Dnes by som vás rada zobrala do jednej mojej obľúbenej reštaurácie a kaviarne v jednom. Dobre, je to skôr reštaurácia, keďže sa jedná o penzión, ale napriek tomu robia skvelú kávu. Termal sa nachádza v Bojniciach, pri kúpeľoch. Nájdete ho konkrétne na rozhraní Bojnice – Opatovce nad Nitrou. A ja sem chodím rada na obedy. Varia tu neskutočne dobre. A minule som ochutnala aj kávu a tá vôbec nebola zlá – na to, že je to reštaurácia a nie je to zamerané na kávu. A ako som sa tu cítila? Aká bola káva? To a ešte viac si povieme nižšie v článku…

Prostredie – budeme to volať kaviarne, je veľmi pekné. Nachádza sa tu viacero stolov. Môžete si vybrať väčšie, menšie stoly alebo ísť aj do sklenenej miestnosti, kde je veľký dlhý stôl a ďalšie menšie. Máte na výber. V lete je otvorená aj terasa za kaviarňou. Rovnako tak je tam krásny nábytok, takže sa nemusíte báť, že by sa vám nepáčilo. Väčšina je z dreva. Mne sa toto ale veľmi páči. Bar je tiež veľmi veľký. Platí sa pri bare. Nábytok je teda drevený. No pôsobí to veľmi príjemne. Parkovisko je pred penziónom a môžete tam zastať ako návštevník.

Ponuka je veľmi veľká. Je aj čo sa týka jedla, no aj drinkov. Máte na výber rôzne špeciality, ktoré vás isto okúzlia. Majú aj menu, ktoré je pre verejnosť. Hostia majú na výber z niekoľkých jedál. Kávu si môžete vybrať tiež z rôznych druhov. Vôbec nezaostávajú oproti iným kaviarňam, reštauráciám. Máte možnosť si vybrať alko či nealko.

Káva bola výborná. My sme si dali expresso. Taká klasika. Potrebovali sme prebudiť. Chodili sme akurát po hroboch, keďže boli dušičky. A tak niečo silné bolo nevyhnutné. A som rada. Dostali sme k tomu vodu na zapitie, horúcu vodu, mlieko a cukor. Chuťovo bola tiež veľmi chutná a naozaj nás prebudila. Mám radšej, keď si môžeme dať vody koľko potrebujeme, koľko chceme podľa chuti a potreby. Takže za toto veľké plus.

Ceny vôbec neboli nejako predražené, hoci sme sedeli v reštaurácii a v kúpeľoch. Práve naopak. Bolo to pomaly ešte lacnejšie ako niekde v meste. Káva nás stála okolo 2 euro. Čo vôbec nie je veľa, keď si porovnám niektoré kaviarne v meste. A ani ďalšie druhy neboli o nič drahšie.

Personál, obsluha bola tiež veľmi milá. Nechali nás, aby sme si sadli, usadili sa a premysleli. Neskôr sa prišli spýtať či sme si vybrali alebo chceme poradiť. Keď bol nejaký problém, tak prišli a vyriešilo sa všetko. Vždy sa chodili pýtať či máme všetko, či nám chutí a nič nepotrebujeme. Boli veľmi milí. Stále sa usmievali a pôsobili veľmi pekne. Boli hlavne mladí, takže stíhali viac vecí. Čo je tiež veľké plus.

Celkové hodnotenie tejto kaviarne lomeno reštaurácie je veľmi kladné. Mohli ste si všimnúť, že som nekritizovala. Veď som ani nemala čo kritizovať. Ale poďme teda zhodnotiť ako v škole, teda jednotka je najlepšia a päťka je najhoršie. Káva, jedlo, personál a prostredie dávam jednotku s hviezdičkou. Ceny boli tiež pohode, takže tiež na jednotku. Ja som bola veľmi spokojná a môžem vám iba odporučiť.

 

Google maps:

https://www.google.sk/maps/place/Penzi%C3%B3n+Termal/@48.7691284,18.572396,16.75z/data=!4m8!3m7!1s0x4714dcb4f7193699:0xfee8be21827700fc!5m2!4m1!1i2!8m2!3d48.769742!4d18.574012 pri hlavnej ceste, parkovisko je pred reštauráciou pre návštevníkov, nie je problém zastať.