Určite každý vysokoškolák pozná ten moment, kedy sa mu prednáška skončí oveľa skôr ako predpokladal a na odchod vlaku má až za 2 hodiny. Presne táto situácia postihla aj mňa osobne. Čo iné zostáva, ak sa Vám už neoplatí ísť znova na internát ako sa potúlať v nejakom tom nákupnom centre. V mojom prípade mi prišla ako najvhodnejšia voľba nákupné centrum Centrál v Bratislave. Nachádzal sa od mojej vysokej školy najbližšie, k hlavnej stanici to bolo taktiež ideálne a nachádza sa v ňom aj slušná ponuka obchodov.

Nakoľko popri mojom príchode boli ešte klasické obchody zatvorené, rozhodla som si že vyplním svoj čas efektívne a to písaním bakalárskej práci pri dobrej kávičke.

Kaviarne mám v nákupnom centre Centrál už skoro všetky pochodené okrem jednej. Musím sa priznať, že som sa tejto kaviarni vyhýbala, nakoľko som si myslela, že bude drahšia. Ale nakoľko som nemala potuchu, čo koľko stojí, tak som sa rozhodla, že jej dám šancu.

Kaviareň Cafe Milano sa nachádza na prvom poschodí. Má výborne vyriešené miesto, a to celkovo v strede celého centra. S umiestením kaviarne som bola veľmi spokojná.

Exteriér kaviarne vyzeral luxusne, ako som spomínala aj kvôli financiám, ktoré má študent som sa jej vyhýbala. Hneď zaujmú Vašu pozornosť žlté sedačky a obrovský nápis Cafe Milano. Do kaviarne sa dostanete dvoma vchodmi a pri každých z tých vchodov sa nachádza obrovský bar, nad ktorými sa nachádza visiace osvetlenie. Celkovo vyzerá kaviareň veľmi luxusne a slušne.

V strede tejto kaviarne sa nachádza presklená miestnosť, čiže miestnosť určená pre fajčiarov. Nakoľko som bola s kamarátkou, ktorá je fajčiarka, tak sme samozrejme išli do tejto časti kaviarne. Nebola som s tým veľmi stotožnená lebo nakoľko si zvyknem pozerať recenzie na kaviarne kam sa práve chystám, tak na túto som toho počula viac negatíva ako pozitíva. Napríklad že vo fajčiarskej časti sa ľudia cítia ako v skleníku, kde sa nedá dýchať, alebo že je nepríjemný personál.

Podľa môjho úsudku to tak vôbec nie je. Áno, fajčiarska miestnosť je celá presklená ale vôbec mi to nepríde ako skleník, ba naopak, priestor je dostatočne veľký a priestranný. Rovnako aj v nefajčiarskej časti sa nachádza dostatok stolov. Nemyslím si, že sa niekedy stane, že by ste si nemali kde sadnúť. Vo fajčiarskej časti prevláda béžová a hnedá farba. Veľmi príjemné a neutrálne farby. Stoličky boli veľmi pohodlné a taktiež boli umiestené ideálne od seba.

Usadili sme sa do rohu. Na stole sa nachádzal nápojový lístok a cukor v sklenenej nádobe. Čo sa týka nápojového lístka, tak na titulnej strane sa rovno nachádzala ponuka dezertov. Neviem či im strana chýbala alebo to bol zámer. Nápojový lístok bol v tvare notesu ale strany po otočení nedržali ale otáčali sa na pôvodné miesto. Nápojový lístok bol prehľadný ale nepraktický. Zato ponúkal všetko, čo by mala správna kaviareň ponúkať. Ceny na moje prekvapenie neboli také vysoké ako som na vzhľad kaviarne predpokladala.

Po krátkej chvíli ku nám prišla čašníčka. Čakala som nepríjemný personál, podľa recenzií ale vôbec to tak nebolo. Na moje prekvapenie prišla usmievavá, milá a pozitívne naladená čašníčka.

Objednala som si Caffe Frappe, v preklade ľadovú kávu. Na moje prekvapenie sa ma čašníčka spýtala či to bude aj s mliečkom. Prekvapilo ma to, ešte sa ma to nikdy nikto nespýtal na ľadovú kávu, ale potvrdila som jej že áno.

Po krátkej chvíli mi prišla moja objednávka. Ešte som sa stihla čašníčky spýtať, aké je heslo na wifi. Bohužiaľ, nechcelo ma prihlásiť a to som skúšala kvantum kombinácií. Sklamalo ma to, nakoľko som potrebovala písať prácu na ktorú som potrebovala internetové pripojenie.

Caffe Frappe som dostala klasicky na striebornom podnose spolu s čistou vodou. Tá čistá voda nebola až táká čistá, nakoľko som si v nej našla malú špinku.

Čo sa týka ľadovej kávy, tak som s ňou nebola spokojná. Bola presne ako väčšina ľadových káv. Samozrejme bolo tam cítiť kávu ale veľmi slabo. Nemala žiadnu výraznú chuť, musela som si nasypať aspoň 2ks cukru, ktorý sa aj tak nerozpustil.

Po dopití sme prišli dole k baru, aby sme vyplatili účet. Účet sme si platili každá zvlášť a to hotovosťou. Je možnosť platby aj kartou. Pri odchode sa nám slušne personál pozdravil. Kaviareň neposkytuje wc ale wifi áno, len mi nefungovalo, ako som spomínala. Otváracie hodiny sú nasledovné: Po-Pia = 8:30-21, So-Ne=9:30-21.

Celkovo hodnotím kaviareň  dobre. Adresa: Metodova 6, 821 08 Ružinov.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 3, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň Cafe Milano dobre a to známkou 2.

 

 

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Cafe+Milano/@48.1574306,17.1272039,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894abb90791d:0xbc09fcd107d0330b!8m2!3d48.157427!4d17.1293926