V Košiciach sa hrdo vypína viacero podnikov, ktoré svojím konceptom lákajú alternatívnu mládež. Medzi nich vieme zaradiť aj kaviareň s roztomilým názvom Blue Bell, ktorá je priamo v centre mesta, no je pekne zašitá v jednom z dvorov. To, čo ma do nej donútilo naklusať bolo maximálne atraktívne posedenie na streche podniku s krásnymi svetelnými reťazami.

Sladké retro

„Modrý zvonček“ má osobitý charakter. Jesenná paleta farieb je zasadená do tmavého a ponurého interiéru, čo z tejto kaviarne činí top podnik na vychutnávanie si novembrovej atmosféry. Masívne steny korešpondujú s duchom historického centra, „exteriérová“ dlažba dodáva priestoru šmrnc. Blue Bell je tvorený viacerými miestnosťami (na fotografii vidíte nefajčiarsku sekciu). Miestny dizajn využíva „zlaté poklady“ socializmu a šije z nich pomerne použiteľný materiál. Kreslá a stoličky, ktoré vám tu ponúkajú miesto na usadenie, ste najskôr už videli v babičkinom byte alebo na rodičovskej chate. Priestor starinou rozhodne nedýcha, je šmrncovný a útulný. Rád by som vyzdvihol kreatívne osvetlenie priestoru, ktoré pozostáva z dlhočíznych káblov ukončených „fancy“ žiarovkami. Taký klasický súčasný hipsterský brloh.

Nevýhodou dispozičného riešenia je to, že do nefajčiarskej zóny sa prechádza cez tu fajčiarsku. Na druhú stranu Blue Bell ťaží z jednej z najpríťažlivejších vonkajších terás, ktorú má rovno na streche. Všetko je to zapečatené svetelnými reťazami s rovnako „fancy“ žiarovkami, ktoré doslova nabádajú k tomu, aby si človek pod ich svitom dal pohárik vína.

Do kávy mi takmer napadali slzy

Sympatická ponuka pridala kaviarni na atraktivite – všetky klasické kávy, odrodové kávy, horúce čokolády, vínko, limonády a iné nealko… malo to však jeden háčik. Z ponuky šiestich odrodových káv mali len… jednu! To je ozaj žalostné a smiešne. Môj výber teda skončil pri Kolumbii, ktorá bola ako jediná na sklade. Čo ma však na ponuke potešilo boli panini, ktoré mi prišli ako ozaj trefný artikel, ktorý spríjemní večer pri víne (teda, ak ich mali).

Aká bola moja odrodka? Pár kolumbijských zmesí už prešlo mojím tráviacim traktom a nikdy sa nejednalo o nepríjemný zážitok. Preto neviním odrodu za to, že táto šálka kávy bola učinenou katastrofou. Príliš zriedené espresso – klasický problém miestnych kaviarní, ktorý mi dvíha tlak nehovoriac o tom, že som chcel klasické malé espresso (práve kvôli tomu, aby bola intenzita zmesi čo najvyššia). Káva v Blue Bell bola obyčajná žbrnda – mútna voda s horkasto-kyslou pachuťou. Pána beka… ešte že mi k tomu dali veľmi chutnú sušienku, ktorá však nedokázala podplatiť moje „oklamané“ chuťové poháriky. Kávová zmes: Montecelio.

Obsluha bola príjemná, úslužná, chodila za nami viackrát s otázkou, či nám vie ešte niečo ponúknuť a i keď mi dala veľké espresso miesto malého, ťažké srdce na ňu nemám.

Hodnotenie:

  • Prostredie: 4,5/5
  • Káva: 1/5
  • Personál: 4/5
  • Celkovo: 3/5

Blue Bell bol pre ma sprvu veľmi atraktívny podnik s komornou a romantickou atmosférou. Moja skúsenosť s kávou však celý tento idylický obrázok narušila a aj keď viem, že espresso si tu už nikdy nedám, na víno sa tu vrátim isto rád. Už len kvôli tej útulnej atmosfére. Výhodou Blue Bellu sú nízke sumy za kávy, ktoré ocenia najmä študenti, no mlsné jazýčky budú od ich kávy bočiť na kilometre. Pre príjemné prostredie odporúčam tento podnik na večerné posedenia so svojou polovičkou.

Blue Bell

Bočná 6, 040 01 Košice

https://www.google.sk/maps?q=blue+bell&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ved=0ahUKEwij1emursreAhWEyIUKHU9pDQIQ_AUIDygC