Dnes vám prinášam recenziu na kávu v tomto skvelom lounge bare/kaviarni.

Túto fantastickú a navyše moju obľúbenú kávičkársku destináciu nájdete tu:

Kávu, ktorú ponúkajú v tejto pre mňa špičkovej kaviarni nesie meno značky Musetti, presnejšie Gold Cuvee. Ide o špeciálnu kávu, kde pri ochutnaní cítite, že pijete kávu, ktorá je kvalitná a chutí. Táto kolekcia značky tejto kávy je jednou z ich najlepších a najslávnejších vďaka puncu zlata, ktorým je podnietený aj názov kolekcie kávy. Čo sa týka zloženia tejto kávy, ktorú podávajú aj v spomínanom lounge bare LA CUBANITA obsahuje deväťdesiat percentnú arabika odrodu a desať percentnú robustu. Vrcholné dielo slávnej severotalianskej rodiny pražičov kávy Musetti. Sladká zmes s bohatou aromatickou vôňou a jemnou kyslosťou získaná vďaka kombinácií káv pochádzajúcich z Kene a Strednej Ameriky. Dlhotrvajúce čokoládové tóny s prívlastkom kandovaného citrusu. Toto všetko sľubuje spomínana kolekcia spomínanej značky kávy, ktorú tu nájdete.

A ako obstála u mňa?

Určite na jednotku a dokonca na jednotku s troma hviezdičkami minimálne. Určite vám, kávičkárom odporúčam sem zavítať na šálku espressa a jednoznačne neoľutujete, navyše sa lounge bar nachádza v nákupnom centre Eperia shopping mall a po skvelej káve viete zabehnúť na skvelé akciové nákupy do tohto srdca Prešova.

Ako hodnotím personál?

Nakoľko sem chodievam často, personál kaviarne ma už pozná a ja poznám ich z hľadiska ich prístupu k zákazníkom, ktorý je stále ústretový, usmievavý a navyše, ak ste stálym zákazníkom ako si myslím, že som aj ja, si vás dokonca aj zapamätajú. Darujú vám úsmev aj milé slovo, rýchlu obsluhu a žiadnu nespokojnosť. Raz sa mi stalo, že tam bola iná čašníčka, ktorá mi priniesla mliečko do kávy a skôr než som si ho stihla naliať s kamoškou, ho odniesla, no odvtedy som ju v tej kaviarni nevidela. Takže zrejme, aj oni prišli na to, že tam majú niekoho, kto nerobí všetko stopercentne ako tí ostatní.

Ako hodnotím kaviareň?

Ide o kaviareň a lounge bar. Majú priestory interiérové a potom priestory exteriérové. Exteriér tvorí letná terasa pozdĺž takmer polovice Eperie z ktorej máte skvelý výhľad na mesto, presnejšie na sídlisko Sekčov. Usadiť sa môžete na pohodlné mäkkučké kreslá, gauče alebo k malému stolíku s pár stoličkami. Na každom stolíku vás čaká popolník. Vojdete dnu a číha na vás luxusná elegancia, taktiež kožené gauče malé minimalistické stolíky a stoličky a luxusný dojem z pohľadu na bar. Okrem toho v tejto kaviarni/lounge bare si môžete ku kávičke vychutnať aj vodnú fajku, či si zapáliť cigaretku, cigaru alebo užívať IQOS. Síce ide o fajčiarsky priestor, miestnosť je skvelo odvetrávaná a niekedy ani necítiť, že sa tam fajčí. Úplne to schvaľujem a páči sa mi to, nakoľko extrémne veľa cigaretového dymu, by ma od skvelého dojmu z tejto kaviarne/lounge baru pravdepodobne odradilo. Takže aj priestor vás nedchne, verte tomu. Spríjemnite si svoj deň alebo sa nechajte len tak unášať v chuti miešaných nápojov a vôni prémiovej kávy. Toto je ich heslo a je to aj pravdou. Priestory La Cubanity sú vhodné nielen na posedenie pri kávičke s priateľmi a blízkymi, ale aj na obchodné stretnutia s komfortným vstupom cez terasu, ktorú som vyššie spomínala priamo z parkoviska nákupného centra Eperia. Táto kaviareň/lounge bar je otvorený denne pondelky až štvrtky od deviatej ráno do desiatej večera, piatky a soboty od deviatej do jedenástej večera a nedeľu od deviatej ráno do deviatej večera, takže nebojte, stíhate sem doraziť.

A ako u mňa obstála káva?

Vyberám si stále lungo s mliekom, pre iných laikov veľké presso s mliekom. Prinesú vám ho v rýchlom a krátkom čase, čo je prvé plus nielen z vašej budúcej radosti ochutnať túto kávu, ale aj pochvala pre obsluhu. V matnej čiernej šálke vám prinesú espresso značky Musetti Gold Cuvvé s dvoma sáčkami hnedého cukru, amarettkou ako sladkým bonusom ku kávičke alebo niekedy to obmenia za klasický keksík ku káve. Stále vám v malom džbániku prinesú teplú vodu a mlieko, ktoré si môžete doliať do kávy, ktorú vám priniesli. Ochutnáte a chuť je fantastická. Ani sa nenazdáte a zistíte, že už kávy niet, pretože bola až taká chutná. Jednoznačne odporúčam.

A na záver?

Ak ste Prešovčania, verím, že to tu poznáte, ak nie, rýchlo to napravte a vy ostatní, určite sem pricestujte aby ste si ich dúšok kávy vedel vychutnať aj vy ako správni kávopiči.

 

 

https://www.google.sk/maps/place/La+Cubanita+Eperia/@48.985804,21.2620501,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x473eed0b9c3e6539:0x48721181e905ac14!8m2!3d48.9858005!4d21.2642388