Bol to špeciálny deň. Stretli sme sa s kamarátkou s cieľom začať deň spoločným behom. Nevideli  sme sa dlhú dobu a tak sme sa rozhodli si tento deň naozaj užiť. Naša výzva bola zdolať pár kopčekov. Motivácia bola jasná. Šálka voňavej kávy po tvrdo oddretom športovom výkone.
Kto behá, tomu nemusím vravieť, aké to je bežať s vidinou rannej šálky kávy pred očami.
Takto sme spoločne objavili Racafé v bratislavskej Rači.
Malá, útulná kaviareň, ako stvorená pre priateľské posedenie. Príjemne unavené sme sa posadili do kresla a začali rozhovor. Obe ako mamy dvoch detí sme ocenili čas, ktorý sme si  v tejto kaviarni ukradli len pre seba.

Priestor nebol veľký,práve naopak. Interiér bol ladený v teplých zemitých farbách, čo mu pridávalo na atmosfére a navodzovalo pocit útulnosti. Keďže sme sem zavítali v čase sviatkov všetkých svätých, kaviareň bola vyzdobená svietnikmi v tvare tekvičiek a jesennými aranžmánmi. Táto milá drobnosť neunikla našemu ženskému oku.

Čašníčka nám dala priestor na výber a obsluha bola pomerne rýchla. Dlhšie to trvalo až pri čakaní na účet.
Ceny boli priaznivé. Z klasickej kaviarenskej ponuky sme si obe vybrali to isté. Keďže sme obe po behu vyhladli, objednali sme si espresso, toast a citronádu za výhodnú cenu 3,50.

Toast nám bol ponúknutý s malou miskou šalátu. Kávu nám doniesli na striebornej tácke s cukrom a malým keksíkom. Nemali sme žiadne výhrady. Káva bola voňavá a hustá. Presne podľa našej chuti. Presne splnila naše predstavy. Čo sa týka priestoru, kávy aj malého snacku v podobe toastu.
Do budúcnosti by sme ocenili promptnejšie odbavenie účtu. Nebola to však žiadna mimoriadna situácia. V podste všetko podľa očakávania a v budúcnosti sa sem rady obe vrátime.