Láka Vás príroda? Bývate v meste a prechádzka v prírode Vám príde vzdialená a nereálna? Jedno takéto reálne miestečko sa nachádza aj v meste Rožňava. V jeden krásny slnečný deň som sa vybrala s kamarátkou na prechádzku do parku. To som ale ešte netušila, čo tam nájdeme. Na konci parku som zahliadla terasu. Vybrali sme sa k nej a na naše prekvapenie sme našli novootvorenú kaviareň. Veľmi nás to potešilo, nakoľko obe milujeme kávu.

Samozrejme sme si sadli vonku na terasu. Po prvé bolo pekné počasie a po druhé, kamarátka fajčí a vo vnútri je zákaz fajčenia. Terasa bola jednoduchá, ohraničená s 5 stolmi. Stoly a stoličky boli klasické pletené. Chýbal mi dáždnik alebo dajaké dekorácie aby to bolo útulnejšie, ale myslím si, že všetko príde časom. Exteriér bol štýlový. Steny boli obklopené červenými tehlami, veľké priestranné okná a obrovský názov kaviarne ParKafe.

Čo sa týka interiéru, videla som ho len keď som išla vyplatiť účet v hotovosti. Bol veľmi štýlový a luxusný. Bolo vidieť, že sa s ním majitelia poriadne vyhrali. Interiér bol ladený do tmavších farieb. Niektoré steny boli rovnako obklopené tehlami ako exteriér. Drevené stoly spolu s hnedými koženými sedačkami dokonalo dopĺňali celkový dizajn kaviarne. Veľmi ma zaujal samotný bar. Bol krásny. V strede sa na drevenom podklade nachádzal názov kaviarne a z oboch bokov bol zasklený a osvietený živý mach. Zatiaľ najkrajší bar aký som videla.

Vráťme sa na terasu, kde sme si našli miestečko. Akonáhle sme si sadli, hneď nás prišla obslúžiť veľmi milá a usmievavá čašníčka. Nakoľko sa na stole nenachádzal ponukový lístok, tak sme ju poprosili či nám ho vie priniesť rovno aj s popolníkom. Hneď bola aj naspäť.

Od ponukového lístka som čakala úprimne viac. Čašníčka nám doniesla 2xA4. Neboli dizajnovo upravované, jednoduchá strana s ponukou, ale zato boli prehľadné. Kaviareň ponúka kávu, smoothie, limonády, nealko a alko nápoje. Obe sme si klasicky objednali Espresso s mliekom. Čašníčka sa nás rovno spýtala či chceme malé, stredné alebo veľké. Osobne som si dala stredné a kamarátka veľké Espresso.

Po krátkej chvíli nám čašníčka doniesla náš výber. Položila pred nás kávy ale opačne. Sami sme si ich vymenili, ale keď si to čašníčka všimla, hneď sa prišla ospravedlniť. Musím vyzdvihnúť veľmi pekné správanie a postoj k zákazníkom. V polke našej návštevy sa nás prišla spýtať, či máme všetko a či si ešte niečo nedáme. Úprimne to nemám rada, ale tu mi to vôbec nevadilo, nakoľko bola veľmi milá.

Kávu sme dostali klasicky na striebornom podnose spolu s mliekom, keksíkom, cukrom a na moje prekvapenie s horúcou vodou. Horúcu vodu som ešte nikde nedostala. Kto nevie, tak je to na zjemnenie kávy alebo keď chce niekto viac. Je to super vec, nakoľko si vie každý individuálne dorobiť veľkosť kávy podľa chuti. Káva bola lahodná a dobre sa pila. Nebola horká, čo je u mňa plus.

Kaviareň ponúka značku kávy Bazzara. O kvalite kávy bezpochyby svedčí aj skutočnosť, že ju firma dnes ponúka na predaj v 20 štátoch celého sveta. Bazzara patrí podľa hodnotenia medzi 10 najlepších pražiarní v celom Taliansku.

Kaviareň ponúka Wifi pripojenie aj na toalete. Hudba hrala súčasné hity a to len vo vnútri, ale dvere dovnútra boli otvorené, takže hudbu bolo počuť aj na terasu. Otváracie hodiny kaviarne sú nasledovné: Ne-Št=7:30-22, Pia-So=7:30-0:00. Ceny boli prijateľné. Adresa kaviarne je Cyrila a Metoda 105/2, 048 01 Rožňava.

Celkový dojem z kaviarne bol výborný. Príjemné prostredie v parku, chutná káva a veľmi milý personál.

Moje hodnotenie: personál = 1, káva = 1, prostredie = 1.

Celkovo hodnotím kaviareň ParKafe veľmi dobre a to známkou 1.

Link na Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Cyrila+a+Metoda+105%2F2,+048+01+Ro%C5%BE%C5%88ava/@48.6628861,20.5251139,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473faf814c1d7ff7:0x2575d4a337403e79!8m2!3d48.6628861!4d20.5273026