Táto kaviareň je veľmi nenápadná, hoci sa nachádza v absolútnom centre. Nájdete ju teda v meste Prievidza, pričom je na pešej zóne pri piaristickom kostole, škole. Z vonku možno nevyzerá najlepšie, no vnútri je to presný opak. Ráno tu skôr stretnete dôchodcov, ktorí prišli na vínko, okolo obeda trošku mladších na káve a podvečer tu stretnete veľa ľudí práve na káve. Veľmi dobre miesto aj na učenie alebo pre prácu. K dispozícii máte stoly, gauče ale aj sedenie len pre dvoch. My sme tam boli ráno, takže sme stihli ešte prázdnu kaviareň a teda aj spomínaných dôchodcov. A ako tam teda robia kávu? Ako to tam vyzerá? To hneď sa dozviete nižšie v článku…

My máme radi túto kaviareň radi práve pre ten pocit pokoja a ticha. V pozadí hrá príjemná, moderná hudba, no v tak akurát hlasitosť, že si tam aj oddýchnete. Vybavená je moderne. Pri každom stole, kde je pešia zóna máte ja taký záves, aby ste mali aj svoje súkromie. V lete je k dispozícii aj terasa. Bar je veľký. Nájdete tam aj časopisy, knihy.

V ponuke majú toho skutočne veľa. Od viacerých druhov káv, cez alko alebo nealko až po koláče. Vyberie si tam každý! Majú tam aj rôzne drinky. My sme si opäť dali Café Latte. Taká klasika už u nás. Ale aspoň máme čo porovnávať. Ale k dispozícii a teda na výber v ponuke je toho oveľa viac – majú od expressa, zalievanej kávy, capuccino alebo aj mnoho ďalších. Majú aj ochutené Latte. Naozaj si vyberiete!

Obsluha bola veľmi milá, priateľská. Počkali, kým sme sa usadili. Potom po chvíľke prišli, keď už sme dlhšie listovali v lístku ponuky. Povedali sme čo sme chceli a potom sme do mali aj do 10 minút na stole. Skutočne rýchla obsluha. Ono, akurát tam vtedy nikoho ani nemali, ale nepočula som na nich zlé recenzie. Obsluhu sa snažia mať mladú, rýchlu a nemenia ich tak často. Takže ak si niekoho obľúbite, tak je šanca, že tam bude aj nabudúce.

Ako som spomínala vyššie, tak prostredie je veľmi moderné, pokojné. Nachádza sa hoci a pešej zóne, ale takto v zime je tam pokoj. V lete je to rušná ulica, ale do vnútra to nejako nezasahuje, takže vás to neruší. V lete je teda možnosť aj na terase a vtedy majú aj ľadové limonády – aj melónovú, tá je výborná!

A aká bola káva? Káva bola dobrá. Nám chutila. Mlieko bolo skutočne dobre vyšľahané a stále v ňom lyžička. Dostali sme s kávou aj vodu, keksík. Opäť aj hnedý cukor bol automaticky na stole, takže bol k dispozícii. Káva bola naozaj káva, teda horká. Horké latte som už dávno nemala. Všade už majú také tie polosladké, krabičkové latte. Toto bolo ale skutočne dobré a dokonca som po ňom vydržala dlho na nohách a nepotrebovala som ani druhú kávu. Bola fakt výborná.

A aké je teda celkové hodnotenie? Opäť hodnotíme od jednotky po päťku a ako v škole, takže jednotka najlepšie, päťka najhoršie. Ja by som teda dala celkovému prostrediu kaviarne jednotku, lebo naozaj som sa tam dobre cítila. Obsluhe dávam tiež jednotku – mladá, čiperná a rýchla obsluha je naozaj vzácnosť. Ponuka kaviarne je tiež výborná, takže jednotka. A káve dávam jednotku s hviezdičkou alebo skutočne to bolo to pravé latte s dobre vyšľahaným mliekom a to si cením. Kávu môžem iba odporučiť. A čo sa týka ceny, tak tá je taká klasická, za latte som platila 1,80 eura. Ak budete v Prievidzi, tak sa určite u nás tu zastavte! Neoľutujete na 100 percent!

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Cafe+Eden/@48.772887,18.6182225,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x4714dcf1b5d93b77:0xd8e27c22c5935bde!8m2!3d48.7728835!4d18.6204112

Pod piaristickým kostolom na pešej zóne.