Jedno letné poobedie sme sa vybrali na prechádzku piešťanským parkom. Po príjemnej prechádzke sme sa rozhodli navštíviť nejakú tunajšiu reštauráciu. V Sade Andreja Kmeťa nás oslovila reštaurácia s názvom Bodega Lounge. Sad Andreja Kmeťa je mestský park v Piešťanoch. V roku 2011 bol dokonca vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku Slovenskej republiky. Park dostal pomenovanie na počesť biológa Andreja Kmeťa. V minulosti mal názov Gottwaldove sady. Tento park je krásny v každoročnom období.

Posadili sme sa na letnej terase spomínanej reštaurácie, odkiaľ sme mali krásny výhľad na fontánu. Fontány dávajú Piešťanom výnimočnú atmosféru. Jednou z najzaujímavejších je práve fontána, ktorú sme mali možnosť sledovať z tejto terasy. Jedná sa o fontánu Príbeh prameňov. Fontána je súčasťou pešej zóny a rozpráva príbeh o liečivých prameňoch v priestore Váhu. Fontána Príbeh prameňov je vytvorená z vážskych kameňov a riešená tak, aby sa do nej dalo vstúpiť. Vytvára tak pocit radosti z vody, z jej energie a pozitívneho vplyvu na zdravie človeka. Zakončuje ju socha páva, ktorý je jedným zo symbolov Piešťan a piešťanských kúpeľov. Šťastie v detských očiach, keď sa vo fontáne šantia, hovorí za všetko. V noci táto fontána nádherne svieti. Bodega Lounge je znovuotvorená a zrekonštruovaná reštaurácia. Vnútorné priestory sú zariadené moderne s nádychom elegancie, ale v interiéri chýba akási útulnosť. Letná terasa je zariadená ratanovým nábytkom. Pred slniečkom zákazníkov chránia veľké biele slnečníky. Terasa je zariadená jednoducho, ale je vsadená do nádherného prostredia, čo jej pridáva na atraktivite.

Bodega Lounge predstavuje nový koncept gastronómie v Piešťanoch. Vychutnať si tu môžete kvalitné a chutné jedlo v štýle tapas pri obľúbenom nápoji, kde môžete s blízkymi ochutnávať z viacerých porcií a degustovať. Vybrať si môžete taktiež z ponuky hlavných jedál. V Bodega Lounge pripravujú aj obedové menu. Ochutnať môžete aj domáce limonády, zaujímavé drinky, vynikajúcu kávu, dezert a veľa iného. Ceny v tejto prevádzke sú síce vyššie, ale ponuka pozostáva z kvalitných, čerstvých a lokálnych produktov. Z lákavej ponuky sme si vybrali domácu limonádu a cappuccino v hodnote 2,10€. Pripravujú kávu značky Portioli. Cappuccino bolo skutočne vynikajúce, lahodné, s krémovou penou. Kávu servírujú na podlhovastej striebornej tácke v bielej šálke, na ktorej je znázornené logo spoločnosti Portioli, s pohárom vody a cukrom. Firma Portioli bola založená niekedy v roku 1958 Giorgiom Portioli. V roku 1989 sa spoločnosť presťahovala do väčších priestorov. V roku 1990 Giorgio Portioli otvoril kaviareň Portioli Caffe a predstavil svoju značku na trhu v Austrálii so zameraním na kvalitu a pôžitok z kávy. Keďže kávové zmesi zožali zaslúžený úspech, začali kávu distribuovať do ostatných častí sveta. Portioli sa venuje vytvoreniu tej najjemnejšej talianskej kávy. Chuť Portioli pochádza z jedinečnej zmesi dvanástich odrôd kávy pochádzajúcej z Ázie, strednej a južnej Ameriky. V káve Portioli sú obsiahnuté len tie najlepšie a najkvalitnejšie kávové zrná. Najmodernejšie technické vybavenie pri spracovávaní kávy je dôkazom mimoriadnej kvality. Výsledkom je veľmi lahodná a chutná káva s nádhernou arómou, ktorá spĺňa všetky kritériá. V reštaurácii obsluhovalo veľa čašníkov, bolo zrejmé, že majiteľom na komforte zákazníka záleží. Personál bol ochotný a srdečný. Reštauráciu Bodega Lounge odporúčam, a to predovšetkým kvôli skvelej káve a výhľadu.

Adresa: Sad Andreja Kmeťa 1807/7, 921 01 Piešťany

Otváracie hodiny sú nasledovné: Po – Pia: 8 – 22, So – Ne: 9 – 22

Reštauráciu Bodega Lounge hodnotím: personál = 1-, káva = 1, prostredie = 1-

Reštauráciu Bodega Lounge celkovo hodnotím známkou 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x476b551d46be50d1%3A0x2d5c93a70511754b!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipM2i8y8GvPxhZyEtXzj4EzZ0RPxP1caODllEMT5%3Dw240-h160-k-no!5sRe%C5%A1taur%C3%A1ciu%20Bodega%20Lounge%20-%20H%C4%BEada%C5%A5%20Googlom!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipM2i8y8GvPxhZyEtXzj4EzZ0RPxP1caODllEMT5&hl=sk&sa=X&ved=2ahUKEwiQ_YvEntLtAhUR7aQKHeGrB18QoiowCnoECBwQAw