Kaviareň Mims je novootvorená kaviareň v Michalovciach. Nachádza sa na konci pešej zóny. Kaviareň je situovaná v starej historickej budove, no zvnútra je krásne upravená. Vchod do kaviarne naznačuje vonkajšia tabuľa, kde je napísaný názov a čo majú aktuálne v ponuke.

Kaviareň je zariadená štýlovo. Pri vstupe je možné hneď vidieť vitrínu s koláčmi, ktoré majú aktuálne v ponuke (koláče sú domáce). Ďalej je tam barový pult a za ním môžete vidieť aj rôzne druhy alkoholu a aj príchutí do kávy. Kaviareň je rozdelená do dvoch častí. V prvej časti sa nachádzajú 3 stoly a z toho jeden veľký box na sedenie pre 10 osôb. V druhej časti sa nachádzajú ďalšie miesta na sedenie. Stoly sú vyrobené z paliet a tak isto aj miesta na sedenie sú z paliet. Vyzerá to veľmi dobre a do celkového vzhľadu kaviarne to veľmi pasuje. No podľa mňa, tie stoly mohli byť trošku vyššie, pretože mne sa zdajú trošku nízke a ku káve sa musíte dosť skláňať. Sú tu veľmi pekne vymyslené okná, po ktorých sú ako keby malé regály, cez ktoré vás ľudia z vonku nevidia, čo vytvára takú príjemnú, komornú atmosféru. Zatiaľ sa tu ešte nenachádza ešte vonkajšia terasa, nakoľko je otvorená ešte len pár týždňov. Ale v najbližšej dobre plánujú aj vytvorenie letnej terasy vzadu vo dvore.

Obsluha je tu veľmi príjemná, milá a pomôže pri výbere. A každom stole sa nachádza nápojový lístok a ak je tak aj špeciálna ponuka. V kaviarni som si dala latte a k tomu karamelový cheesecake, jedna kamarátka si dala bielu čokoládu s jahodami a druhá mliečnu čokoládu s marshmallow cukríkmi. Objednávku nám obsluha doniesla na drevených táckach, ktoré boli veľmi pekné. Cukor sa nachádza na stole, čiže každý si môže dať cukru koľko potrebuje. Kávu robia chuťovo super, koláčik bol veľmi dobrý. Čo sa týka čokolád, po mojom ochutnaní musím povedať, že boli výborné. Biela čokoláda bola akurát sladká a bolo v nej cítiť kokos. Mliečna čokoláda bola výborná, hustá a s cukríkmi bola vynikajúca. Ani nevieme ako a v kaviarni sme sedeli dve hodiny. To znamená, že v kaviarni je super atmosféra, nikto vás neruší. Je vhodná najmä na stretnutia s priateľmi.

Myslím, že je veľmi dobré, že takáto kaviareň vznikla v Michalovciach. Mohla by som povedať, že svojimi službami sa vyrovnáva aj kaviarni u Baristu čo je v Michalovciach. Zatiaľ ešte veľa ľudí o nej nevie, tak je tam vždy voľné miesto. Ale ak by ste náhodou chceli ísť viacerí spolu, tak je lepšie, aby ste si rezervovali miesto a tak máte istotu, že budete mať miesto.

Celkové hodnotenie: káva: 1, obsluha: 1, kaviareň: 1.

Adresa: Námestie osloboditeľov 8, 071 01 Michalovce

Google maps:

https://www.google.com/maps/place/Mim’s+coffee+%26+cakes/@48.7572223,21.9189974,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473933ff9fae575b:0xdfef199391c4b058!8m2!3d48.7572223!4d21.9211807

Otváracie hodiny: Po – Št: 07:30 – 21:00, Pia: 07:30 – 23:00, So: 14:00 – 23:00, Ne: zatvorené.