Dnes sa pôjdeme pozrieť do Diplomat arény v Piešťanoch. Diplomat aréna je multifunkčná športová hala. Hala je prednostne určená pre miestny basketbalový tím Piešťanské Čajky hrajúceho v slovenskej extralige a v medzinárodných súťažiach. Po vzniku basketbalového tímu Piešťanské Čajky tento tím hrával extraligu od sezóny 2012 v telocvični piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina. Tieto podmienky neboli pre tím príliš ideálne. Uvažovalo sa teda o výstavbe novej haly. Diplomat aréna vznikla v roku 2015. Svoju premiéru mala 3. októbra 2015 na zápase proti MBK Ružomberok. Hlavným investorom bol Miroslav Nerád, konateľ spoločnosti Eur-Med, predseda správnej rady klubu a dlhoročný podporovateľ basketbalu v Piešťanoch. Meno Diplomat nesie hala podľa hlavného sponzora, zdravotníckej firmy Diplomat Dental. Hala patrí mestu Piešťany a má kapacitu 800 miest. Diplomat aréna je okrem basketbalu určená aj na hádzanú. Nájdete v nej aj ďalšie vybavenie v podobe sauny, posilňovne, reštaurácie a kaviarne.

Do reštaurácie v Diplomat aréne sme sa vybrali na obedové menu. Diplomat arénu nájdete v tichšej lokalite na ulici Kuzmányho pri mestskom parku. Kapacita parkovacích miest je 150. Budova Diplomat arény je moderná. Táto reštaurácia disponuje aj letnou terasou. Terasa je zariadená záhradným nábytkom. Okolie tejto na oko skromne zariadenej terasy krásne dekorujú tehlové múriky, pekne upravený trávnik a stromy. Vstupom do Diplomat arény sa hneď ocitnete v reštaurácii, ktorá je spojená s kaviarňou. V kaviarenskej časti nájdete pohodlné oranžové a kožené kreslá doplnené o drevené stoly. Na stoloch je kvetinová dekorácia. V reštauračnej časti sa nachádzajú vysoké stoly doplnené o vysoké čierne kožené stoličky. Osobne nám bola viac sympatická kaviarenská časť, tak sme sa v nej aj usadili. Reštaurácia je zariadená stroho, ale vkusne. V reštaurácii panovala pohodová atmosféra.

Svoju objednávku sme si objednali pri barovom pulte. Musím uznať, že personál bol milý a ochotný. Z obedového menu sme si vybrali výborné palacinky. K dennému menu zdarma čapujú sódu alebo kofolu. Objednali sme si presso v hodnote 1,20€, ale prekvapilo ma, že na účtenke sme mali kávu naúčtovanú len za 0,80€. Pripravujú kávu prestížnej talianskej značky Italcaffè. Korene spoločnosti Italcaffè siahajú až do roku 1969. Presso bolo naservírované na striebornom podnose v peknej šálke s logom spoločnosti Italcaffè. Ku káve podávajú pohár s vodou a cukor. Kávička bola vynikajúca. Diplomat aréna vo svojej reštaurácii ponúka teplé nápoje, alkoholické a nealkoholické nápoje, pochutiny, štrúdľu, obedové menu a veľa iného. Piešťanské Čajky sa z Diplomat arény určite tešia a, samozrejme, si ju aj zaslúžia. Podotýkam, že reštaurácia, ktorá je spojená s kaviarňou úplne spĺňa svoje poslanie. Športovci sa v nej môžu chutne naobedovať alebo vychutnať si svoj obľúbený nápoj a načerpať novú energiu. Reštaurácia v Diplomat aréne síce nie je vhodná na spoločenské udalosti, ale má jednoznačne svojho ducha. No na pracovný obed bola ako stvorená. V reštaurácii podávajú skvelú kávu a chutne varia. Čo si môže človek viacej želať? Reštaurácia taktiež ponúka rozvoz obedového menu. V tejto reštaurácii sme si spríjemnili jeden piatkový pracovný deň a víkend sa mohol začať. Diplomat arénu ešte určite navštívim.

Adresa: Kuzmányho ulica 15, Piešťany 921 01

Otváracie hodiny sú nasledovné: Neuvedené

Diplomat arénu hodnotím: personál = 2, káva = 2, prostredie = 2

Diplomat arénu celkovo hodnotím známkou 2

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Diplomat+ar%C3%A9na+v+Pie%C5%A1%C5%A5anoch&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=sOwgWh6dts455M%252CjmSL_TCFQeN1_M%252C_&vet=1&usg=K_2MalikA1AdkV-FFOzDJyoBF_d4o%3D&sa=X&ved=2ahUKEwiJupeog-7tAhVGzaQKHaJgCEEQuqIBMAp6BAgYEAM&biw=1366&bih=657#imgrc=sOwgWh6dts455M