankúšov v odtieňoch sivej, modrej a žltej, ktoré poskytujú pohodlie a zároveň podporujú relaxačnú atmosféru. Steny sú ozdobené rámčekmi s fotografiami, ktoré pridávajú osobný nádych. Exteriér kaviarne pôsobí veľmi pekne a pozýva k relaxácii. Kaviareň disponuje priestrannou terasou, ktorá je obklopená zelenými rastlinami a kvetmi, čo vytvára prírodný aspekt. Nábytok z prírodného ratanu spolu so stolmi zo svetlého dreva spolu pekne ladia. Terasa je tiež čiastočne krytá slnečníkmi, ktoré poskytujú ochranu pred slnkom, zatiaľ čo štýlové drevené obklady a detaily dotvárajú rustikálny vzhľad. Tento vonkajší priestor je ideálny na poobedné stretnutia s priateľmi alebo na pokojné popoludnie s knihou, kde si môžete vychutnať kávu či čaj v krásnom prostredí.

Nielen sladká ponuka

V Kaviarni Sladký život si môžete vychutnať pestrú paletu gastronomických zážitkov. Ich ponuka začína vyberanou zrnkovou kávou dovážanou z exotických končín sveta ako Brazília, India a Kolumbia, ktorú si môžete vychutnať v podobe espressa, latté či cappuccina. Okrem toho ponúkajú aj široký výber čajov pripravovaných zo 100% BIO koncentrátu zachovávajúcich nielen plnú chuť, ale aj vitamíny. Pre milovníkov sladkostí je tu špeciálna sekcia výnimočných zákuskov, kde nájdete vždy čerstvé torty, koláče, pralinky a sezónne špeciality, ktoré pripravuje zručná cukrárka. Nie sú to však len sladkosti, kaviareň tiež ponúka výber alkoholických nápojov vrátane čapovaného piva, sudového vína, prémiových destilátov a whisky, ktoré sú ocenené medzinárodnými oceneniami. Všetko toto sa skvelo spája s bohatým výberom domácich čokolád, ktoré potešia každého milovníka tohto sladkého pokušenia. My sme si v kaviarni dopriali lahodné cappuccino servírované s kávou značky Lavazza, ktorá je známa svojou bohatou históriou a kvalitou. Lavazza bola založená v roku 1895 v Turíne a odvtedy sa stala jednou z najobľúbenejších kávových značiek na svete. K nášmu cappuccinu sme si objednali punčový rez a tvarohovo-čokoládový zákusok. Káva bola dobre pripravená s bohatou penou a hlbokou arómou, ktorá nás okamžite zaujala. Cappuccino bolo servírované na drevenom podnose v bielej šálke s obrázkom úst a s malým pohárom vody. Personál bol taktiež veľmi milý a zhovorčivý. Po posilnení v kaviarni sme pokračovali na Ľupčiansky hrad, odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na okolitú krajinu, čo robí z tejto lokality ideálne miesto pre milovníkov histórie a prírody.

Adresa: Czambelova 316/6, 976 13 Slovenská Ľupča

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 10 – 22, So: 12 – 22, Ne: 12 – 20

Sladký život hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Sladký život celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Sladk%C3%BD+%C5%BEivot+v+Slovenskej+%C4%BDup%C4%8Di&oq=Sladk%C3%BD+%C5%BEivot+v+Slovenskej+%C4%BDup%C4%8Di&aqs=chrome..69i57j0i512i546l4.832j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8