Jeden z mojich obľúbených podnikov v širšom centre Bratislavy, konkrétne na Mýtnej ulici číslo 19.

Dnes som bola náhodou v okolí a potrebovala chvíľu prečkať, lebo chodím moc skoro na stretnutia ;). A tak som sa rozhodla posedieť si pri káve a vydýchnuť. Keďže je leto a počasie ako sa patrí mohla som si svoju kávu vypiť vonku na čerstvom vzduchu a dávať pozor na bicykel, pri vedľajšom stole si starší pár strážil psa a obi dva stoly sedeli mladí zaľúbenci, no proste podnik pre všetkých.

Meetnica je podnik na posedenie pri akomkoľvek type nápoja, či občerstvenia, resp. dokážete sa tu aj normálne najesť. V ponuke sa pravidelne obmieňajú remeselne čapované pivá, domáce ľadové čaje, limonády a stále klasické kávové nápoje, za veľmi dostupné ceny. Podnik má dva vchody kvôli oddeleniu fajčiarskej a nefajčiarskej časti, čo je veľmi pozitívne no a cez pekné dni poskytuje aj vonkajšie sedenie na ulici, ktoré dopĺňa taliansku idylku.

Pokiaľ však nemáte čas na chvíľu si sadnúť, kávu vám pripravia aj so sebou.

Čo sa mi nepáči, aj keď to tak funguje v množstve kaviarní, je doplácanie si za mliečko ku káve, už len z princípu, lebo 1.20€ za espresso +0.10€ za mlieko nie je vysoká cenovka.

Káva je od Musetti, jemná s horkou chuťou a krásnou penou na hladine, čiže pravá Itália podávaná v malej šáločke s dvoma vreckami cukru a trochou vlažnej vody, ako sa sluší.

Ako som už spomínala do MEETNICE som dnes určite nevstúpila náhodou a ani naposledy.

Priestory sú zariadené neutrálne, menu je prehľadné s variantom pre cudzincov aj v anglickom jazyku. Obsluha je rýchla a pokiaľ treba tak trpezlivá, platiť sa dá v hotovosti aj kartou a nikdy sme nemali problém ani s rozdeľovaním účtu za stôl.

Káva, pivo alebo jedlo, odporúčam navštíviť.

Moje hodnotenie:

1  Kaviareň

1  Personál

1* Káva

https://www.google.com/maps/place/Meetnica/@48.156162,17.115602,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476c894dc6f5179f:0xf12d4abaadecb139!8m2!3d48.156162!4d17.1177907