Dnes by som vás teda zobrala do hlavného mesta našej krajiny – do Bratislavy.  Určite ste čítali už niekoľko recenzii na kaviarne z tohto mesta. Je ich tu snáď milión. Veď veľké mesto, tak určite má aj veľmi veľa kaviarní. Ale boli ste už v novej Cvernovke? Ja som tu bola pred nejakým mesiacom a konečne vám k tomu poviem pár slov. Áno, nešla som tam iba na kávu a o tejto kaviarni som vlastne ani nepočula. Ja som tam išla na vzdelávací festival. Teda na jednu akciu. A náhodou som narazila na túto kaviareň, ktorá je  úplnom kúte. Tak poďme na to…

Prostredie kaviarne je brutálne. Ono vstupujete do staršej budovy, ktorá vyzerá, že prežila aj Lenina. Ale potom vstúpiť do starej Cvernovky. Stropy ošarpané. Je to také celé staré, rozostavané. Snažia sa to zmeniť. Nevravím. Opravujú to, ale im sa to aj páči. Ja nie som zrovna fanúšik týchto priestorov. Samotná kaviareň je už ale moderná, keď to tak poviem. Mne sa páči, že vidíte, čo pečú v tejto kaviarni a pečú to na mieste. Maličký bar a asi tri stoly. Ale to im pokojne stačí, lebo tu asi moc nechodí veľa ľudí sedieť. Skôr donášajú. Ale je to super spravené. Mne sa to celkovo páči. Sú tam aj nejaké obrazy a umenie na vás číha všade…

Obsluha bola geniálna. Bola veľmi milá, usmievala sa. Poradila nám a aj nám popísala niekoľko koláčikov a podobne. Skutočne som z nich bola nadšená, lebo išla z nich taká pozitívna energia a bolo vidieť, že tým žijú. A skutočne ich to baví..

Ponuka tejto kaviarne bola maličká. Ale snažili sa. Koláčiky mali v ponuke skutočne dobré a bolo to aj veľmi chutné. Dať si osie hniezdo ešte teplé a keď sa vám vanilkový cukor ešte tečie z koláča. Tak to je na nezaplatenie. Boli v ponuke aj alko či nealko nápoje. Samozrejme káva. Na výber boli základné druhy. My sme si dali capuccino.

Káva – ako som spomínala vyššie, tak ja som si dala capuccino. Bolo výborné. Bolo akurát husté, pena držala aj keď ste z nej odkrojili. A to hovorím, že je už niečo. Bola aj chuťovo veľmi dobrá. Bola to klasická káva, druh som nejako nezistila, ale chutilo to výborné.

Cena nebola vôbec nejako predražená. Sú to trošku vyššie ceny, no len o pár centov. Nemusíte čakať nejaké vysoké ceny aj keď ste v Bratislave. Väčšinou to k tomu speje. Ale tu to tak nie je. A cena našej kávy bola 2,20 e. Čo si myslím, že je veľmi pohode cena, ktorá je úplne bežná aj niekde inde na Slovensku.

Celkové hodnotenie kaviarne je veľmi pozitívne. Keď mám hodnotiť ako v škole, tak prostredie je veľmi pekné. Je moderné a zariadenie je tiež moderné. Mne sa nepáči to industriálne okolie, no napriek tomu dávam prostrediu jednotku, no s mínusom. Káva bola geniálna a aj jej cena. Takže to dávam jednotku. A čo sa týka ponuky a obsluhy, tak to je jednotka s hviezdičkou, lebo tak tá bola na profi úrovni. Takže ja vám to odporúčam so všetkými desiatimi prstami… A určite dajte vedieť, ak ste tam boli!

 

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Nov%C3%A1+Cvernovka/@48.1831178,17.1297133,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c8e99fd8c067d:0xee0e888711184975!8m2!3d48.1831142!4d17.131902