Ako začať svoj deň:

Navštívili sme kaviareň Korner, ktorá sa nachádza na adrese Uzbecká 10, 821 07 v mestskej časti Podunajské Biskupice v Bratislave. V kaviarni sme si dali šálku výborného cappuccina, ktoré perfektne doplnilo príjemnú atmosféru tohto miesta. Kaviareň Korner je ideálnym miestom pre každého, kto hľadá svoj osobný priestor na relaxáciu a vychutnávanie si toho najlepšieho z miestnej kuchyne, kde každé ráno môžete začať svoj deň s prvotriednymi pochúťkami.

Útulný a moderný interiér

Interiér kaviarne Korner je navrhnutý s dôrazom na útulnosť a moderný štýl. Steny sú obložené bielymi tehlovými obkladmi, ktoré dodávajú priestoru svetlý a vzdušný vzhľad. V kaviarni dominujú drevené prvky a nábytok, vďaka čomu pôsobí veľmi príjemne a teple. Nad stolmi visia štýlové závesné svietidlá, ktoré pridávajú atmosféru pohody a na stenách sú zavesené zaujímavé dekorácie a obrazy s kávovými motívmi. V priestore sa nachádza aj elegantne usporiadaný vinotékový stĺp, ktorý je nielen praktický, ale aj esteticky príťažlivý. Na pulte sa vynímajú vitríny s bohatou ponukou pečiva a dezertov, ktoré sú lákavé. Okrem vnútorného sedenia poskytuje Korner aj vonkajšie sedenie pred budovou, kde si môžu návštevníci vychutnať svoje nápoje a jedlá na čerstvom vzduchu. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí preferujú relax v príjemnom prostredí s výhľadom na okolitú mestskú časť a možnosťou sledovať mestský ruch z pohodlia kaviarne.

Bohaté menu

Na jedálnom lístku Korner nájdete bohatú ponuku nápojov a snackov. Medzi obľúbené kávové výbery patria espresso, dvojité espresso známe ako espresso doppio, espresso macchiato a latte macchiato. Pre milovníkov tradičnejšieho prístupu je dostupné cappuccino a flat white. Pre tých, ktorí majú radi korenisté chute, je pripravené chai latte. Turecká káva, viedenská káva a ľadová káva sú tiež častou voľbou. Osobitou položkou je espresso tonic. Pre deti je k dispozícii babyccino a pre milovníkov sladkého horúca čokoláda. Ponuka čajov zahŕňa čaje porciované, čaj z čerstvej mäty a z čerstvého zázvoru, ktoré sú ideálne na osvieženie alebo zahriatie. Čo sa týka snackov, menu obsahuje rôzne druhy croissantov. Môžete si vybrať sladký croissant alebo si vychutnať croissant naplnený marhuľovým džemom alebo arašidovým maslom. Pre tých, ktorí majú radšej výdatnejšie snacky, sú tu mozzarellové croissanty s bazalkovým pestom, špenátom a mozzarellou alebo sú tu aj toastové variácie. V Korner sme si dali cappuccino a espresso. Oba nápoje boli servírované na strieborných podnosoch, čo dodalo elegantný vzhľad. Cappuccino malo bohatú hustú penu a bolo podávané v čiernej šálke. K tomu bola priložená voda na osvieženie. Espresso bolo podávané v klasickej malej šálke, tiež s priloženou vodou, ktorá je tradičným doplnkom k silnej káve umožňujúca zvýrazniť jej bohatú chuť. Celé servírovanie bolo nielen vkusné, ale aj praktické, odrážajúce pozornosť k detailom, ktorá je v Korner evidentná. Naša návšteva Korner bola príjemným zážitkom od začiatku až do konca. Po vychutnaní skvele pripraveného cappuccina a espressa sme sa cítili osviežení a spokojní. Interiér kaviarne a jej útulná atmosféra pridali na celkovej príjemnosti a skúsenosti. S úsmevom na tvári a s pocitom dobre stráveného času sme sa rozhodli, že návštevu ukončíme a tešíme sa na ďalšie návraty do tohto pohostinného miesta.

Adresa: Uzbecká 10, 821 07 Podunajské Biskupice

Kaviareň Kôrner hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Kaviareň Kôrner celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kaviare%C5%88+K%C3%B4rner+podunajske+biskupice&sca_esv=35b2ac92d41e214b&sca_upv=1&ei=EppTZoHQA7Xni-gPoKGe8A0&udm=&v