V jedno augustové nedeľné doobedie sme sa vybrali na nákup do OC Prior v Piešťanoch. Aj napriek tomu, že nedeľným nákupom sa vyhýbam, v tento deň som si potrebovala dokúpiť ešte nejaké potraviny. Obchodný Dom Prior je v Piešťanoch už od roku 1983. Prior Piešťany nájdete v širšom centre mesta, konkrétne na ulici A. Hlinku. V tomto obchodnom dome majú pestrú ponuku tovaru, ako aj služieb. Na jednom mieste si pohodlne kúpite potraviny, knihy, hračky, obuv, oblečenie a veľa iného. Po nákupoch sme si dopriali šálku dobrej kávy v Kofein Caffé.

Za svojím obľúbeným nápojom sme nemuseli chodiť ďaleko, pretože Kofein Caffé & Solárium sa nachádza priamo v OC Prior zo zadnej strany budovy. Podotýkam, že kaviarne v obchodných centrách nepatria práve k mojim srdcovým záležitostiam. Do Kofein Caffé & Solárium ma však prilákala predovšetkým pekná letná terasa. Výhľad z tejto terasy síce nebol svetový, ale prisľuboval oddych. Terasa ponúkala výhľad na paneláky a parkovisko, ale vôkol nej bolo dostatok zelene a kvetov. Hneď vedľa Kofein Caffé sa rozprestiera Bar Prior. Navštíviť môžete aj ich ďalšie prevádzky, akými sú: BLUE´S, Coffee Time, Remix Music Club Coffe & Bar, Eden Caffe, Body Speed fitness & Solárium. Ja s obľubou chodím práve do reštaurácie BLUE´S. V kaviarni sa nachádza aj moderné solárium: 2x horizontal – Luxura X7 a 1x vertikal – Luxura V7. Spojiť kaviareň so soláriom považujem za skvelý marketingový trik, ktorý určite do tejto kaviarne pritiahne nejedného zákazníka. Interiér kaviarne som si nemala možnosť popozerať. Napriek mojim prvotným predsudkom sa mi na terase sedelo skvelo.

Z danej ponuky sme si vybrali cappuccino malé za 1,80€ a cappuccino veľké za 1,99€. Ako už bolo naznačené, od tejto kaviarne som nemala veľké očakávania. Musím sa priznať, že kávička nás veľmi milo prekvapila. Cappuccino bolo vskutku lahodné. Pripravujú kvalitnú kávu talianskej značky Illy. Spoločnosť Illy začala svoju históriu písať v roku 1933 v Talianskom meste Terst. Spoločnosť Illy vyrába jedinú zmes kávy, ale v troch rôznych stupňoch praženia – normálne praženú, tmavo praženú a bez kofeínu. Zmesi kávy Illy sú vyberané z rôznych odrôd kávy typu Arabica, ktorá má výraznejšiu chuť, ale zároveň menej kofeínu než káva typu Robusta. Cappuccino malé bolo servírované v menšej farebnej šálke s nápisom: „May You Live In Interesting Times.“ Cappuccino veľké bolo servírované v elegantnej bielej šálke. Ku kávičke podávali aj napolitánku. K plnému počtu bodov mi chýbal pohár s vodou. Čašníčka bola ochotná, ale chýbal jej úsmev na tvári. V ponuke majú teplé, alkoholické, nealkoholické a miešané nápoje. Taktiež rôzne ovocné limonády s kúskami ovocia, vybrať ste si mohli ananás, citrus, černice, jahoda, malina, mango, lesná zmes. Ku kávičke si môžete dopriať nejaký zákusok. V konečnom dôsledku sa musím priznať, že Kofein Caffé & Solárium má svoju atmosféru.

Adresa: OD PRIOR, Andreja Hlinku 46, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 8 – 22, So: 9 – 22, Ne: 9 – 21

Kofein Caffé hodnotím: personál = 2-, káva = 2, prostredie = 2-

Kofein Caffé celkovo hodnotím známkou 2-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b54927bd4b749%3A0x1d4f088743cfeec4!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPw0EGmXiUzCDJKMlBPVdfooWoIx_EIHesNSPWG%3Dw213-h160-k-no!5zS29mZWluIENhZmbDqSAmIFNvbMOhcml1bSDigJMgUGllxaHFpWFueSAtIEjEvmFkYcWlIEdvb2dsb20!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipPw0EGmXiUzCDJKMlBPVdfooWoIx_EIHesNSPWG&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwjfv8i3ie7tAhUF7aQKHTdMBisQoiowCnoECBgQAw