Komunitné centrum:

Kaviareň Karlita v Podunajských Biskupiciach nesie meno svojej majiteľky Karly Pappovej. Vyžaruje atmosféru, ktorá je priamo ovplyvnená jej vášňou a láskou k detailom. Pri návšteve kaviarne sme cítili túto starostlivosť v každom prvku – od srdečného privítania personálom až po starostlivo vyberané interiérové dekorácie. Kaviareň je zariadená tak, aby ste sa cítili ako doma, čo je umocnené množstvom pohodlných miest na sedenie a citátmi na stenách, ktoré vás inšpirujú k zamysleniu. Kaviareň Karlita je viac než len miestom na pitie kávy; je to komunitné centrum, kde sa ľudia rôznych vekových kategórií stretávajú a vytvárajú priateľstvá. Atmosféra kaviarne podporuje neformálne rozhovory a nové známosti, čo robí z Karlity ideálne miesto pre relax v našom hlavnom meste. V tomto zvláštnom prostredí, ktoré odzrkadľuje osobnosť a energiu majiteľky Karly, sa človek cíti byť vítaný.

Dizajn kaviarne

Interiér kaviarne Karlita je zariadený v teplých a pohodlných tónoch, ktoré vytvárajú útulnú a prívetivú atmosféru. Hlavným prvkom dizajnu je výrazná modrá stena, ktorá dodáva priestoru hĺbku a na ktorej je výrazne umiestnený citát “All You Needis Love” od Johna Lennona evokujúci pocit láskavosti a pokoja. Citát v slovenčine znamená: “Všetko, čo potrebuješ, je láska.” Nábytok je starostlivo vybraný tak, aby podporil pocit domácej pohody. Vidieť tu môžeme pohodlné gauče s pestrofarebnými vankúšmi a vzorované obrusy, ktoré dodávajú miestu osobitý charakter. Okrem toho sú tu stoličky obšité modrým a žltým poťahom, ktoré efektne kontrastujú s tmavou tehlovou stenou a pridávajú moderný nádych tradičnej estetike. Okenné závesy sú jemné a priesvitné, čo do interiéru vpúšťa dostatok prirodzeného svetla a zároveň umožňuje náhľad do pouličného života vonku. Priestor je doplnený o rôzne dekoratívne prvky, ako sú knihy, umenie a rôzne drobné predmety, ktoré dodávajú miestu osobitý a prívetivý charakter. V letných mesiacoch sa kaviareň rozprestiera do vonkajších priestorov.

Lahodné menu

Majiteľka Karla a jej tím pripravujú širokú škálu nápojov, pričom sa snažia vyhovieť aj tým najnáročnejším požiadavkám. Ponúkajú rôzne druhy kávy vrátane bezlaktózových možností a dokonca aj sójové mlieko pre tých, ktorí majú špeciálne diétne požiadavky. Okrem toho, výber zákuskov a malých jedál je tak lákavý, že neodoláte ani tradičným chuťovkám ako sú belgické čokolády či domáce štrúdle. Pre fanúšikov slaných pochúťok je tu hermelínový zapekaný syr alebo domáca oškvarková nátierka. Počas našej návštevy kaviarne Karlita sme si dali rôzne druhy nápojov. Vychutnali sme si lahodné cappuccino s bohatou penou, horúcu čokoládu a silné espresso. Všetky kávy boli servírované s kávou značky Mamis Caffè. Táto značka je známa pre svoju vynikajúcu kvalitu a bohatú chuť, ktorá pochádza z tradičných talianskych pražiarní. Všetky nápoje boli prezentované esteticky príťažlivo a doplnené čistou vodou, čo zvyšuje celkový zážitok z pitia kávy. Navštívte Karlitu a nechajte sa uniesť atmosférou, kde “všetko, čo potrebujete, je láska” a skvelá káva. V Karlite každý nájde svoje miesto – či už počas rýchlej kávovej prestávky, alebo pri dlhých rozhovoroch s priateľmi.

Adresa: Vrakunská 12521, 821 06 Bratislava.

Kaviareň Karlita hodnotím: personál = 1-, káva = 1-, prostredie = 1-

Kaviareň Karlita celkovo hodnotím známkou: 1-

Link na Google maps:

https://www.google.com/search?q=Kaviare%C5%88+Karlita&oq=Kaviare%C5%88+Karlita&aqs=chrome..69i57j0i22i30j0i512i546j0i546i649.930j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8